18 Серпня 2022

У коренях виявили бактерії, які захищають рослини від інфекції

Міжнародна команда під керівництвом Нідерландського інституту екології (NIOO-KNAW) та Університету Вагенінгена та досліджень (WUR) довела, що мікроорганізми, які живуть усередині коріння рослин, об’єднуються для того, щоб підвищити ріст рослини та терпимість до стресу.

Як показали результати досліджень, деякі види «резидентних» бактерій можуть захищати коріння рослин від грибних інфекцій. Дослідники з Нідерландів (Вагенінген, Лейден, Роттердам), Бразилії, Колумбії та США зробили це відкриття, використовуючи метагеноміку – форму ДНК-технології, яка аналізує гени з навколишнього середовища, щоб виявити раніше приховане різноманіття місцевої мікробної спільноти.

Керівник дослідження з NIOO-KNAW Джос Рааймейкерс сказав, що дослідникам  удалося реконструювати склад і функції цієї спільноти в коренях рослин, засновані виключно на послідовності ДНК.

«Ми виявили справжню скарбницю властивостей. Це лише верхівка айсберга. Бактерії мають важливе значення для функціонування рослин, тварин і людей. Наша основна мета полягала в тому, щоб виявити мікроорганізми всередині коренів, які набираються рослиною, коли вони піддаються атаці грибних збудників. Наше дослідження являє собою великий крок вперед для розвитку більш стійких систем вирощування сільськогосподарських культур із меншою кількістю пестицидів», – сказав Джос Рааймейкерс.

Бактерії при загрозі зараження всередині коренів починають виробляти різні корисні речовини. Хітинази, наприклад: ферменти, що руйнують клітинні стінки атакуючих грибних збудників.

Експерименти послідовно доводили ефективність такого підходу у придушенні грибних інфекцій коренів.

«Мікроорганізми, що живуть у коренях, також виявились багатими досі невідомими генетичними властивостями. Нове програмне забезпечення, розроблене дослідниками Вагенінгенського університету полегшує порівняння ДНК тисяч видів одночасно», – додав Джос Рааймейкерс.

Використовуючи цей метод, дослідники виявили понад 700 невідомих генних кластерів, які виробляють унікальні речовини. Поки що у світі було зафіксовано лише 12.

Дослідження команди є частиною проекту BackToRoots, який отримав фінансування домену AES Голландської дослідницької ради (Applied & Engineering Sciences). BackToRoots спрямований на підвищення продуктивності рослин через дослідження корисних мікробних спільнот, у тому числі таких, що виявляються у диких предків сучасних культур.

agroday.com.ua

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

В Україні зростають закупівельні ціни на соняшник

Згідно з даними моніторингу ІА «АПК-Інформ», в...

У південних регіонах нетипово рано дозрів соняшник

На Одещині та Миколаївщині відмічають нетипово раннє...

Російські окупанти вкрали 200 тисяч тонн урожаю в агрохолдингу HarvEast

Російські окупанти викрали близько 200 тисяч тонн...

Погода

Kyiv
рвані хмари
20.8 ° C
22.6 °
20.4 °
82 %
0.5kmh
61 %
Чт
30 °
Пт
29 °
Сб
28 °
Нд
31 °
Пн
31 °