01 Липня 2022

Особливості весняних обробок винограду. На що першочергово звернути увагу

Весняні опади провокують активізацію життєдіяльності збудників хвороб, які відразу розповсюджуються на пагони і молоде листя, а підвищення температури понад + 10 … 15 °С, в поєднанні з дощами, сприяє проростанню спор, їх активному розвитку  та ураженню рослин.

Першу обробку винограду проводять, доки бруньки ще залишаються закритими. Для першої профілактичної обробки використовують мідьвмісні препарати, дотримуючись при цьому температурного режиму обробок (не нижче + 5 … 8 ºС). Не слід застосовувати залізний купорос, оскільки він затримує розкриття бруньок, його слід залишити на осінній догляд за виноградом.

Другий раз обробляють виноград при появі на лозі 3-5 молодих листків, використовуючи контактні препарати. Особливо важливо в цей період використовувати сірчані препарати через їх профілактичну дію щодо збудника оїдіуму та ефективне знищення рослиноїдних кліщів (зудня, брунькового, листового та ін.).

Досить ефективно в цей період використовувати мікробіологічні препарати, застосовуючи їх в баковій суміші. Окрім захисту від більшості хвороб і шкідників, вони  сприяють активізації росту рослини.

Третю обробку проводять за 5-10 днів до цвітіння баковою сумішшю із використанням інсектициду проти першого покоління гронової листокрутки. З фунгіцидів використовують контактно-системні препарати з тривалою захисною дією для ефективного захисту на весь період цвітіння винограду.

У боротьбі з гроновою листокруткою застосовується кілька варіантів з урахуванням хімічної групи і механізму дії препаратів.

Перший варіант – це використання гормональних препаратів у період масового льоту листокрутки, обробляючи рослини до відкладання яєць шкідника.

Другий варіант – застосування піретроїдів та фосфорорганічних інсектицидів в період активного відродження гусениць листокрутки.

Третій варіант – використання половинної норми препаратів з першого і другого варіантів в баковій суміші. Актуальним залишається використання комплексних інсектицидів з кількома діючими речовинами на період початку відкладання яєць та початку відродження гусениць.

Залежно від агрокліматичних умов регіонів України, початок льоту гронової листокрутки у 2021 році було зафіксовано з 30 квітня по 3 травня, який, порівняно із багаторічними даними, є пізнім, що пов’язано із несприятливим температурним режимом квітня для активації розвитку шкідника.

Як правило, льот листокрутки першого покоління розтягується на місяць і більше,  оскільки відродження гусениць відбувається не одночасно. Дату обробки необхідно встановлювати, згідно з феромонним моніторингом, на 7-10-й день після дати масового льоту шкідника.

Наступну обробку слід планувати в період після цвітіння винограду, календарно це може відбутися 17-22 червня.

Високу технічну ефективність щодо обмеження чисельності гусениць гронової листокрутки другого покоління мають препарати з никотиноїдної групи інсектицидів на основі діючих речовин клотіанідину, тіаметоксаму, імідаклоприду, ацетаміприду та тіаклоприду, які характеризуються системними властивостями, що дозволить захистити виноградні рослини від комплексу сисних шкідників (цикад і трипсів).

naas.gov.ua

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Науковці вивели сорт пшениці, надстійкої до хвороб

Група доктора Хана Фангпу з Інституту генетики...

В Україні знову змінилися закупівельні ціни на сою та ріпак

Котирування на ріпак та сою кілька тижнів...

Експорт української агропродукції залізницею під загрозою

За словами Марії Дідух, директора ГС «Всеукраїнський аграрний...

Погода

Kyiv
чисте небо
30.4 ° C
30.4 °
30.4 °
51 %
0.5kmh
0 %
Пт
30 °
Сб
27 °
Нд
29 °
Пн
31 °
Вт
33 °