19 Січня 2022

Знайдено спосіб, як надійно захистити від заморозків сади та виноградники

Питання захисту садів, виноградників та ягідників від заморозків є надзвичайно актуальним в Україні.

Одним з найбільш ефективних з погляду витрат на установку та з точки зору надійності захисту насаджень від заморозків є використання вітряних машин. Цей метод має цілу низку переваг перед іншими, в інтенсивних садах зазвичай окупається при першому ж серйозному зниженні температури повітря.

Крім зниження кількісних втрат врожаю, вітряки дозволяють також зменшити втрати якості фруктів, що також має величезне значення в сучасному плодоовочевому бізнесі. Оскільки неякісні фрукти продати можна хіба що на переробку в 5-10 разів дешевше, ніж якісні.

Проте головним недоліком вітряних машин є тривалий термін очікування їх поставки, оскільки попит на них сьогодні значно перевищує пропозицію.

Тому садівники Європи зараз вишикувалися буквально у черзі за вітряними машинами. А середній час очікування, після попереднього замовлення та передоплати, вже перевищує один рік.

Крім того, враховуючи зростання цін на сировину та транспорт у всьому світі, а також перевищення попиту над пропозицією, ціни на вітряні машини постійно зростають.

Однак і на вітчизняному ринку з’являються представники компаній-виробників вітряних машин. Наприклад, у Києві вітряні машини для захисту садів від заморозків пропонує компанія Frostlee.

Вона є ексклюзивним представником однієї з найбільших компаній з виробництва вітряних машин для захисту від заморозків у низці країн, в тому числі Україні, Молдові, Грузії та Узбекистані.

EastFruit

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Погода

Kyiv
рвані хмари
-1.4 ° C
-0.7 °
-1.9 °
74 %
4kmh
75 %
Ср
-2 °
Чт
1 °
Пт
-2 °
Сб
-2 °
Нд
-5 °