Техніка LEMKEN на виставці ІнтерАГРО 2018

349
Lemken InterAgro-2018

На Міжнародній виставці сільськогосподарської техніки та обладнання ІнтерАГРО 2018, яка проходила з 30 жовтня по 1 листопада цього року у Києві, компанія LEMKEN – провідний світовий виробник ґрунтообробної та посівної техніки, а також штангових обприскувачів – на своєму стенді площею понад 500 м2 представила машини власного виробництва, які відповідають кращим світовим зразкам. Стенд LEMKEN відвідали декілька тисяч аграріїв – спеціалістів та керівників аграрних підприємств, які спеціалізуються на виробництві продукції рослинництва. Гості знайомилися з найкращими зразками ґрунтообробних та посівних машин, а також причіпних штангових обприскувачів. Тож про все найцікавіше.

На виставці ІнтерАГРО 2018 представлені останні досягнення та інновації світового та вітчизняного машинобудування для аграрного сектору. У рамках виставки традиційно проводиться міжнародний технічний конкурс «InterAGRO Innovation Award», метою якого є визначення кращих інноваційних рішень у виробництві с. г. техніки та обладнання. Рішенням авторитетного журі оборотний плуг Diamant 16 виробництва компанії LEMKEN отримав срібну нагороду цього конкурсу у номінації грунтообробні та посівні машини.

Напівнавісний оборотний плуг Diamant 16

Плуги Diamant 16 є вдосконаленою версією добре відомих плугів Diamant 11. Задля компенсації бокового зусилля, яке виникає під час експлуатації напівнавісних плугів Diamant, компанія LEMKEN пропонує систему регулювання OptiLine.

Ефект досягається завдяки застосуванню додаткового гідравлічного циліндра у точці обертання плуга. Точка прикладання тягового зусилля трактора та плуга є незмінною. За допомогою додаткового гідроциліндра, у якому змінюється тиск і хід штока, на трактор передається додатковий крутний момент у горизонтальній площині, який і компенсує «шкідливе» бокове зусилля. У результаті лінія тяги між трактором та плугом зміщується у напрямку центру задньої осі трактора, і бокове зусилля плуга Diamant зводиться до мінімуму.

Lemken DiamantЗавдяки системі OptiLine витрата палива зменшується на 10%. Крім того, полегшується навантаження на тракториста, тому що йому не потрібно весь час шляхом підрулювання компенсувати бокове зусилля.

Економії палива сприяє також перевірений підсилювач тягового зусилля з додатковою функцією розвантаження на поворотній смузі. Це робить можливим використання високого тиску та ще більше перенесення ваги плуга з передньої осі трактора на задню, до того ж збільшується тягове зусилля трактора. Ще однією новинкою є безступінчасте гідравлічне регулювання глибини оранки, керування яким виконується з кабіни трактора.

Оборотний плуг Opal 090

Відвідувачам демонструвався простий за конструкцією навісний оборотний плуг Opal 090 із 2 та 3 корпусами, виготовлений у полегшеному варіанті для тракторів потужністю від 80 к.с. Ці плуги мають високі маневрові показники, не перенавантажують навісну систему трактора та максимально використовують його тягове зусилля.

Основу оборотних плугів Opal 090 становить рама квадратного поперечного перетину розміром 90 х 90 х 7 мм. Висота рами плуга – 70 см. Обертання плуга виконується гідравлічним циліндром подвійної дії. Плуг Opal 090 оснащено опорним колесом.

Lemken OpalЗа бажанням користувачів, на плугах Opal 090 можуть встановлюватися суцільні або смугові відвали. Ширина захвату корпуса становить 25 – 35 см, а на кожному корпусі додатково можна встановлювати передплужник або кутознімач. Глибина оранки змінюється від 15 до 35 см. Оскільки плуги Opal 090 виготовляють на заводі Lemken у м. Нагпур (Індія), їхня ціна досить прийнятна для українських аграріїв, а якість самого агрегату, завдяки використанню тих самих технологій та матеріалів, відповідає європейським аналогам.

Коротка дискова борона Rubin 10/600

На своєму стенді компанія LEMKEN представила оновлену коротку дискову борону Rubin 10, яка має низку вдосконалень. Новим є симетричне розміщення напівсферичних дисків у кожному ряді, що сприяє більш стійкому ходу агрегату без бокового відхилення, у тому числі й на високій швидкості, завдяки чому зменшується витрата палива. Rubin 10 виготовляються у модифікаціях із шириною захвату від 2,50 до 7 м.

У оновленій бороні Rubin 10 диски виготовлені з термічної поліпшеної сталі DuraMaxx, а їхній діаметр збільшився із 620 до 645 мм. Таке вдосконалення подовжило термін їх експлуатації на 30% порівняно зі звичайними дисками. Нові стійки завтовшки 30 мм, на яких розміщені диски, мають спеціальну зігнуту форму, що забезпечує максимально можливий вільний міждисковий простір. Кожен диск оснащений пружинним амортизаційним захистом від перевантаження, відтак зводиться до мінімуму навантаження на раму.

Lemken RubinВідбійна штригельна борона за першим рядом дисків сприяє кришінню ґрунту та добре розподіляє органічні рештки попередника за напрямком руху, а задня вирівнювальна штригельна борона розрівнює ґрунт. У навісній версії Rubin 10 обладнані універсальним колесом Unirad, яке зменшує навантаження на задню вісь трактора.

Культиватор Karat 12/400

Культиватор Karat 12 призначений для інтенсивного поверхневого та глибокого (до 30 см) стерньового обробітку грунту. Чотири ряди стійок лап з шириною міжрядь близько 23 см гарантує потрібне рихлення та відповідне, в залежності від форми лап, перемішування грунту. Для цього культиватор оснащують великим набором різноманітних лап. А пристрій швидкої заміни, що є у базовій комплектації, дає змогу швидко, зручно та просто змінювати їх. Для агрегатування культиваторів Karat 12 за умови глибини обробітку 30 см на погонний метр ширини захвату потрібно 85 к.с. потужності трактора.

Висота рами 80 см та поздовжній прохід 90/80/90 см забезпечує достатньо вільний простір навіть за великої кількості рослинних решток. Базове оснащення Karat 12 включєт необслугувальні пристрої захисту від перевантаження. Лапи можуть відхилятися до 20 см за висотою, що дає змогу безпечно працювати на кам’янистих грунтах. А зусилля спрацювання понад 550 кг забезпечує стабільний рух лап у грунті за будь-якої глибини ходу.

Lemken KaratУ якості опції для нового культиватора Karat 12 пропонується гідравлічний підсилювач тяги, який призначений для зменшення буксування і, як наслідок, економії палива. Для дотримання постійної глубини обрабітку, особливо на горбистій місцевості, рекомендується оснастити культиватор системою ContourTrack – електрогідравлічною системою копіювання рельєфу з передніми копіювальними колесами. Завдяки цьому оптимальний результат гарантується навіть при використанні довгих культиваторів.

Просапна сівалка Azurit 9

Просапна сівалка Azurit 9 призначена для сівби соняшника, кукурудзи, ріпаку та сої. Робоча швидкість сівалки – до 15 км/год.

Головною особливістю сівалки Azurit є нова система посіву DeltaRow, яка дає змогу оптимально розподілити насіння по площі. Цим вона відрізняється від традиційних технологій сівби, згідно з якими насіння висівається у один рядок. Конструктори LEMKEN роблять ставку на два зміщених один відносно іншого рядки з інтервалом між ними 12,5 см. Завдяки цьому на кожну рослину припадає на 70 % більше площі, що дозволяє краще використовувати вологу та поживні елементи. Конструкцією сівалки Azurit передбачена можливість внесення під час сівби мінеральних добрив посередині між двома напіврядами.

Lemken AzuritДо окремих висівних агрегатів насіння постачається з центрального насіннєвого бункера завдяки системі Seed on Demand (насіння за необхідністю). Два синхронізованих диска розподіляють насіння для перемінного постачання на два дводискових сошники висівного вузла, завдяки чому насіння висіваються у двох напіврядах не навпроти одне одного, а у шаховому порядку. Після сівби обидва напіврядки закриваються V-подібним притискним роликом.

