05 Грудня 2021

Осінні приморозки: як подолати наслідки стресу озимих культур

Незабаром прийдуть осіннє похолодання, нічні приморозки та зимові мінусові температури. Озимі культури поступово перейдуть у стан спокою, який триватиме до весни.

Тож в осінній період аграріям необхідно підготувати озимі зернові та ріпак до вдалої перезимівлі, провівши низку технологічних заходів, спрямованих на підвищення їх зимо- та морозостійкості. Для цього потрібно, щоб культури сформували добре розвинену кореневу систему, і, щоб в ній та вегетативних органах синтезувалась достатня кількість кріопротекторів, які захистять живі клітини від пошкодження морозом.

Як зазначають фахівці компанії UKRAVIT SCIENCE PARK, ріпак озимий може успішно подолати стреси, викликані низькими та мінусовими температурами повітря, у тому випадку, якщо зможе накопичити достатньо водорозчинних вуглеводів – моно-, ді- та олігоцукрів (у кореневій шийці – 35-40%, а в листках – 15%), амінокислот та інших біологічно активних речовин.

Це сприятиме його вдалій перезимівлі та швидкому відновленню весняної вегетації. Відтак, фахівці рекомендують восени у фазі 4-6 листків (осіння розетка) позакоренево підживити ріпак унікальним добривом Авангард Гроу Аміно, у нормі 1 л/га.

Застосування Авангард Гроу Аміно є важливим технологічним заходом й у забезпеченні успішної перезимівлі озимих зернових культур. Обробку цим добривом фахівці компанії рекомендують провести у фазі 3 листки-кущення.

Це дозволить культурі успішно долати наслідки температурного стресу, накопичувати достатньо вуглеводів для вдалої перезимівлі та вчасно відновити вегетацію навесні.

Авангард Гроу Аміно проявляє себе як антистресант, імуностимулятор та кріопротектор. Його висока біологічна активність обумовлена унікальним складом. Насамперед вмістом L-амінокислот – лізину, гістидину, аргініну, аспарагінової кислоти, треоніну, серину, глутамінової кислоти, проліну, гліцину, аланіну, цистину, валіну, метіоніну, ізолейцину, лейцину, тирозину, фенілаланіну (вміст яких складає не менше 120 г/л). А також – високо- та низькомолекулярних поліетиленгліколей, бурштинової кислоти, карбонових кислот, полісахаридів, багатоатомних спиртів, біогормонального комплексу та мікроелементів.

Біологічно активні речовини добрива Авангард Гроу Аміно підвищують концентрацію клітинного соку (тобто, виступають у ролі осмолітів, зменшуючи утворення позаклітинного льоду) та допомагають йому витримати низькі та мінусові температури всередині клітин.

Амінокислоти та полісахариди, що входять до складу добрива, стають джерелом енергії в зимовий період та джерелом синтезу органічних сполук при весняному відростанні.

Отже, підживлення озимих культур добривом Авангард Гроу Аміно в осінній період – це швидке усунення наслідків різного роду стресів та запорука успішної перезимівлі рослин.

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Погода

Kyiv
димка
-2.6 ° C
-1.8 °
-3.4 °
93 %
3.1kmh
75 %
Нд
-1 °
Пн
2 °
Вт
3 °
Ср
1 °
Чт
3 °