В Україні з’явився новий національний виробник мінеральних добрив

1684
Сульфат Амонію

Компанія «Українські мінеральні добрива» відкрила комплекс із виробництва мінеральних добрив у м. Кривий Ріг. Основний продукт — азотно-сірчані та комплексні добрива, створені на основі сульфату амонію. Виробничі потужності нового виробника дають змогу забезпечити українських аграріїв готовою продукцією до 100 тис. т щороку. Загальний обсяг інвестицій становив понад 11 млн $.

Розвиток аграрного сектору — один з пріоритетів економічної політики Української Держави. Завдяки бурхливому зростанню обсягів виробництва аграрної продукції вже понад 20 років можна спостерігати динамічне (+ 6—10% на рік) збільшення споживання мінеральних добрив. Водночас у виробничому секторі мінеральних добрив простежується протилежна тенденція. «Побудовані ще в радянські часи заводи не витримують конкуренції із закордонними виробниками. Одна з причин — потреба в модернізації, а ще краще в побудові нових сучасних виробництв, які були б здатні виробляти продукцію на сучасному технологічному рівні. Відкривши комплекс із виробництва мінеральних добрив, компанія «Українські мінеральні добрива» зробила перший крок у цьому напрямку», — зауважив Олексій Афанасьєв, генеральний директор УМД. Посилення конкуренції між національними та закордонними виробниками позитивно вплине на ціни й забезпеченість українських аграріїв сучасними мінеральними добривами.

Дмитро Ануфрієв, генеральний директор Recycling Solutions (ліворуч) та Олексій Афанасьєв, генеральний директор компанії «Українські мінеральні добрива» (праворуч)

Виробничий комплекс застосовує енергоефективну та екологічно безпечну технологію виробництва гранульованих добрив на основі технології компактування. Його оснащено новим сучасним та автоматизованим обладнанням японсько-німецького холдингу Hosokawa Alpine з більш ніж 100-річним досвідом у цій галузі. На підприємстві створено багаторівневу систему контролю якості сировини й готового продукту. Усі заміри проводяться у власній лабораторії. Для гранулювання використовується українська сировина з різних джерел з гарантованими законтрактованими обсягами постачання.

«Ми беремо найкращі світові практики й переносимо їх на національний ґрунт. Наш завод дає змогу виробляти тверді полікомпонентні добрива, адаптовані до вимог певного регіону, ґрунту, культури та кліматичних умов. Сучасне аграрне виробництво в усьому світі вимушене зважати на екологічні фактори в процесі формування технологічних карт. Мінімізація негативного впливу на довкілля — ознака добрив третього покоління. Водночас такі добрива мають підвищену ефективність і технологічність. Добрива, які ми виробляємо, орієнтовані на потреби сучасного сільського господарства. З наступного року ми плануємо розширити асортимент і збільшити потужності для виробництва вітчизняних добрив третього покоління», — підкреслив Олексій Афанасьєв.

Високу якість і відсутність у продукції токсичних компонентів та домішок підтверджено висновками дослідної міжнародної компанії SGS, українських лабораторій і наукових інститутів. Компанія першою стала використовувати французький антизлежувач Galoryl, що подовжує термін зберігання добрив у міжсезоння.

Продукцію компанії «Українські мінеральні добрива» можна придбати в усіх регіонах країни. Доставлення здійснюються в будь-яку точку України автомобільним або залізничним транспортом. Добриво відвантажується в бігбегах по 900 кг. Підприємство пропонує індивідуальний підхід у роботі з клієнтами. Технологія виробництва гранульованих добрив УМД дає змогу гнучко реагувати на потреби ринку й виробляти полікомпонентні добрива світового рівня.

Сергій Рубан, директор з маркетингу компанії «Українські мінеральні добрива»
Сергій Рубан, директор з маркетингу компанії «Українські мінеральні добрива»

«Ми робимо акцент не лише на виробництві, а й на комфортній для споживача співпраці. Використання кредитних програм у великих українських банках (ПУМБ, ОТП, Raiffeisen Bank Aval) дає змогу забезпечити відтермінування оплати до 12 місяців. А погашення кредиту в перші шість місяців допомагає аграріям суттєво економити. До того ж УМД і далі розвиває широку мережу складів по всій Україні. Ми готові виробляти індивідуальні партії добрив під потреби замовника», — розповів Сергій Рубан, директор з маркетингу «Українських мінеральних добрив».

Компанія створила 72 робочі місця, заплатила понад 9 млн грн податків з моменту свого заснування в місцевий і державний бюджети.


Довідка про компанію «Українські мінеральні добрива»

Підприємство «Українські мінеральні добрива» засновано 2017 року. Компанія створила сучасний комплекс із виробництва мінеральних добрив у м. Кривий Ріг (Дніпропетровська область). Основний продукт — азотно-сірчані й комплексні добрива, створені на основі сульфату амонію. Один з небагатьох виробників мінеральних добрив у країні, що працює на екологічному європейському обладнанні, здатному виробляти продукцію без домішок, що відповідає найсуворішим світовим стандартам якості. Виробничі потужності підприємства — 100 тис. т готової продукції на рік. Компанія входить до портфеля Recycling Solutions.

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram