Згідно з новим звітом Світового банку «Україна: підвищення стійкості до змін клімату в сільському та лісовому господарствах», аграріям слід очікувати поступового зниження врожайності соняшнику, кукурудзи та ячменю.
Дослідження показують, що за умови постійного зростання шкідливих викидів в атмосферу, температура може підвищитися на понад 4 °C до кінця XXI століття. При цьому зима буде вологішою, а літо – сухішим, зі значними коливаннями в різних регіонах України.
Прогнозується, що до кінця століття в південному степу буде різке щорічне збільшення кількості тропічних ночей і спекотних днів.
Підвищення температури влітку може призвести до спеки та посилення посушливості на півдні та сході України. Прогнозується, що навіть із деякими заходами щодо пом’якшення клімату, кількість морозних днів і ночей у південному регіоні зменшиться. Це вплине на багато сфер економіки.
За прогнозами, до середини століття внаслідок різних чинників, зокрема і зміни клімату, спостерігатиметься зниження врожайності основних сільськогосподарських культур України, в тому числі ячменю, кукурудзи та соняшника.
Проте врожайність озимої пшениці на півночі та північному заході України до 2050 року може зрости на 20-40 відсотків у порівнянні з 2010 роком.
На основі цього аналізу, а також з урахуванням найкращих світових практик, розроблено рекомендації для України.
Зокрема рекомендується зміцнювати інституції, механізми формування політики та планування; підвищувати науковий потенціал і сприяти проведенню наукових досліджень; здійснювати перехід до кліматично збалансованого сільського та лісового господарства.
worldbank.org