24 Жовтня 2021

Що пропонували українським аграріям на «АГРО 2021»

Міжнародна агропромислова виставка «АГРО», яка щороку традиційно проходить у Києві на початку літа, зібрала чимало виробників та дилерів сільськогосподарської техніки. І дійсно цьогоріч оглянути було що. Зупинимося на найбільш цікавому.

АGCO – В ЦЕНТРІ УВАГИ ВІДВІДУВАЧІВ

Техніка корпорації АGCO динамічно та невпинно вдосконалюється. Аби цей поступальний рух аграрії побачили на власні очі, AGCO організувала для представників преси екскурсію стендами своїх дилерів, які розташувалися в самому центрі виставки.

Серед новинок – трактор Massey Ferguson 5711. Головна перевага трактора – комфорт, адже він розроблявся в першу чергу для фермерів, які самі працюють на своїх тракторах. Модель 5711 обладнана 110-сильним двигуном об’ємом 4,4 л з системою Common Rail, який добре зарекомендував себе на моделі 6713.

Трактор Massey Ferguson 5711
Трактор Massey Ferguson 5711

На тракторі встановлена вдосконалена трансмісія Dyna 4 з системою Power Schift, яка має 16 передач переднього та 16 заднього ходу. Вантажопідйомність задньої навіски трактора становить 4,3 т, а потужність гідравліки – 57 л/хв (опційно – 98 л/хв). Одним з численних елементів покращення комфорту стала амортизація кабіни.

Ще одна новинка – трактор MF 8S.245 – преміум-продукт у лінійці Massey Ferguson. На ньому встановлено двигун фінського виробника AGCO Power робочим об’ємом 7,4 л, який розвиває потужність 245 к.с. Крутний момент двигуна становить 1100 Н*м, і досягається він за частоти двигуна 1000 – 1500 об/хв.

На тракторі застосували концепцію установки двигуна Protect-U. Вона представляє собою повне розділення відсіку для двигуна та кабіни. Тепер між ними є простір шириною 24 см. Завдяки цьому рівень шуму у кабіні становить лише 68 ДБа.

Трактор MF 8S.245
Трактор MF 8S.245

Трактор 8S.245 обладнано новою трансмісією Dyna 7, яка має 7 передач та 4 діапазони, тобто 28 передач переднього та стільки ж заднього ходу. Трансмісія може працювати як у автоматичному, так і у ручному режимі. Модель має колісну базу 3,05 м. Вантажопідйомність задньої навіски становить 10 тонн, а насос гідросистеми розвиває продуктивність до 150 л/хв.

Також компанія представила новий потужний телескопічний навантажувач Massey Ferguson ТН 8043, який має максимальну вантажопідйомність 4,3 т, а максимальний виліт стріли дорівнює 7,5 м. Навантажувач оснащений 4-циліндровим дизельним двигуном Perkins моделі 1104D-TA робочим об’ємом 4,4 л, який за частоти колінчастого вала 2200 об/хв розвиває номінальну потужність 130 к.с.

Телескопічний навантажувач Massey Ferguson ТН 8043
Телескопічний навантажувач Massey Ferguson ТН 8043

Телескопічні навантажувачі ТН 8043 можуть комплектуватися різноманітним змінним обладнанням. У базовій комплектації вони мають палетні вила та ківш об’ємом 3,5 м3. А за бажанням користувача навантажувачі можна оснастити до 30 різноманітними змінними насадками.

Особливістю нових прес-підбирачів Massey Ferguson RB 4160 V є наявність змінної камери та стійкої до розтягнень стрічки без з’єднань. Налаштуванням машин передбачене використання будь-яких сіток типорозмірів будь-якої ширини. Зручним для роботи операторів є відсутність потреби у щоденному сервісі: на підготовку машини до роботи потрібно близько двох хвилин.

