17 Травня 2022

Швидше, чистіше, надійніше: післясходовий захист кукурудзи у сезоні-2022

Посівні площі кукурудзи в Україні у 2021 році становили 5,35 млн га. Це високорентабельна культура, тому господарства й вирощують її у великих обсягах. Вигідність зумовлена, зокрема, помірними витратами на ЗЗР, 90% яких припадає на гербіциди.

Боротьба із бур’янами – основна проблема захисту кукурудзи. Щоб вирішити її, в Україні в останні роки на 75% посівних площ застосовувалися страхові гербіциди, а на 25% – ґрунтові. Однак з огляду на те, що у 2022 році очікується дефіцит ґрунтових гербіцидів, частка застосування післясходового захисту прогнозовано збільшиться.  Використання страхових гербіцидів надає низку переваг:

  •  післясходові гербіциди контро­люють багаторічні кореневищні та коренепаросткові бур’яни;
  •  можна застосовувати в нестабільних кліматичних умовах;
  •  можливість більш точного підбору препарату залежно від видового складу бур’янів;
  •  використання препаратів у різні фази розвитку культури, досягнення швидкого та пролонгованого контролю бур’янів.

У сезоні-2021 агровиробники успішно застосовували страхові гербіциди Сігур і Тривіум компанії ALFA Smart Agro та на власному досвіді переконались у їх високій ефективності. Обидва гербіциди можна застосовувати для захисту всіх гібридів кукурудзи, включаючи чутливі до сульфонілсечовин. Для застосування у посівах кукурудзи також розширено реєстрацію вже добре відомого гербіциду Хаммер Дуо. Ця лінійка дає можливість обрати оптимальний препарат відповідно до потреб господарства.

СІГУР – ІДЕАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ЗА ОДНЕ ВНЕСЕННЯ

При вирощуванні кукурудзи багато агровиробників стикаються із проблемою повторного відростання злакових і слабким контро­лем багаторічних широколистих бур’янів після застосування страхових гербіцидів.

Інноваційний післясходовий гербіцид Сігур (мезотріон, 515 г/кг + нікосульфурон, 200 г/кг + римсульфурон, 35 г/кг) має низку безперечних переваг. Застосувавши препарат, ми чітко контролюємо злакові бур’яни без повторного відростання, а також дводольні бур’яни, включаючи багаторічні шкодочинні, такі як осоти, ватник сирійський та інші. Загалом у спектрі дії Сігуру близько 50 видів бур’янів. Крім того, він надійно контролює всі види падалиці соняшнику (звичайного, ІМІ- та сульфостійкого), а також падалиці ріпаку (ІМІ- та звичайного).

Читати по темі: Вплив агрокліматичних умов на урожайність кукурудзи

На відміну від багатьох препаратів-конкурентів, Сігур має вищі показники ефективності щодо злакових бур’янів. Посилену дію на злакові бур’яни забезпечує поєднання нікосульфурону та римсульфурону, які доповнюють дію один одного. Так, додаткове посилення римсульфуроном підвищує ефективність контролю злаків за посушливих умов і при підвищених температурах. Ця діюча речовина має більший показник ліпофільності, легше проникає через восковий наліт у листкову пластинку і сприяє проникненню нікосульфурону. Водночас нікосульфурон має вищу розчинність, ніж римсульфурон, тому швидше рухається до місця дії.

Мезотріон ефективний проти дводольних бур’янів – як однорічних, так і багаторічних. Він знищує навіть бур’яни в дещо перерослих фазах, коли інші гербіциди не здатні впоратися з таким завданням, а тільки пригнічують надземну частину. Мезотріон характеризується ґрунтовою дією, яка стримує появу наступних хвиль дводольних бур’янів.

Сігур (0,25 кг_га) + ПАР Омега Плюс (0,5 л_га), робочий розчин 150 л_га
Сігур (0,25 кг/га) + ПАР Омега Плюс (0,5 л/га), робочий розчин 150 л/га

Сігур дуже зручний у використанні завдяки широкому вікну застосування (від 3 до 8 листків у культури включно). Багатьом господарствам знайома ситуація, коли в період обробки посівів кукурудзи починаються затяжні дощі. Протягом тривалого часу фактично немає можливості зайти в поле, а тим часом відбувається активний розвиток бур’янів і змінюється фаза розвитку культури. Натомість, обравши Сігур, ви встигнете обробити посіви кукурудзи навіть у фазі розвитку до 10 листків, а також ефективно проконтролювати дещо перерослі бур’яни.

