20 Жовтня 2021

Особливість внесення добрив на посівах сої нинішнього року

Важливість елементів живлення для високої врожайності сої загальновідома, але існує ряд вимог до внесення мінеральних добрив. Якщо їх проігнорувати, то можна не отримати бажаного результату.

Перше живлення – фаза третього потрійного листа

У цей період рослина відрізняється високою чутливістю до дефіциту фосфору.

На ґрунтах з високим рівнем органічної речовини відзначається брак марганцю. На грунтах з низьким вмістом органічної речовини спостерігається дефіцит цинку.

Важливо відзначити високу потребу культури в сірці і магнії. Для формування врожаю на рівні 3 т/га рослина споживає відповідно магнію – 60-80 кг/га і сірки – 30-50 кг/га.

У період бутонізації доцільно проводити позакореневе підживлення хелатними добривами, які містять підвищений склад фосфору, марганцю, магнію, сірки, цинку і молібдену.

Внесення забезпечить:

  • Інтенсивний ріст і розвиток культури.
  • Підвищення стійкості рослин до високих температур.
  • Активізацію утворення бульб.

Друге живлення – фаза утворення бобів

З цього моменту розпочинається інтенсивний ріст та розвиток культури.

Дуже часто в цей період рослина відчуває дефіцит бору. Така проблема характерна для посівів в умовах недостатньої вологості і посухи та у посівах на кислих ґрунтах.

Використання багатокомпонентних добрив з підвищеним вмістом бору суттєво прискорить процес цвітіння, на порядок збільшить кількість квітів і плодів.

Третє живлення – фаза наливання зерна

На фазу наливання зерна припадає третє позакореневе живлення. Провести його необхідно добривами з високим вмістом калію та мікроелементів.

Азотне живлення

Згідно з даними досліджень Інституту кормів та сільського господарства НААН, найвища врожайність культури – 3,04 т/га, сформувалася при позакореневому внесенні КАС у фазу бутонізації та утворення бобів.

Два внесення карбаміду забезпечили врожайність на рівні 2,93 т/га, що більше на 0,29 т/га у порівнянні з ділянками, де внесення добрив не проводилося. Однак, цей результат є меншим на 0,12 т/га, ніж на полях, де застосовували КАС.

Для поліпшення засвоєння азотних та інших мінеральних добрив краще їх використовувати в баковій суміші із гуматом калію.

agroexp.com.ua

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Жнива-2021: в яких областях отримали найбільшу урожайність с/г культур

В Україні триває збирання зернових та зернобобових...

Variant Irrigation представила нову зрошувальну систему

Українська виробничо-сервісна компанія «Variant Irrigation» презентувала нову...

Після оприлюднення жовтневого звіту USDA несподівано і різко підскочили ціни на пшеницю

Минулого вівторка пшеничні ринки досить стримано відреагували...

Погода

Kyiv
хмарно
2.5 ° C
4.2 °
-3.1 °
82 %
2kmh
93 %
Вт
5 °
Ср
15 °
Чт
19 °
Пт
17 °
Сб
10 °