19 Жовтня 2021

Фосфор можна зробити доступнішим для с.-г. культур

Дослідницька група під керівництвом Університету Вашингтона та Тихоокеанської північно-західної національної лабораторії довела, що мікроби, виділені з рослин, що ростуть біля гірських потоків у Західному Вашингтоні, можуть зробити фосфор, що потрапив у ґрунт, більш доступним для сільськогосподарських культур.

«Фосфор – необхідна поживна речовина для росту рослин. Але коли він застосовується як частина хімічного добрива, то може тісно реагувати з мінералами в ґрунті, утворюючи комплекси із залізом, алюмінієм та кальцієм. Це блокує фосфор, перешкоджаючи рослинам мати доступ до цієї важливої поживної речовини», – розповідає Шерон Доті, професор Школи екологічних та лісових наук Університету Вашингтону (UW).

Щоб подолати це, фермери часто вносять надлишок хімічних добрив під сільськогосподарські культури, що призводить до накопичення фосфору в ґрунтах. Внесення цих добрив, які містять також інші хімічні речовини, крім фосфору, може призводити до забруднення водних екосистем, що знаходяться поблизу.

«Ендофіти (бактерії або гриби), які живуть всередині рослини хоча б частину свого життєвого циклу, можна сприймати як «пробіотики» для рослин», – сказала старший автор Шерон Доті.

У попередніх дослідженнях було доказано, що мікроби можуть допомогти рослинам не просто вижити, але й повноцінно розвиватись навіть в умовах, бідних на поживні речовини, а також сприяти очищенню ґрунту від токсинів.

«Ми використовуємо природне партнерство між рослинами та мікробами, – сказала Доті. Це може бути інструментом для інтенсивного розвитку сільського господарства, оскільки воно забезпечує необхідні поживні речовини без шкоди для навколишнього середовища».

Sciencedaily.com

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Жнива-2021: в яких областях отримали найбільшу урожайність с/г культур

В Україні триває збирання зернових та зернобобових...

Variant Irrigation представила нову зрошувальну систему

Українська виробничо-сервісна компанія «Variant Irrigation» презентувала нову...

Після оприлюднення жовтневого звіту USDA несподівано і різко підскочили ціни на пшеницю

Минулого вівторка пшеничні ринки досить стримано відреагували...

Погода

Kyiv
чисте небо
11.5 ° C
12.1 °
10.2 °
43 %
0.9kmh
0 %
Вт
11 °
Ср
15 °
Чт
18 °
Пт
18 °
Сб
11 °