28 Листопада 2021

Виявлено нову небезпечну хворобу качанів кукурудзи

Нова хвороба вражає качани кукурудзи й викликана Аfroharzianum Trichoderma — широко поширеними грибами в ґрунтах, на коренях рослин та на рослинних рештках.

Через їх сильну конкурентоспроможність та мікопаразитарну активність щодо інших грибів, вони використовуються в сільському господарстві як засоби біоконтролю проти патогенів рослин. Але нещодавно вченими виявлено і значну шкодочинність триходерми.

«Це, як нам відомо, перший звіт про Trichoderma sp. як про патоген, що викликає захворювання качанів кукурудзи в Європі, яке може призвести до значних втрат врожаю. Тому ми пропонуємо назвати це захворювання «триходермічна гниль качанів кукурудзи», — зазначають вчені.

Представники роду Trichoderma класифікуються як недосконалі гриби у підрозділі Ascomycota і поширені у різних типах ґрунтів. Деякі види триходерми мають потенціал біоконтролю і можуть пригнічувати зростання патогенів за допомогою прямих і непрямих механізмів, включаючи мікопаразитизм, антибіотикоз, індукцію стійкості господаря та конкуренцію за поживні речовини.

Симптоматика ураження качанів видами Trichoderma характеризується появою темної, синьо-зеленої маси конідій на зернах інфікованих качанів і між ними, а виникнення гнилі частіше було пов’язане з травмами, спричиненими механічними ушкодженнями.

lugfitolab.at.ua

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Зарубіжні вчені вивели незвичайний сорт полуниці

У дослідницькому центрі Маручі Департаменту сільського господарства...

Компанія «Ерідон» пропонує новий гербіцид для захисту пшениці та ячменю

У сезоні 2022 року компанія «Ерідон» презентує для українських аграріїв...

Погода

Kyiv
туман
4.3 ° C
5.2 °
4 °
100 %
2kmh
90 %
Нд
8 °
Пн
10 °
Вт
3 °
Ср
2 °
Чт
7 °