16 Січня 2022

Вчені вивели сорти салату, стійкі до пероноспорозу

Науковці компанії Rijk Zwaan вивели сорти салату, стійкі до несправжньої борошнистої роси (пероноспорозу).

Пероноспороз є основною загрозою для салату. Гриб може пошкодити листя салату як у теплицях, так і на відкритих полях, що призводить до втрати врожаю.

Збудник цієї хвороби постійно породжує нові раси. Зокрема, нова раса була ідентифікована минулого року, коли її виявили у багатьох регіонах Франції, а нещодавно – в Іспанії, Португалії та Італії.

Менеджер з розведення салату компанії Rijk Zwaan Йохан Шут стверджує, що пошук механізмів, які допоможуть виробити стійкість салату проти пероноспорозу було одним із основним завдань програми розвитку цієї культури.

«Пероноспороз постійно генетично розвивається, і велика кількість ізолятів рослинного гриба вже відома у всьому світі, – пояснив Йохан Шут. – У нашій селекційній програмі ми постійно працюємо над покращенням якісних показників сортів салату, включаючи стійкість до нових варіантів пероноспорозу».

У компанії запевняють, що притримуються комплексного підходу до боротьби з хворобами рослин для зменшення використання хімічних речовин.

Хоча стійкі сорти вже виведено, але у компанії Rijk Zwaan також радять застосовувати засоби захисту рослин та агротехнічні заходи, щоб запобігти розвитку нових рас пероноспорозу.

Frutinet

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

«Контінентал» вирощуватиме новий сорт картоплі, що підходить для виробництва картоплі фрі

«Контінентал Фармерз Груп» продовжує розширювати картопляний напрям....

Для українських аграріїв сорго стає більш рентабельним, аніж кукурудза

Сорго все більше цікавить українських аграріїв. Адже...

Як вплинули на стан озимих культур відлига та морози

Несприятливих агрометеорологічних явищ для перезимівлі озимини впродовж...

Погода

Kyiv
чисте небо
-2.5 ° C
-1.9 °
-3.4 °
85 %
1.8kmh
0 %
Нд
-2 °
Пн
1 °
Вт
-2 °
Ср
-3 °
Чт
-0 °