Фахівці з вирощування озимого ріпаку із китайського Національного центру поширення сільськогосподарських технологій дали поради, що можна зробити для озимого ріпаку, який постраждав узимку.
«У Китаї, починаючи з кінця січня, в центральній та східній частині країни на тлі снігопадів відбувалися явища крижаного дощу. Причому, їх масштаби та інтенсивність були найсильнішими з 2009 року. Дощ, сніг та крижаний дощ «перекривалися» – і це призвело до того, що на деяких полях ріпаку листя підмерзало, стебла розчавлювалися, на полях накопичувалася вода. Такі умови призводять до виникнення склеротинії, яка негативно вплине на цвітіння, плодоношення та врожайність ріпаку», – зазнають науковці.
Фахівці Національного центру в подібній ситуації радять зосередитися на комплексному захисті ріпаку. Ця система захисту включає запобігання від вимерзання, зменшення заболочування, своєчасне внесення добрив, застосування стимуляторів росту та засобів захисту.
Для забезпечення дренажу важливо очистити канави. Це, щоб контролювати вологість та зменшити заболочування. Необхідно своєчасно викопувати дренажні канави за межами поля, очищати бічні та навколишні канави, щоб вони були з’єднані. Рівний дренаж зменшує вологість ґрунту. А це своєю чергою збільшує активність коренів та сприяє засвоєнню поживних речовин.
Внесення добрив для стимулювання зростання. Слід застосовувати добрива швидкої дії, щоб сприяти відновленню зростання. На замерзлих ділянках можна вносити сечовину та хлористий калій у рекомендованих дозах. По листку – обприскати регуляторами росту, такими як борне добриво та брасиностероїди. Не поспішайте з пересіванням, ці заходи можуть сприяти відновленню нових пагонів.
Обробляйте ґрунт та підвищуйте температуру землі. Після дощу та снігу своєчасна культивація зруйнує ущільнення, покращить проникність, підвищить температуру ґрунту. Якщо дозволяють умови, можна розкласти рослинну золу, закривши відповідною кількістю гною або посліду. Це не лише збереже тепло, а й забезпечить поживними речовинами.
Після початку весни для профілактики дефіциту бору на ріпаку та склеротонії можна обприскувати сумішшю дигідрофосфату калію, водорозчинних борних добрив, фунгіцидів, регуляторів росту. Ці заходи спрямовані на запобігання хворобам, сприяють цвітінню та наповненню стручків.
Національний центр розповсюдження сільськогосподарських технологій (Китай)





