17 Травня 2022

Ад’юванти у весняно-літньому сезоні: аналіз ефективності продуктів

Весняний сезон цього року суттєво відрізнявся від середньостатистичного, що помітно вплинуло на всі весняні польові роботи – як посів ярих культур, так і обробку озимих. Пізні заморозки та зливи внесли свої корективи в терміни посівів і очікуваних сходів. Сильні дощі одразу ж після сівби призвели до того, що ґрунтові гербіциди промивались у зону залягання насіння і пригнічували й без того слабкі сходи. Низькі температури в цей час ще більше погіршили ситуацію на полях. У червні екстремально високі температури остаточно погіршили ситуацію, і тільки зниження температури та дощі на початку липня дали змогу аграріям з певним оптимізмом очікувати майбутніх врожаїв ярих культур.

При цьому слід зазначити, що стан озимих культур можна оцінити як добрий (вища врожайність порівняно з минулим роком), і якби не грози та град на початку збиральної компанії, то результат міг бути відмінним, незважаючи на дуже нетипову погоду в травні та червні.

Компанія «Агротека» пропонує асортимент продуктів, які дають можливість зменшити або повністю виключити вплив негативних чинників, у чому переконалися десятки наших партнерів по всій Україні.

Порятунком для багатьох став ґрунтовий ад’ювант Фіксаж, який завдяки унікальній формуляції забезпечує утримання ґрунтових гербіцидів у верхньому шарі ґрунту та запобігає промиванню його в зону залягання насіння. Завдяки застосуванню цього ПАР на посівах сої, кукурудзи та соняшнику аграрії змогли отримати хороші сходи, попри сильні дощі й низькі температури. Ще однією особливістю ад’юванта Фіксаж є те, що він значно подовжив термін дії гербіцидів і дав змогу дочекатися закінчення дощів, щоб далі можна було працювати вже зі страховими гербіцидами. Порівняння полів, де було застосовано Фіксаж, і тих, де гербіциди вносили без цього засобу, яскраво продемонструвало його ефективність. Тож ми сподіваємося, що ад’ювант Фіксаж невдовзі утвердиться в технологічних картах тих агрономів, які хочуть отримати результат, незалежний від примх погоди.

Житомирська область. Всі поля в цьому регіоні було прийнято обробляти з додаванням ґрунтового ад’юванту Фіксаж, оскільки піщані ґрунти та дощі тут є дуже великою проблемою. В нинішньому році до сильних злив додалися і заморозки на початку травня, тож стресу для сходів було більше ніж достатньо. Фіксаж внесено 22 квітня, огляд проводився 23 травня.

Як видно з фото, на полях відсутні сходи бур’янів – це свідчить про те, що Фіксаж забезпечує подовження дії гербіцидів за рахунок того, що відбувається рівномірний розподіл по поверхні ґрунту і гербіцид не промивається вглиб, створюючи екран у 5 см шарі ґрунту. Результат ви можете оцінити, порівнявши світлини.

Ще одним продуктом, який в останні роки завоював популярність серед «просунутих» агрономів, став Аквалайт – регулятор жорсткості та pH води. На сьогодні дедалі все більше фахівців розуміють, що хімічні характеристики води часто важливіші, ніж «родовід» і ціна пестицидів, оскільки жорстка вода однаково руйнує та знижує ефективність як оригінальних препаратів, так і найдешевших генериків. Десятки польових і лабораторних випробувань підтвердили необхідність використання правильно підготовленої води при внесенні агрохімії, і Аквалайт дає змогу отримати таку «правильну» воду максимально швидко та просто. Порівняння з альтернативними методами пом’якшення води також свідчить на користь Аквалайту, який у два рази ефективніший від сульфату амонію, простіший у застосуванні та дешевший (!). Відмінною особливістю препарату Аквалайт є те, що він забезпечує підготовку води за двома найважливішими параметрами – зменшує кислотність і жорсткість. Такі властивості у більшості аналогів відсутні (як правило, це просто підкислювачі води, а цього недостатньо, оскільки жорсткість часто є важливим показником, що впливає на кінцевий результат обприскування).

Тестове внесення грунтових гербіцидів проводилося 24 квітня 2019 року на полі біля с. Новий Биків, Бобровицького р-ну, Чернігівської обл. Перед початком роботи був проведений аналіз води, яку використовують для обприскування. Зразок води був взятий в господарстві с.Оленівка. Жорсткість води становила 410 ppm, а рН – 7,7. Вода жорстка та лужна і потребує спеціального приготування. Після додавання Аквалайт показник зменшився на 1,21.

Тест на пом’якшення води  (за допомогою полосок жорсткості) також показав зменшення жорсткості води. Полоска праворуч містить меншу кількість червоного забарвлення квадратів. Червоний колір не такий яскраво виражений. Це дія Аквалайт у якості пом’якшувача води.

