Оптимального запасу вологи у грунті вистачить на два тижні

500
Оптимального запасу вологи у грунті вистачить на два тижні

У Мінекономрозвитку обговорили з Укргідрометцентром стан природно-кліматичних умов та прогноз погоди на найближчі два тижні. Однак ситуація щодо пізніх ярих культур визначатиметься погодними умовами у квітні та травні.

«Кількість вологи для сівби пізніх ярих культур є недостатньою та порівняно малою з попередніми роками, але ситуація не є критичною. Все залежатиме від кількості опадів у квітні-травні», – зазначив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький.

Щодо стану озимих культур, то наразі ситуація є стабільною. Вологи в 20-см шарі достатньо для розвитку цих культур у найближчі два тижні. Потім все залежатиме від погодних умов та кількості опадів.

«Враховуючи, що антициклон триватиме мінімум від 31 березня до 8 квітня, необхідно максимально оперативно провести посів ярих зернових культур, оскільки волога в верхніх шарах швидко виходить, що повязано з вітром та сонячною погодою», – порадив урядовець.

Короткочасне похолодання в Україні не позначиться на посівах озимих і вже посіяних у березні в деяких регіонах країни ранніх ярих культурах. Про це повідомила начальник відділу агрометеорології Укргідрометцентру Тетяна Адаменко.

За словами Тетяни Адаменко, температура нижче нуля в Україні протримається ще 2-3 ночі, після чого очікується потепління. Більш того, яскраве сонце вдень сприятиме прогріванню ґрунту. Щодо ранніх ярих культур, то, як зазначила експерт, рослини, які посіяні нещодавно, не постраждають, оскільки знаходяться в прогрітій землі. Але стан рослин, які вже могли зійти в південних регіонах, залежатиме від тривалості дії низьких температур.

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram