Вчені розробили систему для захисту с/г культур від посухи

912
Вчені придумали як захистити рослини від посухи

Американські вчені створили картографічну платформу BESS-STAIR, що захищає сільськогосподарські культури від посухи.

Таке ноу-хау розробили вчені з Університету Іллінойсу (США) спільно з Центром передових біоенергетичних і біопродуктивних інновацій Міністерства енергетики США. Система являє собою модель картографування земель із високою роздільною здатністю. Інновація дозволяє якісно управляти водними ресурсами, використовуючи дані фотосинтезу, кількості вологи і вуглецю. Згідно з результатами аналізу, система визначає, скільки води необхідно для рослин у певному регіоні в конкретний момент.

Винахід вже випробували на 12 демоділянках з кукурудзою по всій Америці. Вчені стверджують, що BESS-STAIR – найточніша система з-поміж подібних програм.

«BESS-STAIR має досить великий потенціал для управління водними ресурсами і точного посіву кукурудзи в США, та навіть в усьому світі», — повідомив Чонг Цзян, науковий співробітник Університету Іллінойсу.

Важливою перевагою BESS-STAIR є те, що вона точно оцінює сумарне випаровування як у ясні, так і в похмурі дні, на відміну від традиційних методів дистанційного зондування. Вчені переконані, що в майбутньому їхня розробка допоможе у боротьбі з глобальною посухою.

«Точне землеробство — одне з наших ключових завдань. Визначення випаровування води дуже важливе для зрошення і для управління водними ресурсами. Це – рішення, яке виходить за рамки експериментальних графіків і впливає на реальний світ, на мільйони полів у всьому світі», — відзначив керівник проекту Кайю Гуан.

agroday.com.ua

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram