17 Травня 2022

У ПСП «Україна» зробили вибір на користь роботизованої техніки

У ПСП «Україна» було прийняте рішення на користь роботизованої техніки Lely із подальшим створенням офіційного представництва провідного світового виробника.

На базі ПСП «Україна», де знаходиться молочно-товарний комплекс в селі Почуйки, Житомирської області, створена компанія ТОВ «Л-УКРАЇНА», що стане офіційним представництвом нідерландської Lely Industries N.V. — провідного виробника роботизованої техніки для доїння Lely.

Про це розповів один із найбільш авторитетних фахівців у галузі молочного тваринництва в Україні — Володимир Яковчук, який керує агрохолдингом «Ерідон». До складу агрохолдингу входять дев’ять сільськогосподарських підприємств у п’яти областях України із земельним банком 50 000 га, зокрема і ПСП «Україна». Саме Володимир Яковчук координує відкриття офіційного дилерського представництва Lely.

Рішення про створення однієї з перших в Україні роботизованих ферм у селі Почуйки було прийняте шість років тому. Весь комплекс збудований цілковито з нуля за найсучаснішими стандартами. Нині тут утримується 500 корів. Друга черга проєкту буде введена в експлуатацію навесні 2021 року зі збільшенням поголів’я до 1 200 голів дійного стада.

Нові потужності молочного комплексу ПСП «Україна» будуть цілковито устатковані доїльними роботами від провідного світового виробника — нідерландської компанії Lely.

У ПСП «Україна» зробили вибір на користь роботизованої технікиГоловна ідея роботизованого доїння — максимально наблизити життя худоби до природних умов та підвищити за рахунок цього ефективність надоїв. Тварина сама вибирає час для доїння, постійно перебуває в одному приміщенні та при цьому вільно рухається, не отримуючи жодного стресу.

«Коли постало питання вибору виробника доїльних роботів, ми прагнули чогось нового, більш ефективного та якісного. На роботів нідерландської компанії Lely ми звернули увагу передусім тому, що знали: вона на 100% спеціалізується саме на роботизованому доїнні та першою у світі почала працювати у цьому напрямку», — зазначив Володимир Яковчук.

Доїльні роботи Lely Astronaut вже у базовому виконанні мають унікальний розширений набір функцій, які сприяють природному доїнню з максимальною турботою про здоров’я тварин.

Запатентована гібридна рука-маніпулятор рухається разом із коровою та повністю імітує рухи тварини. Щітки для промивання вимені зроблені таким чином, що симулюють язик теляти, аби відтворити психологічні відчуття у корови. Також обладнання оснащене різноманітними вимірювальними приладами щодо вмісту білків, жиру тощо.

«Один робот на нашій фермі обслуговує 60 корів. Наразі ми придбали дев’ять роботів Lely», — розповів Володимир Яковчук.

Сьогодні середні надої у ПСП «Україна» становлять 31 л на день. І, як стверджує Володимир Яковчук, застосування сучасних доїльних роботів дало змогу підвищити надої до 5 л на день.

За словами керівника, у міру ознайомлення з передовими технологіями Lely виникла ідея відкрити офіційне представництво нідерландської компанії безпосередньо на базі ПСП «Україна».

Під час робочих поїздок до Данії та Нідерландів Володимир Яковчук із колегами упевнилися в тому, що доїльні роботи Lely — молочне обладнання №1 у Європі.

У ПСП «Україна» зробили вибір на користь роботизованої технікиОкрім доїльних роботів Lely пропонує інші види високоефективного обладнання для молочних ферм: системи моніторингу та ідентифікації корів, підштовхувачі кормів, системи додаткового годування концентратами, щітки тощо. В основі концепції усієї цієї техніки лежить проста зрозуміла ідеологія Lely: корова має бути максимально вільною, а людський фактор — зведений до мінімуму.

Так, завдяки активній позиції компанії «Ерідон», і почало працювати ТОВ «Л-УКРАЇНА».

«Ми плануємо створити у Почуйках потужний сучасний сервісний центр Lely із великим складом комплектуючих, а також поряд — навчально-тренувальний центр. Це дуже важливо, оскільки для роботи з таким обладнанням кожен оператор має отримати відповідний сертифікат», — поділився Володимир Яковчук.

Показово, що плани розвитку ТОВ «Л-УКРАЇНА» не обмежуються продажем та сервісом обладнання Lely. У перспективі цілком реальними можуть бути плани створення виробництва продукції нідерландської компанії в Україні.

«Напрям молочного тваринництва стає дедалі популярнішим серед раціонально мислячих аграріїв, тому ТОВ «Л-УКРАЇНА» має намір завоювати 30% роботизованої техніки для доїння у країні», — зазначив Володимир Яковчук.

Компанія «Л-УКРАЇНА» планує взяти участь у виставці Agro Animal Show 16–18 лютого 2021 року, де представить робота Lely Astronaut A5. Також Володимир Яковчук запрошує всіх бажаючих на офіційне відкриття другої черги ферми у липні наступного року та пропонує на власні очі переконатися у перевагах технології Lely.

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Цього року в Україні очікують хороший урожай суниці

Тепла погода та відсутність заморозків на початку...

«Контінентал» завершив посадку картоплі

У «Контінентал Фармерз Груп» завершилася посадка картоплі....

Надійний післясходовий захист соняшника, стійкого до імідазолінонів

Вирощування гібридів соняшника за окремими виробничими системами,...

Погода

Kyiv
кілька хмар
19.3 ° C
19.3 °
19.3 °
21 %
6.7kmh
12 %
Вт
18 °
Ср
13 °
Чт
19 °
Пт
21 °
Сб
17 °