29 Березня 2024

Що робити з падалицею ріпаку – поради канадського агронома

Про потенційні небезпеки падалиці ріпаку і шляхи вирішення цієї проблеми розповів Ян Епп, фахівець з агрономії по північному заходу Саскачевана (Канада).

«Падалиця ріпаку – рослина-господар для блішок і збудників таких хвороб, як чорна ніжка і кила хрестоцвітних. Крім того, падалиця зі стійким до кили різновидом може не мати такого ж рівня резистентності, як батьківські рослини. Таким чином, зростає небезпека занести хвороби у новий урожай», – переконаний експерт.

За словами Еппа, перший крок до контролю полягає у додаванні ефективного інгредієнта в бакову суміш для застосування перед гербіцидною обробкою.

«Раннє застосування гербіцидів більш виправдано для захисту врожаю, тому намагайтесь провести обробку раніше», – радить він.

Крім того, щоб переважна більшість насіння ріпаку була знищена, треба дотримуватися сівозміни – краще вирощувати дві чи навіть три культури між кожним посівом ріпаку для скорочення популяції падалиці. Зернові будуть хорошим вибором, оскільки вони передбачають широкий вибір гербіцидів для будь-якого типу падалиці ріпаку.

Інші інтегровані інструменти для боротьби з бур’янами, які зроблять урожай більш конкурентоспроможним, включають в себе збільшення норми висіву, більш вузький інтервал між рядами, внесення добрив у рядок та ін.

Після збирання врожаю рекомендується залишати насіння на поверхні грунту. Затримка з обробітком грунту, якщо вона практикується, повинна тривати до кількох тижнів після збору врожаю. Це дає час для проростання насіння восени (більшість проростків загине протягом зими), також воно стане поживою для птахів і комах, які харчуються насінням. Крім того, стан спокою насіння ріпаку має тенденцію зменшуватися, якщо воно залишається поблизу поверхні грунту. Насіння, яке загортається глибоко в грунт, може входити в індукований вторинний спокій і зберігатися до чотирьох років.

Для боротьби зі сходами, що мають стійкість до гербіцидів з однієї або декількох груп, потрібно обприскувати рослини на стадії від двох до чотирьох листків. Вони будуть чутливі до поширених гербіцидів, включаючи 2,4-Д, MЦПА, бромоксиніл. При цьому, 2,4-Д, бромоксиніл, дикамба, трибенурон необхідно змішати з гліфосатом в баковій суміші. Препарати з флорасуламом змішувати з гліфосатом не потрібно.

grainews.ca

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Погода

Kyiv
легкий дощ
10.5 ° C
11.5 °
8.1 °
83 %
0.5kmh
100 %
Пт
11 °
Сб
19 °
Нд
22 °
Пн
23 °
Вт
24 °