22 Жовтня 2021

Посівна без проблем. Доступне фінансування від компанії Syngenta

29 листопада 2017 року Syngenta спільно з банками-партнерами — АТ «ОТП Банк» і ПАТ «ПроКредит Банк» — оголосила про запуск нової програми «ЛегкоПосівна» в рамках проекту «Фінансові рішення», яка надає сільгоспвиробникам можливість пільгового кредитування на придбання насіння та ЗЗР компанії Syngenta. Пропозиція буде доступною до посівної кампанії 2018 року та діятиме у всіх областях України.

Представники компанії наголошують, що з програмою «ЛегкоПосівна» у сільгоспвиробника з’явиться доступ до більш дешевого фінансування,  що дозволить суттєво заощадити час та гроші. Аграрій, який купує продукцію компанії Syngenta через офіційних дистриб’юторів, матиме можливість отримати пільгові кредитні ставки для придбання насіння та ЗЗР за вигіднішими цінами відповідно до прайс-листа обраного дистриб’ютора. Окрім очевидних грошових переваг, програма «ЛегкоПосівна» також спрощує сільгоспвиробникам підготовку до весняно-польових робіт, адже всі процедури узгоджені між партнерами й максимально оптимізовані.

Попереду три місяці зими, однак для професійних виробників цей час є важливим для прийняття стратегічних рішень. Так, більшість підприємств планують необхідні роботи, закупівлі та навіть продаж майбутнього врожаю, ведуть переговори з партнерами й визначають шляхи фінансування своєї діяльності. З огляду на особливості агробізнесу, зокрема, зважаючи на тривалість виробничого циклу, навесні потрібно вкласти чималі кошти, тоді як перші доходи підприємство отримує не раніше липня, після збору перших урожаїв. Тому питання фінансування залишається одним із найактуальніших. Чим більше можливостей фінансування своєї діяльності є в агрокомпаній, тим більше вони зможуть інвестувати у якісні та ефективні технології, що, в свою чергу, дозволить досягнути кращих результатів.

Хелен Феірлемб
Хелен Феірлемб

«ЛегкоПосівна» — програма можливостей для сільгоспвиробників. Ми переконані, вона не залишить байдужими наших клієнтів. Що отримає сільгоспвиробник від участі у ній? По-перше, це приємні умови кредитування. Наші банки-партнери надаватимуть фінансування за вигідними відсотковими ставками на придбання ЗЗР та насіння Syngenta, починаючи  від 7,0 % річних на гривневі та від 4 % річних на валютні кредити.  Відсутні будь-які додаткові комісії. Учасник може бути впевнений у прозорості та зручності інструменту», — розповідає Хелен Феірлемб, керівник відділу «Фінансові Рішення» у країнах СНД компанії Syngenta в Україні.

Розробники програми зазначають, що в ній можуть взяти участь виробники, які бажають отримати кредитування, починаючи від 1,5 млн. грн. Для тих, хто обмежений заставою, розроблена можливість кредитування виключно під заставу майбутнього врожаю або Фінансову Аграрну Розписку. Максимальні суми кредитування в такому випадку досягають 30 млн. грн.  Залежно від банку-партнера уся процедура оформлення кредиту від моменту подачі документів займає до 9 робочих днів на суму до 8 млн. грн. та орієнтовно від 2 до 4 тижнів, якщо сума є більшою.

«Для участі у програмі сільгоспвиробникові потрібно подати заявку на кредитування до обраного (-их) банку-партнера,  пройти процедуру фінансово-економічного аналізу, після чого отримати погодження і встановлений  кредитний ліміт у хоча б одному з банків-партнерів. Після того як кредитний ліміт затверджено, аграрій надає банкові-партнеру рахунок на купівлю продуктів Syngenta від офіційного дистриб’ютора, який співпрацює з нами за програмою фінансування. Далі виробник отримує кредитний транш за пільговою кредитною ставкою і сплачує рахунок відповідному Дистриб’юторові. Все досить просто», — резюмує Хелен Феірлемб.

З одного боку, обмеження в доступі до інструментів фінансування для операторів ринку все ще існують, а з іншого — є суттєві позитивні зміни. За останні 7–10 років банки значно розширили лінійки своїх власних і партнерських програм фінансування, намагаючись у такий спосіб покращити умови кредитування для придбання засобів захисту рослин, насіння, добрив, палива, сільськогосподарської техніки й обладнання для українських аграріїв. З деякими банками компанія  Syngenta вже мала досвід успішної співпраці  за низкою проектів.

У рамках програми «ЛегкоПосівна» Syngenta розділяє з виробником витрати на фінансування насіння й ЗЗР, а відтак може забезпечити аграріям пільгові процентні ставки від АТ «ОТП Банк» та ПАТ «ПроКредит Банк». Програма «ЛегкоПосівна» передбачає декілька стандартних підходів щодо оформлення кредиту, погоджених між компанією Syngenta та банками-партнерами, які пропонують сільгоспвиробникові гнучкий графік погашення кредиту, 0% за видачу кредиту та не потребує першого внеску. Термін кредитування – до 12 місяців.

Віктор Пономаренко
Віктор Пономаренко

«Перший кредит для сільськогосподарського підприємства був виданий у 2008 році, — розповідає Віктор Пономаренко, Голова Правління ПАТ «ПроКредит Банк». — Сьогодні доля кредитного портфеля для агробізнесу досягла 45 % від загального портфеля банку. Ми маємо багаторічний досвід роботи у цієї галузі та добре розуміємо, що графік посівної розписаний по днях, тому затримка з виділенням фінансування може спричинити збій у роботі підприємства на весь рік. Ми приймаємо рішення швидко, — як правило, цей термін не перевищує 5 робочих днів. Участь у програмі «ЛегкоПосівна» дозволить нам видавати кредити на вигідніших умовах. Таким чином ми дотримуємося своєї основної мети — сприяння розвитку якісного, етичного бізнесу в Україні».

В АТ «ОТП Банк» переконані, що синергія зусиль із Syngenta в рамках програми «ЛегкоПосівна» дозволить українським фермерам купувати якісну продукцію компанії на вигідних умовах.

Syngenta

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Погода

Kyiv
чисте небо
14.8 ° C
16.5 °
14.1 °
41 %
1.3kmh
0 %
Пт
14 °
Сб
11 °
Нд
8 °
Пн
7 °
Вт
11 °