17 Травня 2022

Як покращити здоров`я ячменю

Добре збалансована програма живлення ячменю покращує здоров’я рослин і допомагає їм захистити себе від хвороб.

Вплив азоту на стійкість до хвороб

За умов дисбалансу доступності азоту та калію, ячмінь стає більш сприйнятливим до хвороб та шкідників. Це може спричинити погіршення росту культури, підвищення концентрації розчинних сполук азоту та вуглеводів. Останні є сприятливим середовищем для розвитку хвороб та облігатних паразитів (іржі, борошнистої та псевдоборошнистої роси). У випадку факультативних патогенів (наприклад, Altanaria і Fusariums), азот зменшує прояви захворюваності.

Необхідно дотримуватися балансу між доступними формами азоту, тобто нітратами і амонієм, оскільки було встановлено, що вони обидва зменшують прояви певних захворювань рослин (нітрат допомагає при хворобах, викликаних мікроорганізмами Fusarium, Botrytis, Rhizoctonia і Pythium, а амоній – при хворобах, викликаних мікроорганізмами Pyricularia, Gibberella і Sclerotium).

Дефіцит фосфору підвищує сприйнятливість до хвороб

В разі нестачі фосфору врожайність ячменю може зменшитись, а його сприйнятливість до хвороб зрости. Така залежність, знову ж таки, пов’язана з обмеженням метаболізму і росту рослини внаслідок дефіциту фосфору, що робить її більш чутливою до дії патогенів. Дослідження підтвердили, що захворюваність на борошнисту росу підвищується на 50%, якщо не застосовувати фосфор.

Дефіцит калію або дисбаланс азоту послаблює стійкість рослин до хвороб

Рослини з дефіцитом калію погано синтезують крохмаль, білки та клітковину, в результаті чого відбувається накопичення менших сполук (амідів), які створюють сприятливе середовище для розвитку хвороб.

Тонкі клітинні стінки з меншою механічною міцністю також можуть бути наслідком дефіциту калію. Аналіз більш ніж 1000 досліджень, проведених на злакових культурах, показав, що у випадках, коли рівень калію був низьким і не збалансованим відносно кількості азоту, застосування першого зменшувало прояви хвороб та бактеріальних інфекцій у ячменю у більш, ніж 70% випадків (PDA).

Також було визначено, що дефіцит калію пов’язаний з високою захворюваністю на іржу та борошнисту росу.

Вплив марганцю на ураження хворобами

Численні дослідження встановили, що марганець пов’язаний з контролем уражень хворобами. Він напряму пригнічує ріст грибків, особливо борошнистої роси, а також бере участь у виробництві лігніну та суберину, що покращує фізичну резистентність клітин до інфекцій. Рослини з дефіцитом марганцю погано засвоюють азот, внаслідок чого відбувається накопичення нітратного азоту у листках. Що є сприятливим середовищем для розвитку іржі та борошнистої роси у ячменю.

yara.ua

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Окупанти знищили єдиний в Україні генетичний банк рослин

Російські солдати повністю знищили єдиний в Україні...

Цього року в Україні очікують хороший урожай суниці

Тепла погода та відсутність заморозків на початку...

«Контінентал» завершив посадку картоплі

У «Контінентал Фармерз Груп» завершилася посадка картоплі....

Погода

Kyiv
кілька хмар
19.3 ° C
19.3 °
19.3 °
21 %
6.7kmh
12 %
Вт
18 °
Ср
13 °
Чт
19 °
Пт
21 °
Сб
17 °