17 Травня 2022

У Світовому банку визначили, як зміни клімату вплинуть на урожайність с.-г. культур в Україні

Згідно з новим звітом Світового банку «Україна: підвищення стійкості до змін клімату в сільському та лісовому господарствах», аграріям слід очікувати поступового зниження врожайності соняшнику, кукурудзи та ячменю.

Дослідження показують, що за умови постійного зростання шкідливих викидів в атмосферу, температура може підвищитися на понад 4 °C до кінця XXI століття. При цьому зима буде вологішою, а літо – сухішим, зі значними коливаннями в різних регіонах України.

Прогнозується, що до кінця століття в південному степу буде різке щорічне збільшення кількості тропічних ночей і спекотних днів.

Підвищення температури влітку може призвести до спеки та посилення посушливості на півдні та сході України. Прогнозується, що навіть із деякими заходами щодо пом’якшення клімату, кількість морозних днів і ночей у південному регіоні зменшиться. Це вплине на багато сфер економіки.

За прогнозами, до середини століття внаслідок різних чинників, зокрема і зміни клімату, спостерігатиметься зниження врожайності основних сільськогосподарських культур України, в тому числі ячменю, кукурудзи та соняшника.

Проте врожайність озимої пшениці на півночі та північному заході України до 2050 року може зрости на 20-40 відсотків у порівнянні з 2010 роком.

На основі цього аналізу, а також з урахуванням найкращих світових практик, розроблено рекомендації для України.

Зокрема рекомендується зміцнювати інституції, механізми формування політики та планування; підвищувати науковий потенціал і сприяти проведенню наукових досліджень; здійснювати перехід до кліматично збалансованого сільського та лісового господарства.

worldbank.org

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Цього року в Україні очікують хороший урожай суниці

Тепла погода та відсутність заморозків на початку...

«Контінентал» завершив посадку картоплі

У «Контінентал Фармерз Груп» завершилася посадка картоплі....

Надійний післясходовий захист соняшника, стійкого до імідазолінонів

Вирощування гібридів соняшника за окремими виробничими системами,...

Погода

Kyiv
рвані хмари
15.7 ° C
16.5 °
14.2 °
45 %
0.9kmh
62 %
Вт
18 °
Ср
11 °
Чт
19 °
Пт
22 °
Сб
18 °