Прес-підбирач Massey Ferguson RB 4160
Прес-підбирач Massey Ferguson RB 4160V

Модель RB 4160V має єдину платформу і формує рулони діаметром від 0,9 до 1,6 м. Варіанти підбирача з шириною 2 м, 2,25 м або 2,4 м забезпечують високу робочу швидкість і в той же час менші витрати на обслуговування і значно тихішу роботу. Моделі доступні у виконаннях з подаючим ротором або з ріжучими апаратами із 13, 17 або 25 ножами.

Вже традиційно аграрії збиралися біля велетнів експозиції – зернозбиральних комбайнів Ideal, які демонструвалися у чорно-червоних (MF IDEAL модель 7Т) та чорно-зелених (Fendt IDEAL модель 8Т) кольорах. Взагалі комбайни IDEAL представлені у трьох версіях – 7, 8 та 9-го класу, які відрізняються між собою потужністю і продуктивністю.

Комбайн IDEAL обладнали унікальною системою обмолоту та сепарації Helix. У моделях 7Т встановлено молотарку з одним ротором Single Helix, а у моделях 8Т та 9Т – двороторну Dual Helix.

Зернозбиральний комбайн Ideal
Зернозбиральний комбайн Ideal

Комбайни IDEAL комплектують зерновими бункерами ємністю 12 500 та 17 100 л, які на сьогоднішній день є найбільшими в цьому сегменті машин. Вражає також швидкість розвантаження зерна – 210 л/с. Тобто, заповнений вщент бункер повністю вивантажується менше ніж за 90 секунд.

Особливістю комбайнів IDEAL є система IDEALharvest. За даними, отриманими від 34 акустичних датчиків маси і камери якості зерна, на термінал Tech Touch або в додаток SmartConnect для мобільних пристроїв виводиться дуже проста схема, яка дає змогу встановити бажане поєднання якості, продуктивності й чистоти зерна в реальному часі.

Нова серія тракторів Fendt 1000 Vario була представлена в 4 моделях – 1038, 1042, 1046 та 1050 з потужністю двигунів 396, 435, 476 та 517 к.с. відповідно. Трактори оснащено шестициліндровим двигуном MAN робочим об’ємом 12,4 л із системою впорскування Common Rail.

Трактор Fendt 1000 Vario
Трактор Fendt 1000 Vario

Антон Костирко, директор з маркетингу компанії AGCO у Східній Європі та Олексій Копилов, менеджер з розвитку бізнесу Fendt корпорації AGCO
Антон Костирко, директор з маркетингу компанії AGCO у Східній Європі та Олексій Копилов, менеджер з розвитку бізнесу Fendt корпорації AGCO

Завдяки системі VarioDrive Fendt вдалося розробити абсолютно нову силову передачу. Трансмісія та інтелектуальна система повного приводу забезпечують ідеальне розподілення потужності за оптимального споживання палива.

Також на цьогорічній виставці відвідувачі вперше побачили гусеничний трактор Fendt 1159 МТ з трьохточковою задньою навіскою вантажопідйомністю 14 т. Універсальності трактору додає і задній ВВП, який має частоту 1000 об/хв та встановлюється опційно. Завдяки 12-циліндровому двигуну AGCO POWER робочим об’ємом 16,8 л, трактор розвиває максимальну потужність 592 к.с.

Трансмісія і КПП Powershift з 16-ма передачами переднього та 4-ма заднього ходу спеціально були спроектовані і розроблені для гусеничного сільськогосподарського трактора, завдяки чому він здатен розвивати максимальну швидкість 40 км/год.

Гусеничний трактор Fendt 1159 МТ
Гусеничний трактор Fendt 1159 МТ

Продемонстрована та вже знайома аграріям сівалка точного висіву Fendt Momentum 16  призначена для сівби насіння кукурудзи, соняшнику сої тощо. Це перша сівалка, виготовлена компанією Fendt. Агрегат має 16 рядів і раму завширшки 12 м.

