При вирощуванні ехінацеї прибуток досягає $ 6,1 тис/га – виробник

93
При вирощуванні ехінацеї прибуток досягає $ 6,1 тис/га - виробник

Рентабельність бізнесу при вирощуванні ехінацеї пурпурової досягає 210%. При цьому з одного гектара можна отримати понад 170 тис. грн. ($ 6,1 тис.) чистого прибутку при інвестиціях у вирощування на рівні 85 тис. грн/га ($ 3,05 тис.).

Таку думку висловив технолог-консультант по вирощуванню лікарських рослин компанії «Шлесем-Україна» Олександр Губанов під час онлайн-вебінару «Промислове та присадибне вирощування трав’яної і кореневої груп лікарських рослин».

Як зазначив фахівець, ехінацея пурпурова є культурою, яка легша в вирощуванні, ніж валеріана. Це пояснюється тим, що раніше культура була завезена з Північної Америки – регіону, де вона вирощувалася в жорстких умовах.

«Це спонукало ехінацею до адаптації до вирощування в критичних умовах», – зазначив Олександр Губанов.

При цьому основні нюанси у вирощуванні ехінацеї, зокрема, полягають у правильній підготовці грунту восени.

«Грунт повинен бути вирівняний або культивований на глибину не менше 20 см. Досить часто господарства, які вирощують лікарські культури, зазнають збитків через посуху, адже рослини гинуть від нестачі вологи. Дуже важливий агрозахід при цьому – розпушування на глибину не менше 30-35 см. Мета цього заходу – максимально зруйнувати грунтову підошву. Справа в тому, що коли фермери проводять оранку на глибину 20-25 см, то за нею і утворюється ґрунтова підошва товщиною 3-5 см. Вона дуже тверда і спричиняє розрив грунтової вологи до верхнього шару грунту. Провівши глибоке розпушування хоча б з періодичністю раз на три роки, особливо в південних регіонах України, ефективність цього агрозаходу відчувається вже в перший рік», – зазначив технолог-консультант .

Олександр Губанов також підкреслив, що сировину ехінацеї, як правило, збирають на другий рік вегетації. У перший рік врожайність рослини не велика – максимум 5-7 ц/га кореня.

«Але головне полягає в тому, що коріння однорічної ехінацеї за своєю структурою досить тонке і при збиранні врожаю його залишається дуже багато в грунті. На другий рік вегетації збираємо вже два врожаї. Перший з них – це трава в фазі масового цвітіння, а в осінній період збираємо вже сам корінь», – зазначив Олександр Губанов.

Фахівець також підкреслив, що попит на ехінацею різко підвищився через світову пандемію коронавірусу, адже ця рослина є імуномодулятором при різних захворюваннях.

«На цьому тлі ціна на ехінацею підвищилася в два рази. Якщо в минулому році за 1 кг трави можна було отримати 20-25 грн ($ 0,72-0,90), то сьогодні ціна становить 40 грн/кг ($ 1,44). Ціна кореня на сьогоднішній день складає близько 120 грн/кг ($ 4,31)», – сказав Олександр Губанов.

Фахівець також зазначив, що при правильному дотриманні всіх необхідних заходів, з 1 га можливо отримати 15 ц сухого кореня і близько 35 ц – сухої трави.

Що ж стосується сортів ехінацеї, то Олександр Губанов особливо виділив сорт «Принцеса», який раніше був завезений в Україну з Німеччини і на сьогодні не перезапилюється з іншими сортами.

«Втім, якщо говорити про врожайність ехінацеї, то вона більше залежить не від сорту, а від культури землеробства – добрив, технології посіву та обробітку грунту. Це основні параметри успіху в цьому бізнесі», – підкреслив фахівець.

east-fruit.com

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram