17 Травня 2022

Сучасні препарати для контролю шкідників — двокомпонентний інсектицид Інстрайкер, КЕ та акарицид Гексамайт, КЕ

В 2020 р. компанія «Ерідон» представляє на українському ринку нові, сучасні та перспективні препарати від британської компанії IFAGRI для захисту врожаю від шкідників – двокомпонентний інсектицид Інстрайкер, КЕ та акарицид Гексамайт, КЕ.

Інстрайкер, КЕ – це комбінований системно-контактний інсектицид з рідкою препаративною формою у вигляді концентрату емульсії.  У склад препарату входить дві діючі речовини – лямбда-цигалотрин (50 г/л) та ацетаміприд (150 г/л). Ці сполуки належать до різних хімічних класів і доповнюють дію одна одної, забезпечуючи ефективний та тривалий контроль широкого спектру шкідників на цілому ряді сільгоспкультур. Крім того, поєднання  цих діючих речовин попереджає виникнення резистентності.

Лямбда-цигалотрин належить до класу піретроїдів і проявляє контактну та шлункову активність.  Ця сполука характеризується швидкою дією на шкідників та потужним “нокдаун-ефектом”, у результаті якого вже через короткий час після застосування цього інсектициду настає параліч шкідників.

Ацетаміприд відноситься до класу неонікотиноїдів і характеризується системною та трансламінарною активністю, вражаючи шкідників різних стадій розвитку при контакті та потраплянні у шлунок.

В Україні препарат Інстрайкер, КЕ зареєстрований на пшениці, ячмені, цукрових буряках з нормою внесення 0,1-0,15 л/га, на соняшнику, сої, ріпаку з нормою 0,15-0,25 л/га та на кукурудзі з нормою 0,1-0,25 л/га.

Основні переваги інсектициду Інстрайкер, КЕ:

  • Швидкий нокдаун-ефект завдяки дії лямбда-цигалотрину
  • Подовжений період захисту завдяки системним властивостям ацетаміприду
  • Висока біологічна ефективність проти широкого спектру шкідників
  • Попередження виникнення резистентності у шкідників
  • Зручна у застосуванні рідка препаративна форма

Гексамайт, КЕ – акарицид, діючою речовиною якого є гекситіазокс. Ця хімічна сполука контролює кліщів-фітофагів, вражаючи їх яйця, личинки та німфи, а також стерилізуючи дорослих самок. Гекситіазокс відноситься до класу акарицидів, відомих як інгібітори росту кліщів (група FRAC 10А). Він характеризується трансламінарною дією і проявляє як контактну, так і шлункову активність.

Препаративна форма Гексамайту представлена у вигляді рідкого концентрату емульсії, який містить (50 г/л) гекситіазоксу. Характеристики цієї препаративної форми у поєднанні з нормами застосування препарату сприяють рівномірному покриттю робочою рідиною поверхні рослин та утриманню на ній.

Гексамайт, КЕ зареєстрований в Україні на сої з нормою застосування 0,75 – 1,0 л/га та на яблуні з нормою застосування 0,5 – 0,8 л/га. Препарат необхідно застосовувати до перевищення порогової чисельності дорослими кліщами-фітофагами. У разі  її перевищення акарицид слід застосовувати у суміші з препаратами, здатними контролювати дорослу стадію кліщів. Задля уникнення виникнення резистентності не рекомендується використовувати препарат більше одного разу протягом сезону.

Основні переваги акарициду Гексамайт, КЕ:

  • Висока біологічна ефективність проти широкого спектру шкідників та тривала залишкова дія (більше 40 днів), якими характеризується гекситіазокс
  • Відсутність перехресної резистентності з акарицидами інших класів;
  • Зручна у застосуванні рідка препаративна форма, яка сприяє рівномірному покриттю робочою рідиною поверхні рослин та утриманню на ній.

Підсумовуючи викладене, варто додати, що висока біологічна ефективність інсектициду Інстрайкер, КЕ та акарициду Гексамайт, КЕ в умовах України була підтверджена результатами польових досліджень, які проводилися в 2019 р. доктором сільськогосподарських наук, професором Уманського національного університету садівництва Ю.Я. Яновським.

Євген Черненко, менеджер з розвитку засобів захисту рослин, компанія «Ерідон». Телефон для довідок: (050) 373-95-24

Опубліковано в журналі “Агроном”, 2020

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Чому не завжди спрацьовують бакові суміші або двокомпонентні ґрунтові гербіциди

Дуже актуальною є проблема фітотоксичності грунтових гербіцидів...

Як підвищити стійкість рослин до стресів?

Стрес у рослин – найпопулярніша тема останніх...

Стійкість бур’янів до гербіцидів та шляхи її подолання

Бур’яни – конкуренти культурних рослин за мінеральні...

Погода

Kyiv
рвані хмари
15.7 ° C
16.5 °
14.2 °
45 %
0.9kmh
62 %
Вт
18 °
Ср
11 °
Чт
19 °
Пт
22 °
Сб
18 °