25 Жовтня 2021

Обробка грунту грибними спорами надійно захистила томати від мінуючої молі

Томатна мінуюча міль (Tuta absoluta) значно розширила своє географічне поширення по всьому світу з тих пір, як в 2006 році вперше була зареєстрована за межами свого природного ареалу в Південній Америці.

Tuta absoluta мігрувала в східну частину Іспанії, а звідти в Європу, на Близький Схід, в Азію та Африку.

Застосування хімічних інсектицидів призводить до вироблення у шкідників до них стійкості. Тому вчені Північно-Західного університету в Південній Африці провели дослідження по ефективності грибного біоконтролю.

Мета цього дослідження полягала в тому, щоб визначити сприйнятливість лялечок T. absoluta до спорів грибів Beauveria bassiana і Metarhizium anisopliae, якими обробили грунт, а також як це впливає на плодючість метеликів.

Результати оцінювали за принципом «доза-реакція», піддаючи лялечок впливу різних концентрацій грибних спор при замочуванні ними ґрунту.

Високі показники смертності лялечок були зареєстровані для всіх тестованих варіантів зі значним зниженням плодючості метеликів, які пережили стадію зараженої лялечки.

Самки, які піддавалися впливу B. bassiana, відкладали значно менше яєць незалежно від того, оброблялися самці чи ні. Це свідчить про те, що зараження B. bassiana у самок значно знижує відтворення популяції в цілому.

Зниження плодючості також спостерігалося і внаслідок обробки M. anisopliae, однак тільки тоді, коли були інфіковані і самці, і самки.

В цілому, результати свідчать про ефективність введення конідій згаданих грибів в якості просочення ґрунту для порушення життєвого циклу Tuta absoluta, а також для використання в комплексних програмах боротьби зі шкідниками.

mdpi.com

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Погода

Kyiv
хмарно
5.4 ° C
6 °
4.1 °
51 %
3.1kmh
90 %
Пн
8 °
Вт
12 °
Ср
11 °
Чт
13 °
Пт
10 °