17 Травня 2022

Фосфор можна зробити доступнішим для с.-г. культур

Дослідницька група під керівництвом Університету Вашингтона та Тихоокеанської північно-західної національної лабораторії довела, що мікроби, виділені з рослин, що ростуть біля гірських потоків у Західному Вашингтоні, можуть зробити фосфор, що потрапив у ґрунт, більш доступним для сільськогосподарських культур.

«Фосфор – необхідна поживна речовина для росту рослин. Але коли він застосовується як частина хімічного добрива, то може тісно реагувати з мінералами в ґрунті, утворюючи комплекси із залізом, алюмінієм та кальцієм. Це блокує фосфор, перешкоджаючи рослинам мати доступ до цієї важливої поживної речовини», – розповідає Шерон Доті, професор Школи екологічних та лісових наук Університету Вашингтону (UW).

Щоб подолати це, фермери часто вносять надлишок хімічних добрив під сільськогосподарські культури, що призводить до накопичення фосфору в ґрунтах. Внесення цих добрив, які містять також інші хімічні речовини, крім фосфору, може призводити до забруднення водних екосистем, що знаходяться поблизу.

«Ендофіти (бактерії або гриби), які живуть всередині рослини хоча б частину свого життєвого циклу, можна сприймати як «пробіотики» для рослин», – сказала старший автор Шерон Доті.

У попередніх дослідженнях було доказано, що мікроби можуть допомогти рослинам не просто вижити, але й повноцінно розвиватись навіть в умовах, бідних на поживні речовини, а також сприяти очищенню ґрунту від токсинів.

«Ми використовуємо природне партнерство між рослинами та мікробами, – сказала Доті. Це може бути інструментом для інтенсивного розвитку сільського господарства, оскільки воно забезпечує необхідні поживні речовини без шкоди для навколишнього середовища».

Sciencedaily.com

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Цього року в Україні очікують хороший урожай суниці

Тепла погода та відсутність заморозків на початку...

«Контінентал» завершив посадку картоплі

У «Контінентал Фармерз Груп» завершилася посадка картоплі....

Надійний післясходовий захист соняшника, стійкого до імідазолінонів

Вирощування гібридів соняшника за окремими виробничими системами,...

Погода

Kyiv
кілька хмар
19.3 ° C
19.3 °
19.3 °
21 %
6.7kmh
12 %
Вт
18 °
Ср
13 °
Чт
19 °
Пт
21 °
Сб
17 °