18 Жовтня 2021

Погодні умови сприяють масовій появі в усіх регіонах лучного метелика

У Донецькій, Дніпропетровській, Одеській, Сумській та інших областях тривають літ та відродження гусениць лучного метелика.

Про це повідомляють підрозділи Держспоживслужби України.

На півдні та сході, зокрема у Луганській та Херсонській областях вже закінчилося живлення гусениць першого покоління шкідника та проходить їх заляльковування у ґрунті.

Одночасно на неугіддях з квітучою рослинністю, узбіччях доріг, в крайових смугах просапних, овочевих та багаторічних травах області розпочався масовий літ та яйцекладка ІІ покоління лучного метелика. Чисельність метеликів складає від 1-2 (макс. 7) екземлярів на 10 кроків.

У всіх регіонах тепла, волога погода, роси, опади, наявність квітучої рослинності сприяють розвитку лучного метелика другого покоління. Шкідливість гусениць фітофага відмічається переважно у зволожених місцях біля зрошувальних каналів.

У посівах сої, кукурудзи, соняшнику, багаторічних травах гусеницями в допороговій чисельності пошкоджено 1-4% рослин.

Можлива небезпека масового розмноження шкідника та утворення осередків його надпорогової чисельності. Моніторинг за розвитком шкідника продовжується, насамперед це стосується забур’янених посівів просапних та овочевих культур, які межують з містами резервації шкідника.

dpss.gov.ua

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Виведено сорт картоплі з генами диких рослин стійкий до фітофторозу

Одним із найбільш розповсюджених і шкодочинних захворювань...

Корейські вчені отримали нове ефективне добриво з метану

Дослідники з Університету Кен Хі (Південна Корея)...

Погода

Kyiv
чисте небо
6.2 ° C
8 °
4.1 °
64 %
1.8kmh
0 %
Нд
6 °
Пн
11 °
Вт
10 °
Ср
13 °
Чт
17 °