Оцінки врожаю соняшнику та ріпаку в Україні знижено – аналітики

262
Оцінки врожаю соняшнику та ріпаку в Україні знижено - аналітики

Аналітики ІА «АПК-Інформ» у своєму вересневому звіті знизили прогноз збиральної площі, а також врожайності та валового збору соняшника в Україні у поточному сезоні.

Як пояснюється, знижувальне коригування було зроблене з урахуванням даних про, в цілому несприятливий, стан посівів і низьку врожайність олійної в основних регіонах її вирощування в Україні – центральному і південному.

«Оновлений прогноз виробництва соняшника становить 15,5 млн тонн проти 16,2 млн тонн у попередньому звіті. При цьому, в подальшому не виключена ймовірність ще більшого знижувального коригування оцінки. Нагадаємо, що в 2019 р. в Україні було зібрано 16,1 млн тонн соняшнику», – уточнили експерти.

Крім того, оцінка виробництва насіння ріпаку в 2020 р. також була незначно переглянута агентством у бік зниження – з 2,7 млн до 2,64 млн тонн, що на 20% поступається рівню попереднього року. Потенціал експорту олійної зменшено до 2,45 млн тонн (-15% до 2019/20 МР).

Також уточняється, що, за інформацією трейдерів, в даний час близько 90% експортного потенціалу українського ріпаку в поточному МР вже законтрактовано.

apk-inform.com

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram