05 Липня 2022

Вакцинація листя сої дозволить отримати сорти, стійкі до церкоспоріозу

У пошуках захисту сої від пурпурного церкоспоріозу вчені використовують вакцинацію.

Щеплення листя дозволить швидше визначити і надати аграріям сорти сої з генетичною стійкістю до небезпечного захворювання культури.

Зареєстрований у трьох основних країнах-виробниках сої в Південній Америці (Аргентина, Бразилія та Парагвай), пурпурний церкоспоріоз легко розпізнати по темно-фіолетовим ураженням на листках і стручках, а також передчасній дефоліації.

Токсин церкоспорин – пігмент, який виробляється збудником, викликає загибель клітин рослини-господаря в умовах світла. В останні роки хвороба доставляє все більше неприємностей.

У даний час немає стійких до пурпурного церкоспоріозу сортів сої. А фунгіциди стають менш ефективними, оскільки патоген розвиває стійкість. Для боротьби з цим руйнівним захворюванням необхідно отримати сорти сої з резистентністю.

Завдяки співпраці між вченими з японського міжнародного дослідницького центру сільськогосподарських наук, Національного університету Північно-Західного Буенос-Айреса та Національного інституту сільськогосподарських технологій у Бразилії, дослідники розробили метод вакцинації, який прискорить процес ідентифікації стійкості сої до одного з патогенів.

«Розробка щеплення була складною. Але ми, нарешті, створили прототип цього методу. Щеплення листа дає велику перевагу для скринінгу генетичних матеріалів сої за допомогою невеликого експериментального дизайну.

Метод допоможе селекціонерам швидше обрати кандидатів на генетичний матеріал, що має потенціал стійкості до пурпурного церкоспоріозу», – пояснив Такеші Кашива, учасник дослідження, який давно вивчає особливості церкоспоріозу сої.

Разом зі своїм колегою Томохіро Сузукі він займається порівняльним і еволюційним геномним аналізом видів Cercospora, що викликають хвороби сої в усьому світі.

agrarii-razom.com.ua

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Чому цьогорічного падіння врожаю не уникнути

Україна завжди відігравала роль потужного та надійного...

Як правильно провести десикацію для якісних жнив

Війна внесла корективи не лише в посівну,...

Бор для формування високої врожайності культур

Сьогодні застосування позакореневих підживлень мікроелементами (B, Zn,...

Погода

Kyiv
уривчасті хмари
20.6 ° C
22 °
19.8 °
82 %
1.4kmh
34 %
Вт
32 °
Ср
32 °
Чт
23 °
Пт
27 °
Сб
30 °