Селекціонери вивели новий сорт яблук, який можна зберігати до 12 місяців

363
Cosmic Crisp

Новий сорт яблук, який, як стверджують селекціонери, можна зберігати у холодильнику до року, надійшов у продаж у США. Його селекція зайняла близько 20 років.

Сорт під назвою Cosmic Crisp є гібридом Honeycrisp і Enterprise. Він був вперше виведений вченими Університету штату Вашингтон у 1997 році. Комерційне виробництво цього сорту хрустких і соковитих яблук обійшлося у 10 млн доларів. Фермери штату Вашингтон отримали ексклюзивне право на вирощування цього сорту протягом наступних 10 років.

“Це ультра-хрустке, досить тверде і соковите яблуко кисло-солодкого смаку”, – говорить Кейт Еванс, яка керувала програмою селекції цього сорту в університеті штату.

За її словами, м’якоть цих яблук дуже повільно коричневіє. Вони зберігають свої прекрасні смакові властивості при зберіганні в холодильнику протягом 10-12 місяців.

Наразі у штаті посаджено понад 12 мільйонів яблунь цього сорту, а сувора система ліцензування не дозволяє вирощувати його за межами штату Вашингтон.

Сорт був спочатку відомий як WA38, а назва Cosmic Crisp з’явилась завдяки великій кількості білих цяток на поверхні яблука, що нагадує зоряне небо.

Штат Вашингтон є найбільшим виробником яблук у США, але найпопулярніші з вирощуваних тут сортів – Golden Delicious і Red Delicious – “стикаються” із жорсткою конкуренцією з боку інших сортів – Pink Lady і Royal Gala.

Яблука є другим за обсягами продажів фруктом у США. Вони поступаються лише бананам.

www.bbc.com/ukrainian

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram