01 Грудня 2021

Потрібен ефективний зернозбиральний комбайн – зверніть увагу на New Holland

Обсяги виробництва зерна в Україні з кожним роком динамічно зростають. Це пов’язано насамперед із підвищенням культури землеробства та використанням більш продуктивних сортів і гібридів зернових та зернобобових. З огляду на це, для своєчасного і якісного збирання зерна господарствам необхідно мати надійну та високопродуктивну зернозбиральну техніку. Саме такими є зернозбиральні комбайни всесвітньо відомого бренда New Holland.

Чим вирізняються сучасні машини New Holland – про це нам в інтерв’ю розповів продакт-менеджер компанії зі збиральних комбайнів Віталій Висоцький.

Агроном: Пане Віталію, за обсягом продажів зернозбиральних комбайнів в Україні компанія New Holland вже тривалий час набагато випереджає своїх конкурентів. Які секрети такого успіху?

Віталій Висоцький: Так, 9 років поспіль, починаючи з 2012 року, New Holland займає перше місце з імпорту нових зернозбиральних комбайнів. Майже кожен другий комбайн, який перетинає кордон України, – виробництва New Holland. Ринок України чутливий до вартості техніки, а комбайни New Holland приваблюють співвідношенням ціна/якість. Продукт, який найкраще продається на ринку, – це також комплексний підхід у післяпродажній підтримці клієнтів. Розвинена дилерська мережа, що покриває всю територію нашої держави, надає якісний сервіс і забезпечує наявність запчастин та матеріалів.

А.: В арсеналі New Holland є зернозбиральні комбайни із клавішною, роторною та комбінованою схемами обмолочування. Які з них користуються найбільшими попитом в Україні?

В. В.: Комбайни із традиційною, барабанно-клавішною технологією обмолочування найпопулярніші серед аграріїв, які обирають бренд New Holland. Адже саме з цією системою обмолоту в 1952 році з конвеєра бельгійського заводу New Holland у місті Зедельгем зійшов перший у Європі самохідний зернозбиральний комбайн. Відтоді барабанно-клавішна система обмолочування значно вдосконалилася, і на комбайнах серії СХ її вдалося зробити майже ідеальною. З іншого боку, саме конструктори компанії New Holland у 1975 році подарували фермерам всього світу роторну систему обмолочування, а двороторна система TwinRotor на комбайнах CR на сьогодні вважається найбільш продуктивною на ринку зернозбиральної техніки. У 2014 році комбайн CR10.90 встановив світовий рекорд Гіннеса зі збирання пшениці, за 8 годин намолотивши 797 т зерна. Комбайни серії CR користуються популярністю серед господарств, для яких важлива висока продуктивність і неперевершена якість зерна в бункері.

Потрібен ефективний зернозбиральний комбайн – зверніть увагу на New Holland2А.: Кілька років тому комбайн New Holland CR8.90 встановив новий світовий рекорд на збиранні сої. Чи може ця модель проявити свої можливості в Україні й зацікавити вітчизняних аграріїв?

В. В.: Насправді СR8.90 для ринку України – це аналог моделі СR9.80, яка успішно зарекомендувала себе за останніх 6 років. Що ж до встановлення рекордів зі збирання врожаю, то вони дуже чітко вказують на проблеми ефективного використання потужних комбайнів на нашому ринку. Очевидно, що без вивантаження на ходу, безперебійної логістики вивезення зерна, використання продуктивних жаток зі стрічковими транспортерами, а також без застосування систем навігації встановити будь-який рекорд неможливо. Якщо взяти до уваги всі ці чинники, будь-який комбайн зможе проявити себе із найкращого боку.

А.: Зернозбиральні комбайни New Holland є універсальними машинами, що можуть збирати всі зернові, зернобобові та олійні культури. А чи складно їх переобладнати при переході з однієї культури на іншу?

В. В.: Простота налаштування та доступність технічного обслуговування – також серед численних переваг комбайнів New Holland порівняно з конкурентами. Переобладнання систем обмолочування, сепарації або очищення може легко виконати оператор комбайна. Наприклад, наявність секційних підбарабань на моделях СХ дає змогу переобладнати систему обмолочування менше ніж за 30 хвилин.

А.: Однією з останніх розробок New Holland є комбінована модель комбайна Crossover Harvesting. Які завдання, що виявилися не під силу роторним чи клавішним комбайнам, здатні вирішити ці машини?

В. В.: Комбайни з комбінованою системою обмолочування та сепарації не є новими для компанії New Holland. Із 2010 року для ринку Латинської Америки пропонується модель ТС з барабанно-роторною конструкцією. Встановивши цю конструкцію на популярний серед фермерів комбайн СХ6.90, компанія змогла задовольнити потреби великої кількості прихильників такої системи обмолочування. Модель СН7.70, на відміну від клавішних аналогів, забезпечує кращу продуктивність при великій врожайності за рахунок більш активної залишкової сепарації. А в сегменті «комбінованих» машин має найкраще співвідношення продуктивності й економічності.

Потрібен ефективний зернозбиральний комбайн – зверніть увагу на New Holland3А.: Які найбільш характерні відмінності зернозбиральних комбайнів New Holland забезпечують їх постійно високу популяр­ність?

В. В.: Комбайни New Holland поєднують у собі високу продуктивність і якість обмолочування при мінімальних витратах пального та легко адаптуються до будь-яких культур і умов роботи. Саме наявність таких унікальних систем, як OptiThresh, MultiThresh, OptiSpeed, OptiFan, SmartSeive дає змогу ефективно працювати в умовах, критичних для конкурентів. Системи автоматизації IntelliCruise (автоматичне регулювання робочої швидкості відповідно до навантаження на жатку) та IntelliSense (автоматичне регулювання всіх систем комбайна залежно від умов роботи) забезпечують значно вищу добову продуктивність і дають змогу нівелювати вплив недосвідченого оператора на процес обмолочування.

А.: На що варто звернути увагу аграрію, обираючи зернозбиральний комбайн New Holland, щоб робота машини була максимально ефективною?

В. В.: Правильний вибір комбайна залежить від багатьох відомих чинників. Я виділив би 3 основних моменти, на які потрібно звертати увагу при комплектації зернозбиральної техніки:

  1. Оптимальна жатка. Досить часто неправильний вибір типу жатки та її робочої ширини негативно впливає на роботу комбайна, підвищуючи витрату пального та знижуючи якість обмолочування. Недостатньо уваги фермери приділяють і налаштуванню жатки для збирання різних культур і роботи у змінюваних умовах;
  2. Системи навігації. Наявність систем навігації не лише полегшує роботу оператору комбайна, а й дає змогу використовувати жатку на всю ширину захвату, відповідно підвищуючи ефективність використання комбайна;
  3. Кваліфікація оператора. Особливу увагу потрібно приділяти рівню кваліфікації операторів. Досить часто комбайнери не знають призначення тих чи інших систем зернозбиральної машини або ж свідомо їх не застосовують. Використання потужних комбайнів без задіяння на 100% закладеного конструкторами потенціалу збільшує період їх окупності.

Опубліковано в журналі “Агроном”, 2021

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Made in Italy. Парад технічних новинок на виставці EIMA-2021

Наприкінці минулого місяця в італійському місті Болонья...

Як оптичні сенсори економлять ЗЗР і добрива

Ключовий принцип точного землеробства – обробляти поле...

Погода

Kyiv
легкий сніг
1.5 ° C
2.1 °
0.5 °
81 %
0.5kmh
75 %
Ср
1 °
Чт
6 °
Пт
6 °
Сб
2 °
Нд
1 °