08 Серпня 2022

Як погода впливає на ефективність застосування гербіцидів

Вчені з Університету Іллінойсу і USDA-ARS провели дослідження, в якому оцінили вплив опадів на ефективність використання гербіцидів.

Еколог з USDA-ARS Марті Вільямс зазначив, що посушлива погода може бути проблемою для внесення досходових гербіцидів. Група вчених проаналізувала інформацію за 25 років і виявила, що для ефективного застосування більшості досходових гербіцидів необхідно від 5 до 15 см опадів протягом 15 днів після застосування. Якщо цього не відбудеться, показники боротьби з бур’янами різко впадуть.

Крістофер Ландау, співавтор дослідження, скористався довгостроковою програмою оцінки гербіцидів університету для того, щоб визначити дії 4 досходових гербіцидів (атразин, ацетохлор, С-метолахлор і мезотріон) окремо і в комбінації на 3 видах бур’янів: лобода біла (Chenopodium álbum), лисохвіст (Alopecurus) і посконник коноплевидний (Eupatorium cannabinum). Також він використовував дані про опади та температуру грунту.

Проведений аналіз ясно показав потребу в дощі після внесення, але досходові гербіциди розрізнялися по своїм вимогам до опадів протягом 15-денного періоду після внесення. Наприклад, С-метолахлору потрібно від 10 до 15 см опадів, в той час як ацетохлору потрібно всього 5 см для боротьби з тим же бур’яном.

Результати також показали, що комбінації гербіцидів допомогли звести до мінімуму кількість опадів, необхідних для успішної боротьби з бур’янами. Наприклад, коли атразин був доданий до С-метолахлору, комбінації треба було всього 5 см опадів, щоб досягти бажаного результату.

«Комбінації гербіцидів часто дають додаткові переваги в боротьбі з бур’янами. Постійний розвиток стійкості бур’янів до гербіцидів вимагає більш комплексних заходів боротьби, і поєднання гербіцидів може бути одним з компонентів інтегрованих систем», – вважає Аарон Хагер, співавтор дослідження.

Коли вчені оцінювали вплив тільки температури грунту на ефективність застосування гербіцидів, то вони не знайшли закономірності. Однак значення температури зіграло важливу роль при низькій кількості опадів.

«Коли кількість опадів становила 10 см і більше, то ймовірність успішного знищення бур’янів при більшості обробок була максимальною при будь-яких температурах грунту. Але коли кількість опадів була нижче 10 см, більш високі температури грунту або збільшували, або знижували ймовірність успіху при боротьбі з бур’янами, в залежності від виду гербіциду», – каже Марті Вільямс, еколог з USDA-ARS.

Вчені рекомендують використовувати комбінацію досходових гербіцидів для боротьби з бур’янами і закликають фермерів стратегічно підходити до вибору часу їх застосування.

aces.illinois.edu

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Погода

Kyiv
уривчасті хмари
23.8 ° C
24.8 °
22.6 °
78 %
0.9kmh
27 %
Пн
24 °
Вт
23 °
Ср
22 °
Чт
26 °
Пт
27 °