06 Грудня 2021

Україна пропонує найдешевшу картоплю у Східній Європі

Минулого тижня Україна вперше стала лідером Східної Європи за рівнем цін на картоплю (без урахування країн ЄС). За підсумками щотижневого моніторингу оптових цін на овочі та фрукти у дев’яти країнах регіону, саме в нашій країні пропонують найдешевшу картоплю.

Згідно з даними експертів, за тиждень середня оптова ціна на картоплю впала на 17%, тоді як у сусідній Молдові вартість культури продовжувала зростати. Таким чином, уперше за сезон ціни на картоплю в Україні опустилися нижче рівня цін у Молдові. До слова, картопля в Україні коштує лише на 15-20% менше ніж у 2020 році, проте на тлі зростання цін на бульбоплід в інших країнах регіону цього достатньо, щоб вийти на позиції цінового лідера.

Зниження ціни ще більше збільшило розрив у цінах на картоплю між ринками Білорусі та України. А також це стало стимулом зростання експорту української картоплі до Білорусі. Оскільки ціни на картоплю в Росії були навіть вищими, ніж у Білорусі, цілком можливо, що частина української картоплі цього сезону надходить і на ринок Росії за посередництва трейдерів із Білорусі. За неофіційними заявами білоруських посередників, у Росії побоюються надто швидкого зростання цін на базові продукти харчування, тому реекспорт «санкційної» картоплі нібито суттєво спростився.

Наразі картоплю в Україні можна купити оптом у 2,5 рази дешевше, ніж у РФ. Ураховуючи те, що різниця в закупівельній вартості однієї партії перевищує 5 тисяч доларів, такий реекспортний бізнес стає дуже привабливим. Крім Білорусі та РФ, Україна, як свідчать трейдери, експортує картоплю до Сербії та Грузії.

При цьому не варто забувати й про те, що ціни на картоплю в Польщі ще нижчі, ніж в Україні. При цьому вони вищі ніж рік тому майже вдвічі на тлі зниження врожаю продукції. Картоплярі сподіваються, що відновлення попиту з боку сегменту HoReCa дозволить у майбутньому підвищити ціни ще більше. Відтак, зараз Білорусі вигідно закуповувати картоплю і в Польщі для реекспорту в РФ і для власних потреб.

Варто зазначити, що головна причина зниження ціни на картоплю в Україні – розпродаж фермерами залишків, які не підлягають зберіганню. Тому цілком можливо, що ціни на цей овоч поступово відновляться із настанням морозів та закінченням сезону розпродажу.

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Погода

Kyiv
легкий сніг
-1 ° C
-0.7 °
-2.4 °
92 %
0.5kmh
90 %
Пн
3 °
Вт
4 °
Ср
1 °
Чт
3 °
Пт
5 °