26 Жовтня 2021

Посіви озимої пшениці атакує особливо небезпечний шкідник

У зв’язку з динамічним наростанням температури повітря від початку другої декади травня, у різних регіонах України на сьогодні активізувалося й триває заселення озимої пшениці хлібними клопами, що створило небезпеку їх інтенсивного розмноження та значної шкодочинності. Так, на посіви цієї культури активно мігрують імаго клопа шкідливої черепашки (зимуючого покоління).

У Південному, Південно-Східному та Східному регіонах України на частині площ також відмічено його яйцекладки. Крім того, на полях спостерігаються й такі інші види хлібних клопів, як маврський, австрійський, елія гостроголова.

Залежно від конкретного регіону та локальних умов, ці шкідники на даний час заселили від 5 до 30% площ озимої пшениці з чисельністю 0,3-1,5 екз/м2 (в осередках до 3 екз/м2).

Найвища концентрація фітофагів наразі спостерігається по краях полів, що закономірно. Проте, як зазвичай, у найближчий період вони дуже швидко розселятимуться по всіх площах.

Варто зазначити, що навіть старі імаго хлібних клопів, що з’явилися після перезимівлі, досить-таки шкодочинні. Як приклад, ЕПШ клопа шкідливої черепашки у дорослій стадії складає 1 екз/м2.

Для запобігання подальшому заселенню озимої пшениці хлібними клопами та пошкодженню ними культури потрібно оперативно обробити посіви сучасними інсектицидами.

Основна боротьба з клопом-черепашкою полягає у проведенні превентивних заходів, які дозволяють зменшити кількість зимуючих шкідників на ділянках. Це:

  • Своєчасний збір стиглого врожаю методами прямого комбайнування.
  • Боротьба із засміченістю полів дикорослими бур’янами, збереження біля посівних площ лісосмуг та ділянок зарослих дикою рослинністю для розмноження у них природних ворогів клопів.
  • Облік чисельності шкідника.
  • Дотримання агротехніки і технології обробітку грунту.
  • Своєчасна обробка посівів зернових відповідними інсектицидами.

syngenta.ua

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Компанія «Сингента» запускає новий сезон аграрного реаліті-шоу на YouTube

20 жовтня на YouTube-каналі компанії «Сингента» стартував...

Компанія McConnel розробила автономний обприскувач

Компанія McConnel спільно з університетом Harper Adams...

Ціни на ріпак знову досягли рекордного рівня

Зростання вартості ріпаку відбулося через подорожчання нафти...

Погода

Kyiv
чисте небо
11 ° C
12.1 °
10 °
42 %
0.5kmh
0 %
Вт
10 °
Ср
11 °
Чт
14 °
Пт
13 °
Сб
15 °