25 Жовтня 2021

Створено новий сорт сорго, який зможе замінити фосфорні добрива

У міру збільшення населення світу зростає і попит на продукти харчування, сировину та енергію. Це посилює навантаження на навколишнє середовище та клімат.

Однією зі стратегій скорочення викидів парникових газів є вирощування так званих культур C4. Вони найефективніше здійснюють фотосинтез і накопичують більше біомаси, ніж інші рослини.

Зазвичай такі культури районовані для регіонів з переважаючим теплим кліматом. Одна з рослин C4 – сорго. Його сорти, які особливо багаті на цукри, називаються цукровим сорго (Sorghum bicolor L. Moench). Інші різновиди включають зернове сорго, яке використовується як корм для тварин.

Особливість сорго і в тому, що його можна вирощувати на малопридатних землях, які важко обробляти. Саме тому воно поза конкуренцією з іншими продовольчими або кормовими культурами.

Науковці Технологічного інституту Карлсруе (KIT) встановили, що цукрове сорго можна використовувати для виробництва біогазу, біопалива і нових полімерів. Крім того, воно може замінити фосфорні добрива.

Новий сорт солодкого сорго під назвою KIT1 був розроблений доктором Аднаном Канбаром в дослідницькій групі відділу молекулярної клітинної біології, очолюваної професором Пітером Ніком з Ботанічного інституту KIT.

KIT1 накопичує особливо багато цукру і добре росте в умовах помірного клімату. Його можна використовувати як в енергетиці, тобто для виробництва біогазу та біопалива, так і в якості основного матеріалу для виробництва нових полімерів.

Розрахунковий вихід цукру з гектара становить понад 4,4 т, що відповідає майже 3000 літрів біоетанолу. Крім того, дігестат, що утворюється при виробництві біогазу, можна використовувати в якості заміни фосфорних добрив, яких незабаром буде недостатньо.

Також вчені довели, що цукрове сорго краще справляється із сольовим стресом. Як показало дослідження, сольовий стрес призводив до більш високого накопичення цукру в KIT1, ніж в інших сортах.

Industrial Crops & Products

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Фітосанітарний стан посівів на 25 жовтня

За прохолодної погоди на посівах озимих зернових...

Осіннє застосування гербіцидів: альтернатива чи необхідність?

Останні десятиліття характеризуються стрімким глобальним потеплінням та...

Електричний трактор економить виноградному господарству 2600 доларів на рік

Скільки грошей заощаджує електричний трактор з точки...

Погода

Kyiv
чисте небо
6.7 ° C
7.6 °
5.5 °
57 %
0.5kmh
0 %
Пн
8 °
Вт
12 °
Ср
11 °
Чт
13 °
Пт
15 °