Спеціальні ад’юванти ПіноСтоп і ОллБрайт увійшли до числа обо­в’язкових, адже їх вартість не можна порівняти з тією користю, яку вони приносять аграріям. Насамперед йдеться про поліпшення якості обприскування. До того ж ці два продукти об’єднує те, що їх використання суттєво скорочує ризики виходу з ладу систем обприскування в дорогих обприскувачах. Ми дуже раді, що у наших партнерів покращуються не тільки технології, а й культура виробництва.

Поверхнево активні речовини, або прилипачі за останніх кілька років пройшли шлях від незрозумілого доповнення пестицидів до обов’язкового елемента комплексної системи захисту. Цього року всі проблеми, що виникали через сюрпризи погоди, не злякали тих аграріїв, які розуміють важливість ПАР і використовують їх на постійній основі.

Дуже добре зарекомендував себе у весняний сезон новий продукт компанії – ПАР Спрінто, розроблений спеціально для роботи з системними гербіцидами. Формуляція продукту складається із трьох компонентів: мінеральна олія, органосилікон і полімери. Така формуляція сприяла створенню унікальних характеристик, що дають можливість забезпечити якісне надходження активної діючої речовини до об’єкта впливу. Саме наявність мінеральної олії в формуляції Спрінто забезпечила відмінний результат при боротьбі з лободою в посівах сої. Крім цього, Спрінто зарекомендував себе як ідеальний партнер для системних фунгіцидів.

Внесення проводилося 10 червня 2019 року на полі біля с.Андрушки, Попільнянського р-ну, Житомирської обл. Огляд поля було проведено 20 червня 2019 року. Після внесення препаратів із застосуванням Спрінто і інших прилипачів картина виглядає наступною:

Бур’яни на обох ділянках виглядають однаково, суттєвої різниці не простежується. Але, якщо порівнювати вартість внесення Спрінто та суміші інших ПАР, то вартість з використанням Спрінто  є більш ефективною з фінансової точки зору. Використовуючи ПАР Спрінто можна отримати суттєву економію коштів більше ніж у 2 рази та гарний результат дії препаратів.

Традиційно популярний ПАР Глайдер продовжує збільшувати армію своїх шанувальників. Універсальний препарат чудово поєднується з усіма видами пестицидів, але особливо ефективний він у застосуванні разом із контактними пестицидами. Найнижчий поверхневий натяг (утричі менший від води і майже удвічі – від традиційних ПАР на основі спиртів)  забезпечує миттєве розтікання пестицидів і агрохімікатів по листковій поверхні і тим самим пришвидшує початок активної дії. Поточний рік характеризувався значним зростанням популяції кліща на посівах сої, але застосування акарицидів разом із ПАР Глайдер забезпечило 100% контроль над ситуацією.

Напередодні сезону десикації хочеться зазначити, що застосування ПАР Глайдер разом із дикватом дає змогу не тільки пришвидшити процес висихання та готовності рослин до збирання, а й зменшити норму діючої речовини десиканту на 10–15%, що робить ПАР Глайдер не лише ефективним, а й економічно виправданим рішенням.

Село Мисайлівка Богуславського району. Обробку проведено 19 вересня 2018 р., огляд – 26 вересня, тобто через тиждень того ж року. На фото зліва результат від обробки чистим дикватом. Окремі стеблини сої та дурману не повністю висохли.


На фото праворуч видно результат використання диквату з препаратом ПАР Глайдер. Стан посівів відмінний, соя висохла рівномірно і повністю готова до збирання. Крім сої, ефективність диквату з ПАР Глайдер видно і на дурмані.

В результаті огляду поля можна зробити однозначний висновок – застосування ПАРГлайдер істотно прискорює процес десикації, робить сою більш рівномірновисушеної, знищує всі бур’яни, які можуть уповільнити процес збирання тапогіршити якість сої (вологість, засміченість).

Ми впевнені, що погодні умови не вплинуть на результати праці тих аграріїв, які правильно спланували всі польові роботи, обрали правильне насіння, визначили адекватний рівень живлення та захисту. Нам дуже приємно, що всі препарати компанії «Агротека» зробили свій внесок в збільшенні врожайності у цей непростий рік. Ми вдячні всім нашим партнерам за довіру та вибір продуктів «Агротеки». А отримані вами результати – найкраще підтвердження правильності обраного шляху нашої компанії.

Бажаємо всім хороших результатів! Ми завжди раді зробити посильний внесок у ваш успіх!

www.agrotheka.com

Опубліковано в журналі “Агроном”, 2019

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Чому не завжди спрацьовують бакові суміші або двокомпонентні ґрунтові гербіциди

Дуже актуальною є проблема фітотоксичності грунтових гербіцидів...

Як підвищити стійкість рослин до стресів?

Стрес у рослин – найпопулярніша тема останніх...

Стійкість бур’янів до гербіцидів та шляхи її подолання

Бур’яни – конкуренти культурних рослин за мінеральні...

Погода

Kyiv
рвані хмари
15.7 ° C
16.5 °
14.2 °
45 %
0.9kmh
62 %
Вт
18 °
Ср
11 °
Чт
19 °
Пт
22 °
Сб
18 °