Парова обробка насіння ефективна проти хвороб зернових: дослідження

131
Парова обробка насіння ефективна проти хвороб зернових: дослідження

Восени 2017 року Швейцарська Конфедерація ініціювала національний план дій щодо зниження ризику використання засобів захисту рослин.

У відповідь на це Agroscope і сільськогосподарський кооператив Fenaco, за додаткової підтримки Фонду Хаузера і Sativa Rheinau, запустили проект «Альтернативна обробка насіння». В рамках цього проекту Agroscope перевірив ефективність обробки насіння зернових культур теплою водою і парою в лабораторних і польових умовах.

Основна увага приділялася захворюванням рослин сніговою пліснявою і сажкою летючою. У лабораторії дослідники проаналізували схожість насіння і їх здоров’я після обробки.

Переваги парової обробки перед іншими методами полягали в тому, що час обробки був коротким, а сам метод економний і ефективний проти хвороб, виявлених на зовнішній стороні зерна.

Єдиний недолік теплової обробки, виявлений вченими – недостатня ефективність в порівнянні з дорогою тепловою водяною банею, яка впливає не тільки на зовнішню сторону зерна, а повністю знищує патогенів. Наприклад, водяна теплова баня продемонструвала хорошу ефективність щодо збудника летючої сажки пшениці.

«Обробка паром буде більш широко використовуватися. Для того, щоб додатково поліпшити захист від патогенів в насіннєвому зародку, важливо оптимізувати діагностичні можливості. Впровадження парових обробок в поєднанні з поліпшеною діагностикою захворювань допоможе ще більше скоротити кількість синтетичних хімічних обробок насіння для виробництва здорових культур», – вважає Карен Саллі, автор дослідження.

agroscope.admin.ch

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram