18 Серпня 2022

Ріпак – фаворит поточного сезону. Чому?

Цього року ріпак вважається фаворитом аграрного сезону. Чому саме ця культура – роздумами на цю тему поділився Міхаель Рязановський, директор NPZ Україна (ТОВ «НПЦ Україна»).

«Основні фактори на глобальному ринку ріпаку зараз на його користь. У першу чергу це тому, що попит перевищує пропозицію.

Якщо говорити про макрофактори, то ціни на ріпак виросли рівномірно з іншими культурами через глобальну економічну ситуацію в умовах пандемії. Адже країни – світові лідери з виробництва культури були змушені боротися з кризою, включивши «друкарський верстат».

Високі ризики зниження врожаю в Канаді – найбільшій країні-виробнику ріпаку, також «докинули хмизу у вогнище». Цього року ця країна була змушена імпортувати ріпак з України через дефіцит на внутрішньому ринку», – розповідає Міхаель Рязановський.

За словами директора NPZ Україна, також існує ряд інших галузевих нововведень, які вплинули на ситуацію. Так, у травні поточного року Бундестаг Німеччини прийняв рішення збільшити зобов’язання по скороченню викидів парникових газів для палива. Таким чином, вміст біодизеля у дизелі збільшили до 7% у 2022 році. До 2030 року ця цифра має зрости до 25%.

Також додаткові обмеження передбачені законодавством ЄС на біопаливо з пальмової олії. До 2022 року частку біопалива з пальмової олії планується скоротити до 0,9%.

«Ці факти свідчать про те, що попит на ріпак найближчим часом буде стабільно зростати. Тому, безперечно, поточний сезон в Україні пройде під знаком ріпаку», – переконаний Міхаель Рязановський.

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

В Україні зростають закупівельні ціни на соняшник

Згідно з даними моніторингу ІА «АПК-Інформ», в...

У південних регіонах нетипово рано дозрів соняшник

На Одещині та Миколаївщині відмічають нетипово раннє...

Російські окупанти вкрали 200 тисяч тонн урожаю в агрохолдингу HarvEast

Російські окупанти викрали близько 200 тисяч тонн...

Погода

Kyiv
рвані хмари
26.5 ° C
26.5 °
25.3 °
63 %
0.9kmh
75 %
Чт
31 °
Пт
30 °
Сб
28 °
Нд
31 °
Пн
32 °