21 Жовтня 2021

Особливості живлення соняшнику для високого урожаю

Плануєте сіяти соняшник у сезоні-2021- тоді ця інформація саме для вас. Адже, як зазначають в «Інституті здоров’я рослин», ця культура має певні особливості оптимального живлення, окрім стандартних NPK. Їх варто враховувати, якщо прагнете отримати щедрий врожай.

«Надзвичайно важливим для культури є й магній, оскільки його дефіцит знижує масу тисячі насінин. Однак варто звернути увагу на його співвідношення із калієм, оскільки елементи можуть перешкоджати засвоєнню один одного.

Втричі більша, ніж у зернових, потреба соняшника в сірці: за її нестачі гальмується ріст і розвиток рослини. На розвиток надземної частини та кореневої системи впливає також забезпеченість культури кальцієм: за його дефіциту затримується ріст листків, спостерігається їх хлоротичність, вони можуть відмирати», – консультує науковий співробітник Інституту Сергій Сальніков.

Щодо мікроелементів, то Сергій акцентує на потребі соняшника в борі, марганці, молібдені, залізі, міді та цинку.

За дефіциту бору соняшник повільніше розвивається, кошики деформуються, сім’янки не виповнюються, і спостерігається зменшення врожаю.

За нестачі марганцю стебло формується тоншим і слабшим, на листках з’являються хлорози, а молібдену – проявляються міжжилкові хлорози на молодих листках.

Дефіцит заліза спричиняє порушення процесів фотосинтезу; візуально він проявляється у пожовтінні молодих листків.

А недостатня забезпеченість міддю, хоч культура й потребує її у незначних кількостях, може призвести до загибелі сходів, оскільки цей елемент відповідає за стресостійкість, бере участь у диханні, накопиченні білків, фіксуванні азоту та у багатьох життєво важливих процесах.

Щодо цинку, то він важливий для ростових процесів. За його дефіциту порушується азотний обмін та синтез білків, знижується стійкість рослин до різного роду стресів.

Згідно з науковими даними, на формування 1 т продукції соняшника потрібно: N-55 кг, Р-24 кг, КО2-110 кг, Са-60 кг, МgО-20 кг, S-30 кг, Fe- 88 г, Mn-60 г, Zn-50 г, В-65 г, Сu-12 г, Мо-0,5 г.

Крім того, варто взяти до уваги доступність елементів живлення, на яку можуть впливати різноманітні фактори, як то: рівень рН ґрунту, вологість, вміст органічної речовини та інші показники. Тож обирайте комплексне дослідження ґрунту полів під соняшник.

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

В Україні поступово зростають площі під бататом

Наразі площі під бататом або ж солодкою...

ALFA Smart Trading відновлює український експорт жита до Туреччини

Вперше за останні 12 років українське жито...

Селекціонери вивели морозостійкий сорт картоплі

Протягом декількох років група вчених із США...

Погода

Kyiv
чисте небо
16.1 ° C
16.5 °
15.5 °
51 %
0.5kmh
0 %
Чт
16 °
Пт
16 °
Сб
11 °
Нд
7 °
Пн
6 °