08 Серпня 2022

Застосування восени гербіциду Еллай® Супер на озимій пшениці та ячмені

Невдовзі стартує посівна кампанія – аграрії висіватимуть озимі ячмінь і пшеницю. За даними Державної статистичної служби України, під урожай 2020 р. озимими зерновими культурами було засіяно: пшениці озимої – 6,408 млн га, ячменю озимого – 1,046 млн га.

Щоб уникнути поспішних рішень при виборі ефективних і економічно вигідних гербіцидів для внесення під час осінньої вегетації озимої пшениці та ячменю, вже зараз необхідно запланувати основні етапи вирощування цих культур та догляду за ними.

Ступінь шкідливості забур’яне­ності значною мірою залежить від видового складу бур’янів, їх щільності на одиниці площі, фази розвитку й погодних умов. Під час гострої посухи, через високу пристосованість бур’янів до несприятливих умов середовища, культурні рослини різко втрачають свою продуктивність.

Науковими дослідженнями встановлено, що у посівах пшениці озимої зареєстровано понад 40 видів бур’янів різних біологічних груп і класів. Багаторічні коренепаросткові бур’яни представлені п’ятьма видами: осот рожевий, березка польова, молокан татарський, молочай лозний, осот жовтий польовий. Невеликий відсоток становлять ярі ранні бур’яни, із них дуже поширені гірчак (фалопія) березковидний, рутка лікарська, гірчиця польова. Серед ярих пізніх бур’янів найбільшої шкоди посівам завдають лобода біла, мишії, щириці. У посівах озимих культур ростуть переважно зимуючі види бур’янів, які найбільш поширені серед однорічних видів. За даними Одеської державної сільськогосподарської дослідної станції, найбільше розвитку культурних рослин заважають такі види, як талабан польовий, грицики звичайні, підмаренник чіпкий, сухоребрики, кучерявець Софії. Усі перелічені бур’яни належать до непаразитних. Вони мають корені, стебла та зелене листя і завдяки цьому живляться самостійно.

Велике значення для отримання максимальної продуктивності впродовж періоду вегетації пшениці озимої мають заходи захисту культури від шкідливих організмів. Серед них чільне місце посідають заходи обмеження чисельності бур’янів, які можуть бути причиною суттєвих втрат урожаю пшениці озимої. Тому проблема забур’яненості посівів усіх сільськогосподарських культур завжди буде актуальною.

Останніми роками боротьба з падалицею ріпаку стає обов’язковим заходом, адже ці рослини демонструють більш потужний розвиток на старті й при появі сходів з легкістю пригнічують озиму пшеницю та ячмінь, забираючи значну частину мінеральних добрив (до 65–70% азотних добрив із першого весняного підживлення), вологи із ґрунту і сонячного світла в масивах озимих культур. Використання гербіцидів восени, як свідчить практичний досвід, дає збільшення врожаю від 0,35 до 0,85 т пшениці з одного гектара.

Осіннє застосування гербіцидів забезпечує оптимальний розвиток кореневої системи озимої пшениці та озимого ячменю завдяки зменшенню конкуренції з боку зимуючих видів бур’янів та падалиці ріпаку, що, у свою чергу, сприяє максимальній реалізації генетичного потенціалу врожайності культури.

Отже, зменшення чисельності бур’янів і падалиці ріпаку восени забезпечує оптимальні умови для росту та вегетації озимих культур впродовж кількох місяців восени і навесні після відновлення вегетації.

Компанія FMC пропонує відмінне вирішення проблем із забур’яненістю та падалицею ріпаку в масивах озимої пшениці та ячменю за розумні гроші. Завдяки високій селективності Еллай® Супер використовується в осінній період (від стадії 3-х листків у культури) для контролю падалиці ріпаку, соняшнику та комплексу зимуючих видів бур’янів на початковій стадії вегетації, щоб вони не ставали конкурентами озимій пшениці й озимому ячменю.

Переваги використання Еллай® Супер восени:

 • ефективний захист посівів за доступні кошти (низька вартість гектарної норми);
 • виражена ґрунтова дія;
 • можливість використання в осінній період проти зимуючих бур’янів і падалиці ріпаку;
 • висока ефективність проти видів осотів;
 • менше навантаження на техніку і персонал у напружений весняний період завдяки пролонгованій ґрунтовій дії гербіциду;
 • забезпечення комплексного захисту (сумісний з іншими пестицидами та рідкими добривами);
 • можливість висівати наступні культури в сівозміні без обмежень;
 • ефективний від +5°С;
 • контроль осоту рожевого;
 • низька норма застосування;
 • сучасна формуляція;
 • зручне приготування робочого розчину та відсутність неприємного запаху.

Рекомендовано використовувати Еллай® Супер один раз на сезон. Максимальна норма використання за рік – не більше ніж 15 г/га.

Пересів зернових колосових варто проводити тільки зерновими колосовими.

За значної забур’яненості, особливо багаторічними бур’янами, та за несприятливих погодних умов рекомендується використовувати максимальну норму виливу робочого розчину та обов’язково додавати 0,15% (0,3 л/га).

Компанія «ФМС Україна» завжди тримає руку на пульсі останніх аграрних подій і отримує результати моніторингу стану сільськогосподарських культур з усіх куточків України завдяки наполегливій праці фахівців компанії та надійних партнерів у регіонах.

У портфоліо компанії представлена широка лінійка засобів захисту рослин – як перевірених роками, так і останніх досягнень у галузі хімічного захисту сільськогосподарських культур – для вирішення багатьох проблем, пов’язаних з наявністю хвороб, шкідників і бур’янів у ваших господарствах.

Колектив компанії завжди радий допомогти у вирішенні навіть найскладніших завдань, які щодня постають перед хліборобами!

Бажаємо всім міцного здоров’я та гарних врожаїв!

Тарас Рубанка, продакт-менеджер, ТОВ «ФМС Україна»

Опубліковано в журналі “Агроном”, 2020

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Несправжня борошниста роса: стратегія захисту

Що таке несправжня борошниста роса (НБР) –...

Захист рослин і погода

Погодні умови впливають на ефективність заходів щодо...

Погода

Kyiv
рвані хмари
22.1 ° C
23.1 °
21.5 °
83 %
0.5kmh
77 %
Пн
25 °
Вт
24 °
Ср
22 °
Чт
30 °
Пт
32 °