Посівна комбінація Solitair 25 з Zirkon 12

Компанія LEMKEN вивела на ринок продуктивний агрегат Solitair 25 з Zirkon 12 шириною захвату шість метрів та можливістю внесення гранульованих мінеральних добрив. Застосовуючи такий посівний агрегат як за традиційної, так і за консервуючої технологій грунтообробки досягається відмінний розвиток рослин.

З метою адаптації до різноманітних умов посівні агрегати Solitair 25 комплектуються ротаційною бороною Zirkon 12, яка забезпечує поверхневий, швидкий та інтенсивний, або глибокий інтенсивний обробіток. Такі параметри роботи ротаційної борони, як глибина обробітку, частота обертів роторів, положення робочих органів та поступальна швидкість руху налаштовуються індивідуально. Глибина обробітку при цьому може досягати 15 см. Також передбачена можливість комбінування і з короткою дисковою бороною Heliodor чи Rubin, культиваторами System-Kompaktor чи Smaragd.

Lemken SolitairПосівний агрегат обладнано дводисковими сошниками OptiDisc, які відмінно працюють як на стерні, так і на мульчованому полі. Такі сошники із напрямними роликами глибини, що мають гумову шину, навіть за нерівної поверхні ґрунту точно висівають насіння на однакову глибину. На кожен сошник створюється тиск величиною до 70 кг (опція).

Завдяки оригінальній конструкції дозувальних барабанів для насіння та добрив, які мають електричний привід, норма висіву кожним з них встановлюється незалежно один від одного. Завдяки цьому норму висіву насіння може безступінчасто змінювати у межах від 1,5 до 500 кг/га, а мінеральних добрив – від 50 до 600 кг/га.

Причіпний обприскувач Primus 12/3500

Обприскувач, який демонструвався на стенді, має об’єм бака 3200 л та ширину захвату 24 м. А взагалі широкий типорозмірний ряд обприскувачів Primus виготовляється з об’ємом баків 2300, 3200 та 4200 л та робочою шириною захвату штанг від 15 до 30 метрів.

На різних моделях обприскувачів Primus встановлені мембранно-поршневі насоси Altek у різній кількості – 260 л/хв у Primus 10/2500 та 10/3500 або два насоси по 200 л/хв на Primus 10/4500, привід яких здійснюється від ВВП трактора. Такої продуктивності достатньо для підтримання потрібного тиску у нагнітальній комунікації, а також для роботи допоміжного обладнання обприскувачів.

Тепер базова версія Primus оснащена циркуляційним трубопроводом, тому розчин для обприскування відразу після ввімкнення агрегату може подаватися по всій ширині штанги в гомогенному стані. У пакет обладнання входить автоматизована гідравлічна система на воді, тому всіма процедурами очищення можна зручно керувати з кабіни, що знижує екологічне навантаження під час роботи. Ще одна деталь – поворотне дишло, за допомогою якого можливе верхнє й нижнє навішування обприскувача.

На обприскувачах Primus встановлені штанги, які виготовлені з жорсткого Z-подібного профілю. Штанги обладнані електронним пристроєм, який дає змогу дотримуватись стабільної висоти ходу штанги та розташування розпилювачів навіть при роботі на схилах.

Lemken PrimusБазова комплектація Primus була повністю перероблена як зовні, так і всередині, має більш ергономічне розміщення елементів управління, а всі основні з’єднання централізовано інтегровані під захисними кришками. Елементи керування обприскувачів Primus тепер розташовані зручніше та на видному місці, всі основні розніми і патрубки розміщені по центру під панелями. А округліші форми обшивки, колір у тон інших польових обприскувачів із асортименту компанії та світлодіодні освітлювальні прилади додали привабливості зовнішньому вигляду.

Причіпний штанговий обприскувач Primus 12/3500 отримав електронний блок управління ССІ 200 та автоматичне регулювання через ISOBUS. Оновлені робочий комп’ютер і термінал. Для кабіни компанія LEMKEN створила інтуїтивно зрозумілий графічний інтерфейс водночас із терміналом. Аби користуватися добре зарекомендувавшими себе CCI-додатками, наприклад автоматичним відключенням окремих секцій або системою паралельного водіння, додатково можна встановити GPS-приймач.

В. Васильченко, к. т. н, доцент

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram