21 Жовтня 2021

Оцінки врожаю соняшнику та ріпаку в Україні знижено – аналітики

Аналітики ІА «АПК-Інформ» у своєму вересневому звіті знизили прогноз збиральної площі, а також врожайності та валового збору соняшника в Україні у поточному сезоні.

Як пояснюється, знижувальне коригування було зроблене з урахуванням даних про, в цілому несприятливий, стан посівів і низьку врожайність олійної в основних регіонах її вирощування в Україні – центральному і південному.

«Оновлений прогноз виробництва соняшника становить 15,5 млн тонн проти 16,2 млн тонн у попередньому звіті. При цьому, в подальшому не виключена ймовірність ще більшого знижувального коригування оцінки. Нагадаємо, що в 2019 р. в Україні було зібрано 16,1 млн тонн соняшнику», – уточнили експерти.

Крім того, оцінка виробництва насіння ріпаку в 2020 р. також була незначно переглянута агентством у бік зниження – з 2,7 млн до 2,64 млн тонн, що на 20% поступається рівню попереднього року. Потенціал експорту олійної зменшено до 2,45 млн тонн (-15% до 2019/20 МР).

Також уточняється, що, за інформацією трейдерів, в даний час близько 90% експортного потенціалу українського ріпаку в поточному МР вже законтрактовано.

apk-inform.com

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

ALFA Smart Trading відновлює український експорт жита до Туреччини

Вперше за останні 12 років українське жито...

Селекціонери вивели морозостійкий сорт картоплі

Протягом декількох років група вчених із США...

Погода

Kyiv
чисте небо
18.2 ° C
18.7 °
17.6 °
46 %
0.9kmh
0 %
Чт
18 °
Пт
16 °
Сб
12 °
Нд
7 °
Пн
7 °