19 Жовтня 2021

OkAgro аграрії визнали однією з найцікавіших агроподій 2020 року

10-11 листопада в Черкасах відбулась аграрна конференція OkAgro. В цьому році захід став комунікаційною платформою для більше 300 аграріїв з усієї України. 50 провідних українських та закордонних фахівців обговорювали останні тренди в сільському господарстві, а також технології та методи впровадження інновацій, підвищення ефективності ведення бізнесу.

Ініціатором заходу виступила компанія – організатор виставки AGROSHOW Ukraine та компанія Zemlerob, власницею яких є підприємиця Ващенко Ірина.

«Ця конференція є унікальною в історії аграрних заходів в Україні. OkAgro – це площадка для формування нової спільноти аграріїв, які прагнуть змінюватися, впроваджувати технології та робити успішний бізнес в Україні. Це – захід, де учасники можуть покращити свої знання, зустрітися з колегами, поділитися досвідом, налагодити зв’язки і отримати підтримку у впровадженні змін. Більшість спікерів виступали на сцені вперше і для них це був цікавий досвід. Думаю, ми задали вектор нового формату аграрних конференцій, яких потребував ринок».

Протягом 2 днів на OkAgro виступили 32 спікери з усієї України та гості з-за кордону. Це – власники та керівники потужних фермерських господарств та холдингів, AgTech компаній.

Ольга Трофімцева, експертка АПК, в. о. міністра аграрної політики у 2019 році, змоделювала курс розвитку аграрної промисловості в Україні, а також розповіла про тренди у світі: «Таких років як 2020-ий буде тепер більше. Частіше траплятиметься те, що ми бачили навесні та влітку 2020 року. Те, що ми бачимо сьогодні на ОкАгро, ті компанії, які тут присутні, ті технології, які тут присутні, мають бути покликані, щоб ми з вами адаптувались до цих змін, адаптувались до того, що відбувається в природі».

Особливу увагу спікери приділили трансформації господарств за допомогою точного землеробства та на власному прикладі показали, що такі технології доступні не лише агрохолдингам, а й невеликим господарствам.

«Якщо ти піднімаєш голову хоч трохи вгору, то помічаєш, що Україна перетворюється з пригніченої рабської країни на країну вільних людей, на країну господарів, якими були наші прадіди. Я думаю, ви піднімаєте голову не тільки, коли приїжджаєте в Англію чи в Туреччину, а очі піднімаєте і в Україні. В нас чудова природа, а найголовніше, ми почали її поважати з власної волі душі і серця. Україна йде до того, що ми будемо великою аграрною державою з хорошими прибутками від аграрного бізнесу», –  мотивували до змін Дмитро та Анатолій Грушецькі, ПП «Дніпро».

Андрій Капріца, ФГ «Флора А.А.», запевнив, що навіть маючи до 1000 га можна впроваджувати всі елементи точного землеробства, тому що це дає можливість бути конкурентним в регіоні, отримувати високі врожаї та керувати ризиками без стресу.

«Думка, що точне землеробство – це дорого, стримує багатьох аграріїв від того, аби стати на шлях інновацій. А дарма! Будь-які інновації – це не лише осучаснення техніки, а й оновлення знань і підходів до господарювання!», – зазначив у своєму виступі Григорій Плічко (ПП «Альтаїр»).

Земля це не тільки бізнес, а й наша планета, – про це говорив Андрій Шум, співвласник агрофірм «Житниця України» та «Волинь Агро».

OkAgro аграрії визнали однією з найцікавіших агроподій 2020 рокуБогдан Лукіянчук, Група компаній «Гровекс», нагадав всім про глобальні виклики, які стоять перед тими, хто годує світ і розказав, як зробити зелену революцію на інтелекті.

«Не будемо забувати, від чого впали великі цивілізації», – наголосив Михайло Драганчук, відомий фермер, який працює за технологією No-Till та навчає цьому багатьох аграріїв у всьому світі. Він поділився філософією збереження грунтів та практичними порадами, як протистояти викликам клімату.

Професор коледжу Olds (Олдс, Альберта, Канада), Євген Михайліченко розповів про майбутнє сільського господарства: використання автономних платформ DOT, що мінімізують участь людини у висіві культур.

А експерт із Білорусії – Всеволод Генін, співзасновник найпопулярнішої платформи для супутникового моніторингу полів та точного землеробства OneSoil поділився з присутніми – навіщо виділяти зони продуктивності на полі та як їх використовувати.

Співласник фермерського господарства «Плиски-Агро», учасник OkAgro прокоментував свої враження про захід: «Я для себе зрозумів, що постійно потрібно розвиватися, шукати нову інформацію, якщо ти зупиняєшся на місці, то ти скочуєшся назад».

Спікери багато в чому доповнювали один одного. Вони створювали загальну картинку, загальний пазл того, що потрібно розуміти аграрію. В цьому році таких офлайн заходів було дуже небагато, ті хто не мав можливості приїхати сюди – вони багато втратили. І варто такі заходи обов’язково відвідувати. Тому, що ти інколи не знаєш які питання треба загуглити, які питання треба задати професіоналу. Якщо ти не знаєш як задати правильно запитання – ти не отримаєш на нього правильної відповіді. Дуже класний слоган заходу – «Не ростеш ти – не росте в тебе». Він відображає те, як все у світі прискорюється. Яким було сільське господарство 50 чи 20 років тому – це не те, що ми маємо зараз.

OkAgro аграрії визнали однією з найцікавіших агроподій 2020 рокуOkAgro, за відгуками аграріїв, стала найкращою агроподією 2020 року! На конференції учасники отримали знання та ідеї з розвитку своїх господарств, потужний заряд мотивації на впровадження позитивних змін, нових технологій та інновацій. А також з користю продуктивно провели час, поспілкувалися з колегами та гарно розважилися.

Запрошуємо брати участь у заході OkAgro 2021. Організатори обіцяють ще більше практичного контенту, нові теми виступів, а також більше можливостей для спілкування. Купити квиток на OkAgro за спеціальною ціною можна буде вже з 1 грудня 2020 року на сайті www.okagro.com.ua

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Жнива-2021: в яких областях отримали найбільшу урожайність с/г культур

В Україні триває збирання зернових та зернобобових...

Variant Irrigation представила нову зрошувальну систему

Українська виробничо-сервісна компанія «Variant Irrigation» презентувала нову...

Після оприлюднення жовтневого звіту USDA несподівано і різко підскочили ціни на пшеницю

Минулого вівторка пшеничні ринки досить стримано відреагували...

Погода

Kyiv
чисте небо
8.9 ° C
9.3 °
7.9 °
57 %
4.9kmh
0 %
Вт
10 °
Ср
15 °
Чт
18 °
Пт
18 °
Сб
11 °