16 Вересня 2021

Ріпак – фаворит поточного сезону. Чому?

Цього року ріпак вважається фаворитом аграрного сезону. Чому саме ця культура – роздумами на цю тему поділився Міхаель Рязановський, директор NPZ Україна (ТОВ «НПЦ Україна»).

«Основні фактори на глобальному ринку ріпаку зараз на його користь. У першу чергу це тому, що попит перевищує пропозицію.

Якщо говорити про макрофактори, то ціни на ріпак виросли рівномірно з іншими культурами через глобальну економічну ситуацію в умовах пандемії. Адже країни – світові лідери з виробництва культури були змушені боротися з кризою, включивши «друкарський верстат».

Високі ризики зниження врожаю в Канаді – найбільшій країні-виробнику ріпаку, також «докинули хмизу у вогнище». Цього року ця країна була змушена імпортувати ріпак з України через дефіцит на внутрішньому ринку», – розповідає Міхаель Рязановський.

За словами директора NPZ Україна, також існує ряд інших галузевих нововведень, які вплинули на ситуацію. Так, у травні поточного року Бундестаг Німеччини прийняв рішення збільшити зобов’язання по скороченню викидів парникових газів для палива. Таким чином, вміст біодизеля у дизелі збільшили до 7% у 2022 році. До 2030 року ця цифра має зрости до 25%.

Також додаткові обмеження передбачені законодавством ЄС на біопаливо з пальмової олії. До 2022 року частку біопалива з пальмової олії планується скоротити до 0,9%.

«Ці факти свідчать про те, що попит на ріпак найближчим часом буде стабільно зростати. Тому, безперечно, поточний сезон в Україні пройде під знаком ріпаку», – переконаний Міхаель Рязановський.

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Значно зросли закупівельні ціни на соняшник, сою та ріпак

Закупівельні ціни на соняшник в Україні за...

Агропікнік Amazone 2021: обмін досвідом у дружній атмосфері

9 вересня 2021 року ДП «Амазоне-Україна» провело...

Погода

Kyiv
чисте небо
14.3 ° C
16.2 °
14 °
72 %
2kmh
0 %
Чт
16 °
Пт
20 °
Сб
17 °
Нд
17 °
Пн
10 °