19 Жовтня 2021

Створено додаток для визначення якості обприскування рослин пестицидами із дронів

Учені з Каліфорнійського університету оптимізували контроль за якістю обробки сільськогосподарських культур пестицидами, щоб визначити необроблені території та захистити посіви від комах-шкідників. Для цього дослідники створили додаток для смартфонів.

При нерівномірній обробці сільськогосподарських культур пестицидами комахи-шкідники мігрують на безпечні ділянки. Останнім часом комерційно доступним стає розпорошення пестицидів за допомогою безпілотників. Однак при такій практиці існує проблема – якість обробки.

Ось чому американські вчені створили програму “Smart Spray”, у якій є водочутливі ​​розпилювальні карти для кількісного визначення оброблених посівів. Так, при реакції із водою карти змінюють колір: стають коричневими, синіми, пурпуровими залежно від розміру крапель води.

За сприятливих умов розпилення (тобто при високій температурі, слабкому вітрові та низькій відносній вологості повітря) малюнки на водочутливих ​​картах демонструють чітку різницю між синіми/фіолетовими краплями розпилення та жовтим фоном. Завдяки контрасту легко розрахувати ступінь обробки сільськогосподарських культур пестицидами.

Новостворені карти реагують на вологість, а отже, можуть лише обмежено використовуватися в надзвичайно вологих умовах навколишнього середовища.
Для часткового усунення цієї проблеми “Smart Spray” містить “фільтр вологості”.

Використання водочутливої ​​карти разом із кількісною оцінкою покриття дає
уявлення про способи оптимізації пестицидних обробок.

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Жнива-2021: в яких областях отримали найбільшу урожайність с/г культур

В Україні триває збирання зернових та зернобобових...

Variant Irrigation представила нову зрошувальну систему

Українська виробничо-сервісна компанія «Variant Irrigation» презентувала нову...

Після оприлюднення жовтневого звіту USDA несподівано і різко підскочили ціни на пшеницю

Минулого вівторка пшеничні ринки досить стримано відреагували...

Погода

Kyiv
чисте небо
11.5 ° C
12.1 °
10.2 °
43 %
0.9kmh
0 %
Вт
11 °
Ср
15 °
Чт
18 °
Пт
18 °
Сб
11 °