19 Січня 2022

У США розробили новий ефективний пестицид проти колорадського жука

Останнім часом небезпечний шкідник картоплі – колорадський жук виробив стійкість до інсектицидів, які застосовують аграрії для захисту врожаю.

У зв’язку з цим, деякі вчені роблять ставку на новий клас хімікатів, який називають пестицидами з РНК-інтерференцією (РНКі). Так, компанія GreenLight Biosciences, яка розробляє такі засоби захисту рослин, найближчим часом збирається вивести їх на ринок.

Вчені компанії працювали над пестицидами РНКі понад десять років. За словами розробників, перевага технології РНК в тому, що вона з меншою ймовірністю завдасть шкоди іншим комахам, рослинам і тваринам, ніж звичайні пестициди широкого спектра дії. РНКі-пестициди також незначно впливають на навколишнє середовище, оскільки РНК легко розкладається на амінокислоти.

Технологія РНК заснована на еволюційній відповіді на віруси. У живих організмах одноланцюжкова інформаційна РНК (мРНК) переводить генетичний код у білки. У вірусів є дволанцюгова РНК (дцРНК), яку вони вводять у клітини-господарі для реплікації – процесу, що включає створення мРНК.

Коли клітина стикається з дцРНК вірусу, вона ініціює захист, розщеплюючи її на крихітні шматочки. Потім інші органели в клітині шукають нитки мРНК, які відповідають частинам дцРНК, і їх подрібнюють, тим самим запобігаючи утворенню вірусних білків.

Колорадські жуки особливо чутливі до РНКі в основному через те, що в їхньому кишківнику відсутні нуклеази, які необхідні іншим комахам для розкладання дцРНК після її проковтування.

Компанія GreenLight вже відправила пестициди проти колорадських жуків на затвердження до Агентства з охорони навколишнього середовища США (EPA).

Марк Сінглтон, керівник відділу інновацій у галузі здоров’я рослин GreenLight, зазначив, що продукт тестувався в польових умовах протягом 4 років, і за цей час він контролював поширення колорадського жука дуже ефективно.

cen.acs.org

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Погода

Kyiv
рвані хмари
-1.4 ° C
-0.7 °
-1.9 °
74 %
4kmh
75 %
Ср
-2 °
Чт
1 °
Пт
-2 °
Сб
-2 °
Нд
-5 °