сівалка точного висіву Fendt Momentum 16
Сівалка точного висіву Fendt Momentum

Варто зазначити, що лінійка сівалок значно ширша: Fendt MOMENTUM загалом включає сівалки конфігурації 12, 16, 24, 32, 36 та 48 рядів. Сівба відбувається з шириною міжрядь 70 см, об’єм зернових баків становить 4,581 л, а об’єм опційного бака для рідких мінеральних добрив 3,785 л. Для агрегатування сівалки потрібна потужність трактора у 300 к.с.

Також на стенді компанії можна було ознайомитись з прес-підбирачем Fendt Rotana 160 V зі змінною камерою пресування, який формує рулони діаметром від 70 до 160 см. На Rotana 160 V встановлені 4 безкінечні безстикові екстранадійні паси шириною 28,5 см і товщиною 8 мм. Керування прес-підбирачем здійснюється завдяки терміналу E-Link Control, який показує процес формування рулона, рахує кількість рулонів та сповіщає оператора про готовність рулона, а також фіксує всі помилки, якщо такі виникають.

Прес-підбирач Fendt Rotana 160 V
Прес-підбирач Fendt Rotana 160 V

Бренд Valtra представляли два колісних трактори Т234 Versu та Т234 Active, які мають потужність 230 к. с. та об’ємом двигуна 7,4 л, а також  обладнані трансмісією Power Shift 30/30. Цікавим є те, що всі деталі агрегатів, окрім шин, виготовлено безпосередньо у Фінляндії. Різниця між цими машинами в їх оснащенні – Т234 Versu – більш преміальний варіант.

На стенді компанії Precision Planting, яка є дочірньою структурою AGCO гостям демонстрували, як можна звичайну сівалку обладнати ефективними опціями, зокрема вакуумними дозувальними апаратами vSet2; електромотором приводу висівного апарату vDrive; системою гідравлічного інтелектуального автоматичного регулювання тиску на висівну секцію DeltaForce; високошвидкісною системою висіву SpeedTube; системою SmartFirmer аналізу вологості, температури тощо.

АКТУАЛЬНІ НОВИНКИ ВІД ПРОВІДНИХ ВИРОБНИКІВ

З технікою Köckerling можна було ознайомитись на стенді компанії “Спектр-Агро”. Тут демонструвалися універсальний посівний комплекс Vitu 600 Combi та оновлена дискова борона Rebell Classic T600, яка призначена для виконання неглибокого обробітку ґрунту – від 3 до 12 см. Борони Rebell Classic T600 виготовляються із робочою шириною 5, 6 та 8 м. Саме цей агрегат найбільше зацікавив гостей виставки.

Дискова борона Köckerling Rebell Classic T600
Дискова борона Köckerling Rebell Classic T600

Борони комплектують дисками діаметром 510 мм, кожен із яких за допомогою дворядного конічного роликового підшипника встановлений на стійці, а самі диски обладнані самоочисними щитками. Підшипники не потребують обслуговування. Відстань між дисками становить 130 мм і дає змогу суцільно обробляти поверхню ґрунту, досягаючи тим самим відмінне перемішування рослинних решток з ґрунтом. Кут атаки дисків – 16°.

Агрегати Rebell-Classic-T600 обладнано тандемним котком STS, який забезпечує високу продуктивність незалежно від стану ґрунту. Також борони можна обладнувати подвійним DSTS котком діаметром 530 мм.

Техніка New Holland була представлена на стенді компанії «Техноторг», де демонструвались трактор Т 6050, зернозбиральний комбайн СН 7.70, а також новинки виставки – трактор Т8.410 Genesis та 8-корпусний оборотний плуг PSH, до яких було прикуто основну увагу відвідувачів.

Трактор New Holland Т8.410 Genesis та 8-корпусний оборотний плуг PSH
Трактор New Holland Т8.410 Genesis з 8-корпусним оборотним плугом PSH

Модельний ряд тракторів New Holland серії Т8 Genesis нараховує п’ять моделей потужністю від 284 до 435 к.с.

