26 Жовтня 2021

«Органіка» зменшує ураження картоплі паршею – дослідження

У 2017 і 2018 роках д-р Юджинія Бенкс, фахівець з картоплі Управління по картоплі Онтаріо в Канаді, провела загальні дослідження парші на картоплі.

В ході роботи були виявлені збудники парші, присутні на картопляних полях Онтаріо.

Доктор Бенкс відібрала проби грунту на 50 полях і відправила їх в лабораторію A & L для ідентифікації різних видів патогенних бактерій за допомогою ПЛР. Результати ПЛР-тестів показали, що Streptomyces stelliscabiei були найбільш частими виявленими бактеріями, за ними слідували S. Scabiei.

Зіркоподібні ураження
Зіркоподібні ураження

Також вченим у лабораторії вдалося встановити, що чим вищий вміст органічної речовини в зразках ґрунту, тим нижчі рівні бактерій S. stelliscabiei.

Доктор Бенкс каже, що Streptomyces caviscabies – це звичайна бактерія парші, яка викликає глибокі зіркоподібні ураження.

Такі пошкодження роблять бульби непридатними для продажу. Streptomyces caviscabies вперше була описана дослідниками Квебека в 1996 році.

Сітчаста парша
Сітчаста парша

Іноді на бульбах є дрібні зірочки або сітка. За словами доктора Бенкс, ця проблема частіше зустрічається у червоних сортів картоплі в теплі роки.

Можливо, це різновид сітчастої парші, викликаної Streptomyces reticuliscabiei, і вона представляє серйозну небезпеку для сприйнятливих різновидів картоплі.

Ознаки парші картоплі
Ознаки парші картоплі

На третій фотографії зображена бульба, яку доктор Бенкс залишила на землі після того, як сфотографувала на ній рожеву пляму. Коли через кілька днів фахівець повернулася на поле, то помітила, що рожева пляма висохла і залишилися зіркоподібні ураження.

potatonewstoday.com

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Компанія «Сингента» запускає новий сезон аграрного реаліті-шоу на YouTube

20 жовтня на YouTube-каналі компанії «Сингента» стартував...

Компанія McConnel розробила автономний обприскувач

Компанія McConnel спільно з університетом Harper Adams...

Ціни на ріпак знову досягли рекордного рівня

Зростання вартості ріпаку відбулося через подорожчання нафти...

Погода

Kyiv
чисте небо
11 ° C
12.1 °
10 °
42 %
0.5kmh
0 %
Вт
10 °
Ср
11 °
Чт
14 °
Пт
13 °
Сб
15 °