20 Травня 2022

На ринку збільшилася кількість неякісно протруєного насіння

Навіть якщо аграрне підприємство співпрацює з надійним постачальником, обов’язково потрібно перевірити придбане насіння в лабораторних умовах, рекомендують в «Інституті здоров’я рослин». Це тому, що останнім часом на цьому ринку дедалі більше продукції не відповідає заявленим показникам якості.

Вчені «Інституту здоров’я рослин» відзначають, що збільшилась кількість недоброякісно протруєного насіння.

По-перше, недобросовісні виробники можуть зменшувати кількість діючої речовини при обробці насіння; по-друге — застосовувати дешевші та менш ефективні діючі речовини; нарешті, можна натрапити на посівний матеріал просто покритий кольоровим барвником.

У будь-якому випадку результат один: посіви не отримають достатнього захисту від хвороб і шкідників, що негативно відіб’ється на майбутній врожайності.

В цьому контексті важливо звернути увагу й на заздалегідь протруєний посівний матеріал, зазначають в інституті. Наприклад той, який не був використаний з минулого сезону, оскільки з часом деякі діючі речовини мають здатність втрачати ефективність, і посіви вже не отримають того захисту, на який розраховує аграрій. Крім того, минулорічне насіння потрібно перевіряти й на відсоток схожості, адже деякі діючі речовини можуть його знижувати.

Сьогодні в «Інституті здоров’я рослин» визначають діючу речовину протруйника, яким обробили насіння, а також її кількість на поверхні насінини. Дослідження проводять методом рідинної хроматографії із застосуванням передового світового обладнання.

До результатів дослідження обов’язково надається протокол із поясненням. За результатами аграрій робить висновки, як йому діяти далі — висівати придбане насіння, протруїти його заново чи приготуватися до раннього внесення інсектицидів і фунгіцидів.

cropcare.institute

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

«Контінентал» завершив весняну посівну

У «Контінентал Фармерз Груп» завершилася весняна посівна...

В Україні створили проєкт, де приймають заявки на розмінування полів

Після звільнення Чернігівської та Київської областей почалося...

Погода

Kyiv
хмарно
22.1 ° C
22.1 °
22 °
50 %
3.9kmh
100 %
Пт
21 °
Сб
19 °
Нд
12 °
Пн
15 °
Вт
18 °