01 Липня 2022

Особливості весняного підживлення озимих культур магнієм

На легких ґрунтах брак магнію відчувається найбільше. Це тому, що внаслідок опадів, цей елемент може вимитися з кореневої системи культур. Однак магнію бракує не тільки в легких і кислих ґрунтах, а також – у сильно удобрених калієм і багатих кальцієм.

Потреби рослин у магнії різняться залежно від культури. Наприклад, плануючи врожайність озимого ріпаку 4 т/га, потреба в магнії буде на рівні 20-32 кг/га. Потреби зернових складають близько 20 кг/га, але різнитимуться залежно від культури та запланованого врожаю.

Найбільшою потреба рослин у магнії є в період максимального росту вегетативної маси. У цей час рослини найбільш чутливі до його дефіциту (так звані критичні фази).

Схема удобрення магнієм така: перед посівом – 30% від рекомендованої дози, решту – 70% від дози необхідно внести у підживлення навесні.

На ґрунтах з регульованим рН та низьким вмістом магнію, компонент можна доповнити, використовуючи навесні кізерит (він також забезпечить сіркою), який є швидкодіючим добривом.

Магній також присутній у багатокомпонентних добривах. Ранньою весною його можна застосовувати позакореневим внесенням, наприклад, вносячи магнію сульфат гептагідрат. У цей час добре давати фосфор паралельно та, залежно від потреб, інші мікроелементи.

Досвідчені агрономи радять застосовувати позакореневе підживлення зернових культур від фази кущення до фази колосіння, виконуючи дві обробки.

Після внесення 200-300 л/га 5% розчину магнію сульфат гептагідрату, вносять приблизно 3-4,5 кг MgO та від 2,5 до приблизно 4 кг S/га.

Для зернових культур позакореневе підживлення сульфатом магнію обов’язкове. Пшениця, яка правильно підживлена магнієм і сіркою в кінці стадії колосіння, збільшує вміст азоту в зерні. За відсутності позакореневого підживлення цими компонентами ремобілізація, тобто перенесення азоту із соломи в зерно, проводиться лише до певного рівня, далі  інгібується.

На ріпаку позакореневе підживлення сульфатом магнію проводиться від розетки до фази цвітіння. Кількість Mg та S, внесених лише позакореневим методом, недостатня для вимогливого удобрення.

www.growhow.in.ua

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Науковці вивели сорт пшениці, надстійкої до хвороб

Група доктора Хана Фангпу з Інституту генетики...

В Україні знову змінилися закупівельні ціни на сою та ріпак

Котирування на ріпак та сою кілька тижнів...

Експорт української агропродукції залізницею під загрозою

За словами Марії Дідух, директора ГС «Всеукраїнський аграрний...

Погода

Kyiv
чисте небо
30.4 ° C
30.4 °
30.4 °
51 %
0.5kmh
0 %
Пт
30 °
Сб
27 °
Нд
29 °
Пн
31 °
Вт
33 °