17 Травня 2022

Pioneer ExpressSun® – технологія вашого успіху!

Добре відомо, що на прибутковості соняшнику значною мірою позначаються бур’яни: вони не дають змоги культурі максимально розкрити потенціал урожайності, а сільгоспвиробнику – отримати найбільший прибуток з гектара.

Сучасні гербіциди – запорука ефективного захисту від більшості бур’янів, проте контроль деяких видів є складним завданням. Так, найбільш шкодочинними є нетреба, амброзія, осот, лобода, паслін та ін. Долаючи цю проблему, фахівці Pioneer® з 2007 року розпочали в Україні нову еру вирощування соняшнику. Адже тоді було представлено революційну технологію отримання високих і сталих урожаїв – ExpressSun®. Ця технологія забезпечує вирощування високопродуктивних гібридів соняшнику, стійких до гербіцидів групи трибенурон-метилів, та їх гербіцидний захист.

СКЛАДОВІ ТЕХНОЛОГІЇ УСПІХУ З PIONEER®

Завдяки технології ExpressSun® вдалося поєднати вирощування високоврожайних спеціалізованих гібридів соняшнику та застосування гербіциду Експрес®. Така комбінація генетики й гербіцидного захисту забезпечує ефективний контроль найбільш проблемних дводольних бур’янів у післясходовий період вегетації соняшнику. Впродовж останніх років гібриди, адаптовані до технології ExpressSun®, стрімко розширили географію вирощування. Згідно з даними дослідницької агенції Kynetec (Іncorporating Kleffmann Group), площі висіву гібридів, стійких до трибенурон-метилу, у 2020 році сягнули майже 1,5 млн га. Це на 26% більше, ніж у 2019, а 40% цих площ засіяно гібридами селекції Pioneer®. Отже, насіння соняшнику бренду Pioneer® вже 14 років є беззаперечним лідером в сегменті гібридів, стійких до гербіциду Експрес®, що свідчить про його високу рентабельність.

І що важливо: нарівні з південними та східними регіонами, де технологія ExpressSun® вже давно зарекомендувала себе як високорентабельна, її популярність стрімко зростає в центральних, північних та західних регіонах України. Із 2018 року площі під гібридами Pioneer® ExpressSun® в цих зонах, за даними агенції Kynetec, збільшились на 12%, адже сільгоспвиробники повною мірою відчули легкість, практичність технології та впевненість у своїх силах. А найголовніше – досягли результату, який помітний як у полі, так і в бункері комбайна!

ExpressSun®: історія успіху крок за крокомТехнологія ExpressSun® забезпечує комплекс переваг від поєднання двох складових – генетичної та гербіцидної:

 • Широка лінійка високопродуктивних, максимально районованих гібридів;
 • Високий потенціал урожайності завдяки потужній генетичній платформі;
 • Гібриди як високоолеїнового, так і звичайного типу;
 • Різні групи стиглості гібридів;
 • Гібриди, адаптовані до технологій обробітку ґрунту;
 • Гнучкість щодо строків висіву та зони вирощування;
 • Стійкість до хвороб і вовчка соняшникового;
 • Ефективний післясходовий контроль дводольних бур’янів;
 • Контроль найбільш проблемних бур’янів, зокрема, видів нетреби, амброзії, лободи, осотів;
 • Висока селективність гербіциду Експрес® до гібридів лінійки ExpressSun®, завдяки чому кожен гібрид може забезпечити максимальні показники продуктивності;
 • Розширене вікно застосування препарату на культурі – від 2 до 8 листків.
 • Без обмежень у сівозміні;
 • Висока економічна окупність.

ОСОБЛИВОСТІ ТА ПЕРЕВАГИ ГЕРБІЦИДУ ЕКСПРЕС®

Гербіцид Експрес® належить до групи сульфонілсечовин і конт­ролює розширений комплекс найбільш проблемних дводольних бур’янів у посівах гібридів соняшнику ExpressSun®, стійких до трибенурон-метилу. Це, зокрема, види лободи, осот, паслін, нетреба, амброзія, гібіскус, канатник, капустяні види та ще понад 30 різних бур’янів.

Результати випробувань гібридів соняшнику Pioneer® ExpressSun® у 2018–2019 рр.
Результати випробувань гібридів соняшнику Pioneer® ExpressSun® у 2018–2019 рр.

Гібриди ExpressSun® мають високу стійкість до гербіциду Експрес®, тому кожен гібрид із цієї лінійки здатний забезпечити максимальні показники продуктивності. Однією з найважливіших переваг гербіциду Експрес® є безпечність у сівозміні: активна речовина має швидкий напіврозпад у ґрунті, внаслідок чого немає обмежень щодо висіву наступних культур. Безперечно, агрономи високо оцінили нарівні з потужним контролем проблемних бур’янів ще й відсутність післядії на наступні культури, адже це практично та безпечно!

Pioneer® ExpressSun® – технологія вашого успіху!ПЕРЕВАГИ ГІБРИДІВ СОНЯШНИКУ PIONEER® EXPRESSSUN®

Гібридний склад портфеля Pioneer® для технології ExpressSun® постійно поповнюється новими продуктами, що дає виробникам змогу обирати варіанти з різним типом олії та для різних умов вирощування. В сезоні 2020 року в лінійці гібридів Pioneer® оновлено асортимент, який тепер складається з 6 лінолевих та 2 високоолеїнових гібридів. Для зони помірного поширення вовчка – ранньостиглі P62LE122 і P63LE113, середньоранній P64LE25. Новий середньостиглий P64LE136 має гарну стійкість до хвороб, а також до 7 рас вовчка, тому годиться для більшості регіонів України.

Для зони надмірного поширення вовчка і посушливих регіонів пропонується також середньоранній P64LE119 та середньостиглий P64LE121. Один із найпопулярніших високоолеїнових гібридів – P64HE118, що поєднав у собі високий вміст олеїнової кислоти та придатність до технології ExpressSun®. Цього року на підмогу йому прийшов P64HE144. Всі гібриди нового покоління – на гомозиготній основі, що гарантує кращу стійкість до гербіциду.

Насамкінець варто ще раз наголосити на перевагах гібридів Pioneer® для технології ExpressSun®:

 • Широкий асортимент дає змогу підібрати гібрид для будь-яких ґрунтово-кліматичних умов, у тому числі для регіонів, де спостерігається критична ситуація з поширенням вовчка соняшникового або несправжньої борошнистої роси;
 • Доступність технології, включаючи гербіцидну обробку;
 • Усі гібриди лінійки ExpressSun® мають високу стійкість до гербіциду Експрес®, тому кожен гібрид може забезпечити максимальні показники продуктивності;
 • Професійна, націлена на успіх товаровиробника регіональна команда бренду Pioneer® завжди допоможе прийняти виважене рішення, підібрати найкращі гібриди, надати експертну консультацію щодо особливостей живлення, посіву, догляду та використання ЗЗР, а також, відповідно до моделі прямих поставок, проконтролює доставку насіння від складу до господарства в оптимальні терміни.

Заробляйте на соняшнику разом із Pioneer® ExpressSun®!

Юрій Коняєв, категорійний маркетинг-менеджер  з олійних культур компанії Corteva Agriscience

Опубліковано в журналі “Агроном”, 2020

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Погода

Kyiv
кілька хмар
19.3 ° C
19.3 °
19.3 °
21 %
6.7kmh
12 %
Вт
18 °
Ср
13 °
Чт
19 °
Пт
21 °
Сб
17 °