21 Жовтня 2021

Нова технологія внесення добрив дозволяє значно економити ресурси

Дослідники з Університету Клемсона (штат Південна Кароліна, США) створили онлайн-калькулятор, який розраховує кількість рідких добрив, які вносяться під час краплинного зрошення.

Такий метод внесення добрив, відомий як фертигація, надає рослинам потрібні елементи дозами, під час кожного поливу, що в підсумку дозволяє знизити кількість агрохімікатів, які вимиваються з поля.

Використовуючи спеціальну програму, користувач вносить дані про норми азоту на 1 акр (0,40 га) землі, а також площу угідь, на яких буде проводитися фертигація.

Калькулятор визначає кількість рідких добрив, необхідних для внесення поживних речовин під час зрошення. У програмі також враховується вік посівів і ступінь насиченості рослин хімічними елементами.

«Додаючи рідкі добрива в іригаційні системи, рослини отримують певну дозу добрив щоразу, коли фермери поливають свої посіви. Це знижує вимивання і вилуговування у порівнянні з гранульованим внесенням», – пояснює розробник Зак Снайпс (Zack Snipes).

Попри всі переваги фертигації, фахівці рекомендують утриматися від використання фосфорних добрив через ризик засмічення крапельних водовипусків. Фосфор пропонується вносити перед сівбою у вигляді гранульованих добрив.

Waterboro Live

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

В Україні поступово зростають площі під бататом

Наразі площі під бататом або ж солодкою...

ALFA Smart Trading відновлює український експорт жита до Туреччини

Вперше за останні 12 років українське жито...

Селекціонери вивели морозостійкий сорт картоплі

Протягом декількох років група вчених із США...

Погода

Kyiv
чисте небо
16.1 ° C
16.5 °
15.5 °
51 %
0.5kmh
0 %
Чт
16 °
Пт
16 °
Сб
11 °
Нд
7 °
Пн
6 °