10 Серпня 2022

Розробка автономного трактора від компанії Case IH завойовує срібну медаль на виставці SIMA

Компанія Case IH була нагороджена срібною медаллю в номінації «За інновації» на SIMA, французькій міжнародній виставці сільськогосподарського обладнання за визнання потенціалу створеної нею Концептуальної Автономної Машини (Autonomous Concept Vehicle – ACV) – безпілотної версії трактора Case IH Magnum CVX. Ця інноваційна технологія була вперше продемонстрована на Farm Progress Show в США в 2016 році.

Номінація «За інновації» від SIMA, до участі в якій допускаються всі учасники виставки, покликана відзначити нові розробки у конструкції та характеристиках обладнання, які в перспективі можуть запропонувати користувачам нові істотні переваги. Срібна медаль для автономного трактора від Case IH відзначає важливість звільнення операторів від виконання монотонних польових операцій, що дозволяє підвищити продуктивність робочої сили та підняти ефективність систем точного землеробства на новий рівень.

«Потреба в даній технології обумовлена тим, що в деяких куточках світу стає все важче знайти кваліфіковану робочу силу для тривалих робіт в сезон на великих фермерських господарствах», – каже Ден Стюарт з Case IH. «Даний концепт є втіленням зусиль наших інженерів із пошуку рішення для автономного транспортного засобу, і по мірі того, як ми просуваємось у його розробці, ми можемо спостерігати, як ця технологія поступово знаходить реалізацію у вже існуючому обладнанні. Автоматизація техніки та систем точного землеробства вже зараз відіграє надзвичайно важливу роль, дозволяючи задовольнити потреби у більш ефективному, економному та екологічному сільському господарстві, але в найбільш напружені періоди року все одно потрібно проводити багато годин в полі, особливо під час збирання або висіву культур».

За результатами п’яти років розробки автономний трактор здатний вирішити цю проблему, адже він дозволяє отримати максимум від бездоганного стану ґрунту і погодних умов та одночасно усуває потребу у понаднормовій праці.
«Попри те, що системи автоматичного водіння та телематики вже зараз доступні на сучасних тракторах, технологія автономного трактора – це якісно новий крок вперед. Концептуальний автономний трактор побудований на базі існуючих високопотужних тракторів Magnum від Case IH та використовує систему автоматичного водіння AccuGuide, яка постачається з GPS RTK+ від Case IH для забезпечення надточної навігації. Дана розробка дозволяє здійснювати повністю дистанційний моніторинг та управління із збереженням та передачею всіх польових даних в реальному часі. Magnum CVX був обраний в якості основи для створення автономного трактора завдяки видам робіт, для яких він зазвичай використовується, таких як висів та первинний і передпосівний обробіток ґрунту», – пояснює пан Стюарт.
Ці великі трактори часто використовуються в тягових операціях з широкими сівалками на високих швидкостях, що вимагають висококваліфікованої довготривалої роботи, аби максимально ефективно використати періоди гарної погоди. Автономна робота знижує вимоги до робочої сили впродовж таких погодних проміжків і гарантує їх максимально ефективне використання, проте автономну машину можна без жодних ускладнень інтегрувати у вже існуючі парки техніки, оскільки, попри використання безпілотної технології, в автономному тракторі використовуються стандартний двигун, трансмісія, шасі та з’єднання навіски/ВВП/гідросистеми.

Робота трактора починається з використання настільного або портативного комп’ютера, на якому прораховуються найбільш ефективні маршрути пересування по полю – технологія автономного руху найкраще пристосована для робіт, які це дозволяють, наприклад, культивації, висіву та обприскування, та може так само використовуватись на менших тракторах, де її можна буде застосувати в операціях зі скошування або обприскування садів тощо. Також у разі необхідності маршрути руху можна створювати вручну. Оператор може обрати тип роботи з попередньо запрограмованого меню. Для цього він має вибрати машину та поле, після чого призначити трактор для виконання обраного завдання. Вся ця процедура займає не більше 30 секунд. Всі функції машини контролюються за допомогою датчиків, які автоматично управляють запуском та зупинкою двигуна, прискоренням та сповільненням, обертами двигуна, кутом повороту, роботою трансмісії, ВВП, тягово-зчіпного пристрою та гідросистеми, диференціалами та звуковим сигналом.

Відповідно, можна відслідковувати стан машини та управляти нею через ПК або планшет, які за допомогою повністю інтерактивного інтерфейсу дозволяють здійснювати керування, моніторинг та запис всіх даних та зображень з техніки.
При розробці систем безпеки автономного трактора компанія Case IH співпрацювала з постачальником технології ASI, результатом чого стало впровадження найновіших технологій інфрачервоного сканування, виявлення металічних предметів, радарних, лазерних та візуальних систем, призначених для гарантування безпеки сторонніх осіб та безперешкодної роботи. Як тільки трактор виявляє на своєму шляху об’єкт, він зупиняється, а на комп’ютері власника з’являється попередження з можливими варіантами реагування трактора – очікування на втручання людини, об’їзд перешкоди або, якщо перешкодою є об’єкт на кшталт купи соломи, продовження руху прямо. Коли будь-що – наприклад, інша машина – перетинає шлях трактора та продовжує рух, то він автоматично зупиняється та знов рушає з місця після того, як перешкода зникає. У випадку будь-якої втрати сигналу GPS машина автоматично зупиняється, крім того, в інтерфейсі управління є кнопка ручної зупинки.

Також існує можливість використання трактором записів погодних умов, що дозволяє найкращим чином використати ідеальні умови шляхом забезпечення безперервної роботи в будь-який час доби та автоматичної зупинки у випадках, коли стає зрозуміло, що погіршення погодних умов може призвести до певних проблем, а також відновлення роботи після того, як погода достатньо покращиться.

Case IH

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

В Україні починають змінюватися закупівельні ціни на ріпак

В Україні триває формування закупівельних цін на...

Під обстрілами та поміж мінами: стільки вже зібрали урожаю на Харківщині

У Харківській області, попри постійні ворожі обстріли,...

Погода

Kyiv
хмарно
18.7 ° C
19.8 °
18.7 °
81 %
0.5kmh
100 %
Ср
23 °
Чт
27 °
Пт
25 °
Сб
30 °
Нд
35 °