Оновлення Т8 Genesis головним чином стосуються програмного забезпечення PLM Intelligence, яке пропонує більше можливостей через телеметричну функцію MyPLM Connect і спеціальні інтерфейси. Т8 Genesis повністю адаптований для роботи в системі точного землеробства. Завдяки новому оснащенню, комунікація між операторами, транспортними засобами, консультантами та сервісними бригадами стала ще простіша.

Новий 8-корпусний плуг New Holland моделі PSH має надпотужний брус (поперечний перетин рами плуга має розміри 230 х 150 мм), і відмінно підходить для роботи на українських полях. Він є продовженням серії 5-корпусних плугів, які вже були завезені в Україну компанією New Holland. Максимальна робоча глибина оранки може становити 45 см. Ширина захвату кожного корпуса змінюється ступінчасто у межах 35 – 55 см. Для цього на рамі плуга передбачено 4 отвори.

На всіх плугах New Holland встановлені лемеші, які виготовлені з покращеної сталі, завдяки чому передня поверхня стає виключно твердою, а задня залишається менш твердою. Завдяки цьому є змога зменшити вагу деталей і плуга в цілому, що у свою чергу зменшує тяговий опір агрегату.

Також на стенді «Техноторг» демонструвалися ґрунтообробні та посівні агрегати виробництва Kuhn. Гостей зацікавив посівний комплекс Espro 6000RС, який являє собою поєднання сівалки та дискового ґрунтообробного агрегату. Комплекс виконує сівбу рядковим способом з одночасним внесенням мінеральних добрив із міжряддям 15 см.

Посівний комплекс Espro 6000RC
Посівний комплекс Espro 6000RC від Kuhn

Посівний агрегат потребує лише 35 к.с. на 1 метр ширини або близько 200 к.с. на 6-метрову ширину. Посівний комплекс Espro 6000RC – це високотехнологічна ISOBUS-сумісна машина, яка дозволяє значно спростити керування роботою та обміном даних між посівним комплексом та комп’ютером трактором. Максимальна робоча швидкість сівби – 17 км/год.

Грунтообробний блок агрегата складається з двох рядів вирізних дисків діаметром 460 мм та товщиною 5 мм, які подрібнюють рослинні рештки та перемішують їх з верхнім шаром грунту. Маточини дисків змонтовані парами на одній стійці, що сприяє кращому проходженню рослинних решток.

Висівна секція Espro 6000RC обладнана дводисковими сошниками, і прикріплена до рами за допомогою кронштейнів з еластичними гумовими елементами, які фактично не спрацьовуються. Диски сошників діаметром 350 мм і товщиною 3 мм зсунуті один відносно другого на 41 мм, що забезпечує кращий контакт насіння з ґрунтом. Прикочувальні напівпневматичні коліщата діаметром 310 мм контролюють глибину й добре ущільнюють ґрунт після сошників.

Компанія «Агротехсоюз» на «АГРО-2021» презентувала оновлений зернозбиральний комбайн Lexion 8700 виробництва Claas у максимальній комплектації. Компанія порадувала не лише новинками, а й унікальними раритетними моделями. На своєму стенді компанія представила унікальний експонат – комбайн Claas Europa 1962 р.в., відреставрований сервісними інженерами компанії.

Оновлений зернозбиральний комбайн Lexion 8700
Оновлений зернозбиральний комбайн Lexion 8700

Claydon на «АГРО-2021» представив сівалку Hybrid T4 та вперше презентував секцію з опцією LD kit для переобладнання сівалки під нульову технологію та мінімізації вторгнень у ґрунт.

Вперше в Україні була проведена презентація іспанської техніки Arador в рамках «АГРО 2021». На своєму стенді офіційний дилер бренду — компанія «Агродилер» продемонструвала новинку — дискову борону для передпосівної підготовки ґрунту Arador Asistente 800.

