28 Липня 2026
ELANTRO_1068x150

Відрощування рослин озимих з монолітів показало наявність збудників хвороб

25 січня 2024 року спеціалісти управлінь фітосанітарної безпеки Держпродспоживслужби провели відбір монолітів озимих зернових культур для визначення життєздатності рослин.

Відрощування озимих свідчить про те, що лише в окремих сортів відмічається незначне ушкодження листових пластинок, які зможуть швидко відновитися з наростанням температурного режиму. Рослини перебувають у фазах 3-й листок – кущіння. У більшості зразків зрідженість не перевищує 5%. Відсоток живих рослин становить 98%, загиблих – 2%.

Водночас, висока відносна вологість та оптимальні температури сприяють перезимівлі інфекцій основних хвороб зимуючих культур. Лабораторним аналізом рослин озимини, у Полтавській та Черкаській областях, відібраних з монолітів, виявлено інфекційний запас збудників септоріозу (1,2-5%), переноспорозу (6%) та кореневих гнилей.

За відновлення вегетації відбуватиметься зараження рослин вищевказаними хворобами. Ефективним заходом оздоровлення рослин та покращення стану посівів є ранньовесняне боронування з прикореневим підживленням мінеральними добривами.

dpss.gov.ua

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

В Україні активно знижуються ціни на пшеницю

Згідно з даними ІА «АПК-Інформ», минулого тижня...

Як світові експортери заробляють на лохині

Лохина вже давно перестала бути лише сезонною...

Альтернатива оранці – культиватори BEDNAR FENIX FN

На Вінниччині, як і в інших регіонах...

Погода

Kyiv
хмарно
17.2 ° C
17.2 °
17.2 °
85 %
4.2kmh
100 %
Вт
21 °
Ср
24 °
Чт
26 °
Пт
30 °
Сб
31 °