22 Січня 2022

Погода та близкість свят вплинули на ціни на кукурудзу та обсяги її закупівлі

Закупівельні ціни на кукурудзу в Україні продовжують опускатися. Хоча закупівлі з боку Китаю дещо зупинили темпи падіння. Проте найближчим часом тиск фундаментальних чинників посилиться, і ринок знову піде вниз.

Минулого тижня ціни на кукурудзу навіть виросли на 50 грн/т – до 7900-8000 грн/т. Проте це було викликано зниженням курсу гривні, оскільки доларові ціни залишилися в портах на рівні 255-260 $/т.

Погіршення погодних умов на морі призвело до затримки подавання суден. Тому в багатьох портах приймання кукурудзи зупинилося через відсутність вільних місткостей.

Як наслідок, черги на вивантаження авто виросли до 3-5 днів, а трейдери знизили обсяги закупівель.

Багато компаній зменшують торговельну активність напередодні свят, оскільки мають необхідні для закриття найближчих контрактів партії зерна.

Станом на 20 грудня Україна експортувала 8,5 млн т кукурудзи, що лише на 10% перевищує торішні темпи. Проте, щоб вийти на прогнозовані на цей сезон 32,5 млн т, потрібно щотижня відвантажувати 900 тис. т кукурудзи.

У другій половині сезону основним потенційним покупцем кукурудзи для України та США залишається Китай. Проте в листопаді він зменшив імпорт кукурудзи у порівнянні з минулим роком на 36% до 790 тис. т (з яких 720 тис. т придбав у США). А загалом у 2021 році придбав 27,02 млн т кукурудзи.

А ЩО З Ф’ЮЧЕРСАМИ

Березневі ф’ючерси на американську кукурудзу на біржі в Чикаго днями впали на 0,88 $/т – до 232,7 $/т, хоча й залишаються з липня на високому рівні. Проте найближчим часом падіння цін на нафту, рослинні олії та сою посилить тиск на котирування.

Березневі ф’ючерси на чорноморську кукурудзу за тиждень виросли на 3,75 $/т – до 274 $/т. Це сталося на тлі обмеження Росією експорту зерна на період 15 лютого – 1 липня на рівні 11 млн т, зокрема пшениці – 8 млн т, що зменшує потенціал експорту ячменю та кукурудзи до 3 млн т.

Березневі ф’ючерси на європейську кукурудзу на біржі в Парижі за тиждень впали на 4 €/т – до 240,25 €/т або 271 $/т, що посилює тиск на котирування чорноморської кукурудзи.

Зниження нафтових котирувань на 10% за місяць, а також цін на рослинні олії, сою та соняшник призведе до падіння цін на шрот, яким виробники кормів почнуть заміщати дорогу кукурудзу, тому й на неї попит скоротиться.

graintrade.com.ua

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Погода

Kyiv
рвані хмари
-3.5 ° C
-2.9 °
-6.2 °
80 %
0.5kmh
75 %
Сб
-4 °
Нд
-4 °
Пн
-5 °
Вт
-5 °
Ср
-4 °