20 Травня 2022

Використання «перемерзлих» пестицидів може спричинити опіки рослин

Кожного року на складах сільгосппідприємств після сезону залишається певна кількість засобів захисту рослин, і для того, аби вони якісно спрацювали наступного року, їх потрібно якісно зберігати зимою.

Пестициди не терплять перемерзання, особливо це стосується тих препаратів, які мають рідку препаративну форму. Їх перемерзання може призвести не тільки до втрати ефективності, а й спричинити опіки рослин, на яких вони застосовуються та негативно впливати на навколишнє середовище.

Трапляються випадки, коли препарат в каністрі починає розшаровуватись після перемерзання, або випадає в осад чи навіть кристалізується. Такий пестицид не варто використовувати, оскільки не відомо, чи спрацює він взагалі та як вплине на культуру та цільовий об’єкт. Окрім того, препарати після замерзання можуть викликати проблеми із засміченням форсунок обприскувача.

Для того, аби забезпечити нормальне зберігання пестицидів в зимовий період, потрібно обладнати опалювальний склад, аби підтримувати температуру щонайменше 5 °C. За цих умов препарати не будуть перемерзати та зможуть зберегти свій кондиційний стан. Звісно, не усі пестициди будуть замерзати навіть при температурі 0 °C, оскільки вони містять в собі різні допоміжні речовини, температура замерзання яких нижче зазначеної температури.

Ближче до дверей та стін складу розміщують препарати, що мають тверду препаративну форму, таку як розчинні порошки чи гранули, вони легше переносять дію низьких температур.

Рідкі препарати варто розмістити в середині складу і подалі від підлоги. Також варто врахувати те, що порошкоподібні пестициди зазвичай зберігаються у водорозчинних пакетах, які не терплять заморожування і можуть лопнути, що призведе до пошкодження упаковки та вивільнення небезпечної речовини.

Зимою не варто перевозити рідкі пестициди, не ознайомившись з умовами температурного режиму препарату, зазначеному на етикетці, оскільки це може призвести до замерзання препаратів.

Для препаратів, які не можна переохолоджувати, передбачається опалювальна секція (температура повинна бути не менше 5 °С).

Виробники ЗЗР радять зберігати їх продукцію у щільно закритих оригінальних упаковках і не використовувати тару з-під хімікатів повторно.

dpss-ks.gov.ua

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

«Контінентал» завершив весняну посівну

У «Контінентал Фармерз Груп» завершилася весняна посівна...

В Україні створили проєкт, де приймають заявки на розмінування полів

Після звільнення Чернігівської та Київської областей почалося...

Погода

Kyiv
хмарно
22.1 ° C
22.1 °
22 °
50 %
3.9kmh
100 %
Пт
21 °
Сб
19 °
Нд
12 °
Пн
15 °
Вт
18 °