Сігур (0,25 кг_га) + ПАР Омега Плюс (0,5 л_га), 11 днів після внесення
Сігур (0,25 кг/га) + ПАР Омега Плюс (0,5 л/га), 11 днів після внесення

Визначальну роль у високій ефективності дії препарату Сігур відіграє спеціально розроблена ПАР Омега Плюс (на основі ріпакової олії), яка реалізується у комплекті з препаратом і сприяє швидкому та повному проникненню активних речовин у рослини бур’янів.

«ОПОРНИЙ ЗАХИСНИК» ІЗ ТЕХНОЛОГІЄЮ SMART GUARD

Для застосування в базовій технології вирощування кукурудзи ALFA Smart Agro рекомендує гербіцид Тривіум (римсульфурон, 250 г/кг + тифенсульфурон-метил, 150 г/кг + флорасулам, 80 г/кг). Завдяки вдалому поєднанню трьох діючих речовин Тривіум має розширений спектр контрольованих однорічних і багаторічних широколистяних і злакових бур’янів і застосовується у фазі від 3 до 5 листків у культури. Оптимальними фазами розвитку бур’янів на час внесення препарату мають бути: 1–3 листки для однорічних злакових, 2–4 листки у однорічних дводольних і за висоти 10–15 см для багаторічних бур’янів.

Тривіум чудово підходить, коли в системі захисту кукурудзи плануються два гербіцидних внесення: ґрунтового та страхового препаратів. Оскільки переважна більшість ґрунтових гербіцидів не контролює падалицю соняшнику і багаторічних видів бур’янів, оптимальним рішенням є застосування гербіциду Тривіум, який впевнено вирішує ці проблеми і має порівняно невелику вартість гектарного обробітку.

Препарат також застосовується за умов одного страхового внесення, адже в його спектрі дії понад 30 видів бур’янів. Зокрема, Тривіум чітко контролює всі види падалиці соняшнику (звичайного, ІМІ- та сульфостійкого), яка може сходити і на другий-третій роки після його вирощування.

Тривіум (0,05 кг_га) + ПАР Бустер (0,2 л_га), 10 днів після внесення. Дія на падалицю соняшнику та гірчак березковидний
Тривіум (0,05 кг/га) + ПАР Бустер (0,2 л/га), 10 днів після внесення. Дія на падалицю соняшнику та гірчак березковидний

У практиці багатьох господарств трапляються випадки, коли гібрид кукурудзи виявляється чутливим до сульфонілсечовин. Тому особливу увагу при створенні гербіциду Тривіум науковці ALFA Smart Agro приділили його селективності до культури. У цьому препараті впроваджено новітню технологію Smart Guard, яка робить його безпечним для всіх гібридів кукурудзи, зокрема чутливих. Ця технологія забезпечує блокування кристалізації компонентів формуляції в робочому розчині й посилює активність ферментів деградації. Це пришвидшує розпад діючих речовин у меристематичних зонах культурних рослин, де відбувається ділення та диференціація клітин. Отже, фітотоксичність щодо гібридів, які є чутливими до високих норм сульфонілсечовин, відсутня.

ХАММЕР ДУО — ШВИДКА ДІЯ, СТАБІЛЬНА ЕФЕКТИВНІСТЬ

Експертом у контролі однорічних і багаторічних дводольних бур’янів у посівах кукурудзи є добре відомий українським аграріям Хаммер Дуо (2,4 Д-2-етилгексиловий ефір, 491,5 г/л + флорасулам, 8,5 г/л). Він відзначається високою швидкістю дії: видимі симптоми гербіцидної ефективності з’являються вже через 7–8 годин після обробки. Препарат застосовується у фазі від 3 до 7 листків у кукурудзи.

