05 Липня 2022

Плуги New Holland підкорюють лани Вінниччини

Коли постає питання вибору нової машини чи знаряддя для виконання польових робіт, передусім необхідно зважати не на вартість техніки, а на її експлуатаційну надійність та якість виконання нею операцій агротехніки.

Такими принципами керуються у ТОВ «Агросила Поділля Плюс», що у Хмільницькому районі Вінницької області. Це аграрне підприємство є прикладом класичного вітчизняного фермерського господарства та вдалого менеджменту в сфері аграрного виробництва. Ми побували у господарстві й поспілкувалися з його власником і керівником Ярославом Кручаком.

Ярославо Кручак, власник та керівник ТОВ «Агросила Поділля Плюс»
Ярослав Кручак, власник та керівник ТОВ «Агросила Поділля Плюс»

– На сьогодні наше фермерське господарство має в обробітку близько 150 га земельних угідь, на яких вирощуємо озиму пшеницю, озимий ріпак, соняшник та сою, – говорить Ярослав Миколайович. – А на початку нашої діяльності було лише об’єднання кількох перших паїв. За таких умов дорога імпортна техніка провідних світових виробників – це була лише мрія. Тому в роботі використовували переважно ті машини, які залишилися у спадок від розпаювання, або ж намагалися придбати імпортну техніку на вторинному ринку чи дешеві машини вітчизняного виробництва. Давалися взнаки брак коштів і відсутність гнучких схем кредитування.

У нас штат невеликий: лише двоє механізаторів і я. На себе беру функції керівника, інженера, агронома та бухгалтера. Відповідаю за внесення мінеральних добрив, обробку гербіцидами, фунгіцидами, а також за комплектування машинного парку. Наразі один механізатор займається зяблевим обробітком ґрунту, другий – ремонтом техніки.

Ми чітко розуміємо, що для дотримання всіх вимог агротехнології потрібна сучасна надійна та продуктивна техніка. Тож поступово оновлюємо наш машинний парк. Приблизно 5 років тому придбали колісний трактор Т7060 виробництва компанії New Holland. Він зарекомендував себе відмінно, виявився надійним і ефективним. За цей час жодних відмов не було, і це при тому, що річне напрацювання трактора становило від 1000 до 1500 мотогодин. Ось так ми на власному досвіді переконалися, що техніка New Holland у плані надійності та довговічності відповідає найкращим світовим зразкам.

– Наше господарство невелике, – веде далі керівник господарства, – тож для того, щоб якомога більше завантажити дорогу імпортну техніку й відтак швидко «відбити» її вартість, ми надаємо послуги сусіднім господарствам. Для цього нам знадобився якісний, надійний і відносно недорогий плуг, який би міг агрегатуватися з нашим трактором Т7060. Ми звернулися до компанії «Агроресурс», з якою співпрацюємо у питаннях придбання насіння та засобів захисту рослин. Менеджери компанії порекомендували нам п’ятикорпусний оборотний плуг New Holland серії PH.

У нас відразу виникли сумніви, чи впорається наш трактор, у якого номінальна потужність двигуна становить 213 к. с., із п’ятикорпусним плугом. Тож перш ніж придбати плуг, ми запропонували дилерам провести демонстраційний показ машини на полях нашого господарства.

Читати по темі: Плуги New Holland – переваги в деталях

Одразу скажу, що в роботі агрегат себе проявив з найкращого боку. Зізнаюся, я не очікував побачити таку високу якість обробітку. Стебла попередника всі до одного ретельно заорані у ґрунт, а поверхня  поля настільки вирівняна, що там можна було відразу проводити сівбу.

Плуг ідеально проявив себе в наших умовах – це при тому, що ми випробовували його на ділянках, де обробіток не виконували багато років. Переконливим був той факт, що плуг якісно, майже стовідсотково загортав рослинні рештки.

Справа у тім, що для нас дуже важлива робота не просто на стерні, а з великою кількістю післяжнивних решток попередника, адже ми більшу частину побічної продукції, тобто солому, не збираємо і не тюкуємо, а рівномірно розподіляємо поверхнею та залишаємо на полі як органічне добриво. Тож відвальна оранка із загортанням у ґрунт рослинних решток є важливою ланкою нашої агротехнології.

Крім того, трактор під час оранки економно використовував пальне. Незалежно від виробничих умов, витрата палива становила приблизно 18 л/га. А це дуже вагомий аргумент, якщо взяти до уваги, що паливно-мастильні матеріали постійно дорожчають. Та й сервісний центр поряд. Знаю, що у разі чого є до кого звернутися. Хоча поки що такої потреби не було. Все працює добре. Тож після демонстрації плуг ми залишили у себе, розрахувавшись із дилером.

Керівник господарства повідомив, що під час нашого перебування у господарстві на одному з полів осінню зяблеву оранку після збирання сої виконує цей агрегат. Тож ми мали нагоду на власні очі побачити, як він працює.

Віктор Вітюк, механізатор господарства
Віктор Вітюк, механізатор господарства

Прибувши на поле, ми поспілкувалися з механізатором Віктором Вітюком. Ось що він розповів:

– Плуг чудовий, зручний у експлуатації і простий в обслуговуванні. Працює, наче швейцарський годинник. Він обладнаний механічним захистом від перевантажень, простіше кажучи, зрізним болтом. Щозмінне обслуговування займає лічені хвилини. Для агрегатування плуга із трактором не потрібні додаткові працівники.

Щойно ми отримали машину, до нас у господарство прибули сервісні спеціалісти компанії «Агроресурс», налагодили її, а також провели відповідне навчання, розповіли про основні правила налаштування та експлуатації.

Хочеться звернути увагу на просту, але водночас вдалу конструкцію плуга. Форма відвалу доведена до ідеалу, що сприяє значному зменшенню тертя та позитивно впливає на витрату пального. Важливо також, що плуг серії PH має прості та інтуїтивні регулювання й налаштування.

Зазначу, я був приємно здивований тим, що плуг New Holland потребує значно менше потужності порівняно з іншими плугами. Як тільки я почав ним орати, то відразу відчув, що трактор іде значно легше порівняно з іншими плугами. При цьому якість обробітку ґрунту – на висоті.

Плуги New Holland підкорюють лани Вінниччини1

Оранку проводимо на глибину 23–25 см. Робоча швидкість під час оранки становить від 8,0–8,5 до 10,0–10,5 км/год. Ці показники залежать від типу ґрунту, глибини обробітку, мікрорельєфу поля тощо. Витрата палива теж залежить від багатьох чинників, але в цілому не перевищує 20 л/га. За таких умов роботи протягом зміни агрегат у складі трактора Т7060 та п’ятикорпусного плуга серії PH може обробити без проблем 15 га. Ми вже відпрацювали ним близько 600 га, і жодної відмови не було, – зазначив на завершення пан Віктор.

За інформацією фахівців New Holland, найближчим часом у портфоліо компанії з’являться не лише плуги, а й стерньові, передпосівні, просапні культиватори, глибокорозпушувачі, дискові борони, косарки-мульчувачі тощо. А це дає підстави сподіватись, що з кожним роком на українських полях працюватиме якомога більше якісної та надійної техніки New Holland, а схвальні відгуки про її роботу, один із яких ми почули від механізатора Віктора Вітюка, лунатимуть якомога частіше.

Опубліковано в журналі “Агроном”, 2021

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Погода

Kyiv
уривчасті хмари
20.6 ° C
22 °
19.8 °
82 %
1.4kmh
34 %
Вт
32 °
Ср
32 °
Чт
23 °
Пт
27 °
Сб
30 °