Компанія Equalizer, що має виробничі потужності у Південній Африці, спільно з офіційним дилером ASP Group представила свою цьогорічну новинку у Києві — 16-рядкову складну сівалку Equalizer Precision C II 16/700.

На стенді компанії Agrifac демонструвалися самохідні штангові обприскувачі Condor (бак для робочого розчину об’ємом 4, 5 та 6 м3) та Condor Endurance (бак 8 м3), які оснащені 6-циліндровими дизельними двигунами, що здатні розвивати номінальну потужність 210 та 280 к.с. (Condor) та 360 к.с. (Condor Endurance).

Самохідний штанговий обприскувач Condor
Самохідний штанговий обприскувач Condor

На обприскувачах встановлено компактне гідравлічне шасі тандемного типу StabiloPlus із пневматичною підвіскою. Висоту кліренсу обприскувачів можна плавно регулювати у діапазоні від 130 до 200 см. Гідродинамічна концепція амортизації із системою стабілізації коливань забезпечує стійку роботу агрегату, особливо у разі швидкої зміни навантажень і під час роботи на схилах.

Робоча ширина захвату агрегату – від 24 до 52 м. Унікальна система HigtTechAirPlus, розроблена компанією Agrifac, дає змогу легко регулювати розмір краплі завдяки зміні тиску повітря. Завдяки цьому продуктивність обприскування зростає до 50%, а розпилені краплі менше зносяться вітром.

Окрім зарубіжних виробників техніки на виставці AGRO-2021 були широко представлені й вітчизняні, зокрема: «Бердянські жниварки» («John Graves»), «Велес Агро», «Ельворті», «Завод Кобзаренка», «Агромаш Краснянське СП», «Лозівські машини» (Lozova Machinery) та багато інших. Загалом, близько 800 одиниць української сільгосптехніки виставлялись на виставці  AGRO-2021.

Компанія Lozova Machinery представила сезонні актуальні позиції, серед яких хіти продажів і серійні новинки. Так само на стенді були показані безліч доповнень до стандартних агрегатів – різні аплікатори рідких добрив (виробництва HF Agro) і системи внесення гранульованих добрив і підсіву.

На стенді компанії була продемонстрована вдосконалена коротка дискова борона DUCAT-8. Також було презентовано глибокорозпушувач FRANC-3 з системою внесення гранульованих добрив.

Дискова борона DUCAT-8
Дискова борона DUCAT-8

Не оминула компанія стороною і поточний тренд щодо підвищення екологічності вирощуваної продукції та представила на виставці культиватор для міжрядної обробки SANTIM.

На стенді компанії Harvest демонструвалися зернові сівалки Titan та Atlant, а також агрегат смугового обробітку ґрунту Strip-Till. Найбільше відвідувачів цікавила Titan 420, адже це найпопулярніша сівалка серед українських аграріїв. Ця машина призначена для рядкової сівби зернових та зернобобових культур за традиційною та мінімальною технологіями підготовки ґрунту з внесенням гранульованих мінеральних добрив. Котушковий висівний апарат дає змогу регулювати норму висіву насіння у діапазоні від 0,5 до 400 кг/га.

Зернова сівалка Titan 420
Зернова сівалка Titan 420

Сівалка Тітан 420 має два бункера – по 960 л для насіння та 540 л для добрив. У випадку демонтажу перегородки між бункерами, місткість зернового бункера збільшується до 1500 л. Конструктивні характеристики сівалки дзволяють отримати високу точність сівби. Зручно та легко агрегатується з тракторами типу МТЗ-80.

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Плуги New Holland – переваги в деталях

Останнім часом все більше аграріїв приділяють велику...

Погода

Kyiv
рвані хмари
5.4 ° C
6 °
4.8 °
58 %
0.5kmh
75 %
Нд
5 °
Пн
8 °
Вт
12 °
Ср
12 °
Чт
13 °