Хаммер Дуо (0,5 л_га), 7 днів після внесення. Дія на перерослу падалицю соняшнику
Хаммер Дуо (0,5 л/га), 7 днів після внесення. Дія на перерослу падалицю соняшнику

Порівняно з іншими подібними гербіцидами, Хаммер Дуо відзначається кращою селективністю до культури і є менш фітотоксичним за рахунок зменшення вмісту гормональної діючої речовини (2,4 Д-2-етилгексиловий ефір) та підвищеного вмісту флорасуламу. Завдяки правильним пропорціям діючих речовин і їх синергізму культура зберігає свій потенціал врожайності, а препарат має високоефективну дію на дводольні бур’яни, при цьому виключається виникнення резистентності й посилюється контроль бур’янів, стійких до МЦПА, дикамби та сульфунілсечовин. Особливістю цього продукту є контроль падалиці соняшнику всіх видів (звичайного, ІМІ- та сульфостійкого), а також падалиці ріпаку (ІМІ- та звичайного). Для розширення спектру контролю злакових бур’янів рекомендуємо поєднувати Хаммер Дуо в баковій суміші з гербіцидом Альвіус. Така суміш здатна контролювати близько 40 видів найбільш поширених бур’янів.

КОНТРОЛЬ ЗЛАКІВ НАВІТЬ У СПЕКУ

В останні роки в Україні попит агровиробників на однокомпонентні продукти на основі нікосульфурону зростає. Це зумовлено тим, що названа діюча речовина відмінно контролює злакові бур’яни. Однак за спекотної погоди до таких препаратів виникають запитання. Адже, по-перше, їхня дія слабшає (бур’яни відновлюють вегетацію), а по-друге, оскільки такі продукти зазвичай містять значну кількість синтетичних олій, додавання ПАР на синтетичній основі зумовлює токсичний вплив на кукурудзу.

Щоб вирішити обидві проблеми, науковці ALFA Smart Agro створили Альвіус (нікосульфурон, 100 г/л), новітня формуляція якого дає змогу значно посилити гербіцидну дію і водночас підвищити вміст нікосульфурону до зручної концентрації 100 г/л. Аналогів цій розробці в Україні не існує. Гербіцид взагалі не містить речовин, отриманих при переробці нафти, а тому є виключно м’яким до культурних рослин. Препаративна форма Альвіусу – масляна дисперсія, де діюча речовина диспергована в олії, без участі води або органічних розчинників. Основою є ріпакова олія, яка дає можливість краще розподілити робочий розчин на поверхні листків і посилює проникнення нікосульфурону в тканини рослин бур’янів, особливо в тих, які мають восковий наліт. А за рахунок утворення олійної плівки на поверхні листка не відбувається випаровування і змивання препарату.

Альвіус (0,6 л_га), 15 днів після внесення. Дія на перерослі злакові бур’яни. Київська область, 2021 р
Альвіус (0,6 л/га), 15 днів після внесення. Дія на перерослі злакові бур’яни. Київська область, 2021 р

Альвіус відзначається швидкою гербіцидною дією. Через 2–4 години після внесення чутливі бур’яни зупиняються в рості та розвитку, а перші візуальні ознаки загибелі бур’янів з’являються на 3–6 день. Один зі специфічних симптомів – ураження злакових бур’янів на рівні кореневої шийки, що запобігає їх відростанню. Отже, Альвіус – новий ефективний препарат із сучасною препаративною формою, який є найбезпечнішим для культурної рослини та найефективнішим у боротьбі зі злаковими бур’янами – як однорічними, так і багаторічними.

Zahyst-kukurudzy

ALFA Smart Agro постійно вивчає потреби агровиробників щодо захисту культур, тому формуляції, створені вченими ALFA Smart Agro, повністю відповідають сучасним технологіям рослинництва. Обирайте надійні, науково обґрунтовані рішення для післясходового захисту посівів кукурудзи, щоб отримувати найкращі врожаї!

Опубліковано в журналі “Агроном”, 2022

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Алгоритми гербіцидного захисту кукурудзи від бур’янів

ҐРУНТОВІ ГЕРБІЦИДИ НА КУКУРУДЗІ Як правило, ґрунтові гербіциди,...

Мерлін® Флекс Дуо: гербіцид для захисту кукурудзи, який адаптується до ваших потреб!

Кукурудза – стратегічна культура  для українських сільгоспвиробників....

Погода

Kyiv
рвані хмари
15.7 ° C
16.5 °
14.2 °
45 %
0.9kmh
62 %
Вт
18 °
Ср
11 °
Чт
19 °
Пт
22 °
Сб
18 °